Nerede Kalınır

Amerika Nerede Kalınır

  • Otel Seçenekleri: ekonomik fiyatlı yerlerden, butik ve lüks otellere kadar birçok çeşitlilik gösterir.
  • Oda ve Kahvaltı (Bed and Breakfast): Bu küçük pansiyonlar genellikle ev gibi bir konaklama imkanı sunmaktadır (ancak birçoğunun belirli bir yaşın altındaki çocuklara hitap etmediğini unutmayın).
  • Moteller: Çoğu otelden daha ucuz ve basit olan yerler, eyaletler arası kümelenmiş ve kırsal Amerika’da serpilir.
  • Hosteller: ABD’de büyüyen bir ağ olmasına rağmen, çoğunlukla kentsel alanlarla sınırlıdır.
  • Kamp Seçenekleri: Kırsal kesimde bulunan küçük klübelerden, tam tesisli özel kamp alanlarına kadar uzanır.

Rezervasyon

En ucuz yerler ve düşük sezon hariç herkes için rezervasyon önerilir. Turistik noktalarda, yüksek sezonda en az üç ay öncesinden konaklama rezervasyonu yapınız (yazlık tesis alanları için haziran-ağustos ayları, kayak destinasyonları için ocak-şubat ayları). Ayrıca, Büyük Kanyon, Yosemite gibi popüler milli parklar yakınında konaklama için daha erken rezervasyon yapılması önerilir.

Birçok otel web sitelerinde özel ürünler sunarken, düşük kaliteli oteller bazen aramayla rezervasyon yapmaktansa, online rezarvasyon yapınca daha ucuz olabilir.

Hotels.com, Hotwire (www.hotwire.com) ve Booking.com’a mutlaka göz atın. Bir akıllı telefonunuz varsa, bu sitelerin her birinin ücretsiz bir uygulaması vardır ve genellikle son dakika fırsatlarını bulmak için harikadır. Hotel Tonight (www.hoteltonight.com) anında rezervasyon yaptırmak için iyi bir uygulamadır.

Ulusal ve eyalet parkları dahil olmak üzere birçok kamp alanı çevrimiçi olarak da rezerve edilebilirsiniz. En önde gelen iki site www.reserveamerica.com ve www.recreation.gov.

Konaklama Türleri

Oda ve kahvaltı (B&B)

ABD’de, birçok oda ve kahvaltı tesisi, kaliteli kahvaltısı servis eden restore edilmiş tarihi evlerde konaklama çeşididir )Viktorya dönemi, rustik, Cape Cod ve benzeri). Fiyatlar normalde 120 dolardan başlar ve en kaliteli tesisler 200 ile 300 dolar arasındadır. Bazı tesislerin minimum konaklama gün gereksinimi vardır.

Avrupa tarzı B&B’da mevcuttur. Bunlar sade mobilyalar, basit kahvaltılar, ortak banyolar ve daha ucuz fiyatlara sahip olabilir. Bunlar genellikle aileleri kabul ederler.

B & B’ler için önceden rezervasyonlar, özellikle lüks yerler için önemlidir. Tavsiye edilen B&B firmaları:

Bed & Breakfast Inns Online (www.bbonline.com)

BedandBreakfast.com (www.bedandbreakfast.com)

BnB Bulucu (www.bnbfinder.com)

Kayıt Defterini Seçin (www.selectregistry.com)

Kamp yapmak

Federal yönetilen kamu arazileri ve birçok devlet parkı kamp imkanı sunmaktadır. En düşük seviye ve hiçbir özelliği bulunmayan kamp alanlarının gecelik ücretleri, ücretsiz olabilir veya 10 $ ‘dan daha düşük olabilir. ‘Temel’ kamp alanları genellikle tuvaletler, içme suyu, pişirme yerleri ve piknik masaları sağlar. Gecelik 8 ila 20 dolar arasındadır ve önceden rezervasyon yapılabilir. Genellikle ulusal veya eyalet parklarında bulunan ‘gelişmiş’ kamp alanları daha güzel imkanlara ve daha fazla olanaklara sahiptir. Duşlar, mangal ızgaralar, karavanlar gibi seçeneklere sahiptir. Bunlar gece başına 18 ila 50 dolar arasındadır ve çoğunda önceden rezervasyon yapılabilir.

