Antalya En İyi Tatil Yerleri ve Fiyatları

Türkiye‘nin ve Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Antalya şehri doğal güzelliği ile tarihi dokusu ve denize yakınlığı ile yerli ve yabancı turisti kendine çekmeyi başarmaktadır. Antalya antik bir kent olması ile bilinen ve tatil beldesi olarak bilinen bir şehirdir. Ve şehirde tatil yapmak, gezmek oldukça uygundur.

 Antalya Tatil Yerleri İsimleri

 1) Kemer

Antalya-Tatil-Yerleri-Kemer
Antalya-Tatil-Yerleri-Kemer

 Kemer Antalya’nın bilindik en güzel ilçesi ve en iyi tatil yerlerinden biridir. Özellikle Kemer’de bulunan oteller de herkesin konaklayabileceği ve aile ortamının bulunduğu otellerde bulunmaktadır. Kemer ilçesinde pek çok beş yıldızlı otel bulunmasına karşın daha düşük yıldızlı otellerde bulunmaktadır. Kemer’de sadece oteller değil çok güzel tatil köyleri de bulunmaktadır. Özellikle Kemer ilçesinde bulunan Simena tatil köyü hem yerli hem de yabancı turistin en çok tercih ettiği ve ziyaret ettiği köylerin arasında yer alır. Siz de bu tatil yerini tercih ederek muhteşem bir tatil yapabilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

 2) Alanya

Antalya-Tatil-Yerleri-Alanya
Antalya-Tatil-Yerleri-Alanya

 Antalya denilince Alanya ilçesinden bahsetmek olmaz tabi ki. Antalya ile adeta özdeşen ilçe Alanya muhteşem bir tatil yeridir. Adin Beach ve Michell Otel gibi ünlü tatil yerleri bulunan ilçe de tatil için her türlü imkan bulunmaktadır. Antalya tatil yerleri denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Alanya ilçesi her aileye hitap edecek cinsten bir tatil bölgesidir. Alanya’da bulunan Kızılkule’de tatiliniz için tercih edebileceğiniz muhteşem yerler arasında yer alır. Ormanlık alanın denize sıfır konumu ile siz de burayı tercih ederek hem temiz alabilir hem de tatilinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

 Alanya denilince bir iki yerden bahsetmek olmaz tabi ki. Tam bir tatil ilçesi olan Alanya Damlataş mağarası ile denize girmek isteyen kişileri muhteşem Akdeniz suları ile buluşturuyor. Damlataş mağarası Akdeniz’in serin sularına kendinizi bırakabileceğiniz muhteşem bir plajı olan yer olarak biliniyor.

 3) Kaş

Antalya-Tatil-Yerleri-Kaş
Antalya-Tatil-Yerleri-Kaş

 Antalya’nın en ünlü tatil ilçelerinden biri olan Kaş, her yıl yüzlerce kişiyi ağırlayan ve nüfusu yaz aylarında iki katına çıkan bir ilçe. Kaş ilçesinde tatil yapmak için oldukça fazla yer bulunmaktadır ve böylelikle bu yerler her yıl yabancı turistleri de ağırlamaktadır. Hem butik hem de beş yıldızlı otellerin bulunduğu Kaş ilçesinde tatil için tüm imkanlar sunulmuş vaziyette.

 Antalya Tatil Yerleri Harita

 1) Olimpos

Olimpos
Olimpos

 Antalya tatil yerleri denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Olimpos muhteşem manzarası ile eşsiz bir güzelliğe sahip tatil yeridir. Haritada Likya bölgesinde bulunan olimpos hem tatil yeri hem de tarihi bir yer olarak bilinir.

 2) Likya

Likya
Likya

 Eşsiz doğa güzelliği ile Antalyalıların en çok uğradığı bölgelerden biri olan Likya her yıl doğa severler ile buluşmaktadır. Haritada ise Likya Antalya’nın batı kısmında kalmaktadır.

 Antalya Tatil Yerleri Otelleri

Antalya
Antalya

 1) Pegasos Resort

 Antalya’nın en güzel tatil yerlerinden biri olan Pegasos Resort oteli Alanya plajına 100 metre bir mesafede bulunan Antalya’nın Akdeniz’e kıyısı olan bir bölgede bulunur. Bu otel özellikle herkesin tercih ettiği tatil yerleri arasında yer alır. Bu tatil yerinin iletişim bilgisi işe şu şekildedir;

Telefon: 0850 502 7557

 2) Rixos Downtown Antalya