Ulusal parklar, ulusal ormanlar ve Arazi Yönetim Bürosu dahil olmak üzere çoğu federal bölgede kamp yapmak Recreation.gov (www.recreation.gov) aracılığıyla yapılabilir. Kamp 14 gün ile sınırlıdır ve önceden altı aya kadar rezerve edilebilir. Bazı eyalet parkı kampları için, ReserveAmerica (www.reserveamerica.com) aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Her iki web sitesi de kamp yerlerini bulma, müsaitlik durumunu sorgulama, rezervasyon yapmanıza, haritaları görüntülemenize ve yol tarifleri almanıza olanak sağlar.

Hosteller

Hosteller daha çok kuzeydoğu, Pasifik Kuzeybatı, Kaliforniya ve Güneybatıdaki kentsel bölgelerde bulunur.

Hostelling International USA (www.hiusa.org), ABD’de 50’den fazla hosteli işletmektedir. Çoğu cinsiyete göre ayrılmış yatakhanelere, birkaç özel odaya, ortak banyolara ve ortak bir mutfağa sahiptir. Yurt yataklarının gecelik ücretleri genellikle 25 ila 45 dolar arasında değişmektedir (NYC’te yurt yatakları 75 doların üzerinde olabilir). HI-ABD üyeleri küçük indirimler hakkına sahiptir. Rezervasyonlar kabul edilir (çevrimiçi olarak rezervasyon yapabilirsiniz) ve en fazla üç gecelik bir konaklama olabileceği yüksek sezonda tavsiye edilir.

ABD, HI-USA ile bağlantısı olmayan birçok bağımsız hostele sahiptir. Çevrimiçi listeler için Hostels.com, Hostelworld.com veya Hostelz.com’u kontrol edin.

Oteller

Tüm kategorilerdeki oteller genellikle oda içi telefonlar, kablolu TV, özel banyolar, wi-fi ve basit bir kontinental kahvaltı içermektedir. Birçok orta kademe tesis, mini bar, mikrodalga fırın, saç kurutma makinesi, internet erişimi, klima ve / veya ısıtma, yüzme havuzları sağlarken, üst düzey oteller konsiyerj hizmetleri, fitness ve iş merkezleri, spa merkezleri, restoranlar, barlar ve üst sınıf mobilyalar sağlamaktadır.

Oteller, çocukların ‘ücretsiz uyuyamadıklarını’ bildirse bile, bebek karyolaları veya ilave yataklar ilave ücrete tabi olabilir.

Kiralık Ev ve Apartman

Amerikalılardan bir ev veya daire kiralamak için ülke genelinde binlerce listeye sahip olan Airbnb’yi (www.airbnb.com) ziyaret edin. Düşük bütçeler ile buradaki evlerde konaklayabilirsiniz.

Moteller

Otoparklara açılan odalara sahip otellerden ayrılan moteller, şehirlerarası yol çıkışlarında ve şehirdeki ana yollarda kümelenmiştir. Kahvaltı nadiren dahil olup olanaklar telefon ve TV (kablo TV) olabilir. Çoğunda ücretsiz wi-fi bulunmaktadır. Moteller genellikle basit mutfaklı birkaç odaya sahiptir.

Bir moteli sadece görünüşe göre yargılamayın. Cepheleri soluk ve eski olabilir, ancak mülk sahibi odaları iyi ve temiz bir şekilde bakım yapmış olabilmektedir. Ödeme yapmadan önce odanızı görmeyi talep edin.

 

Amerika’da Kalınacak en iyi yerler

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top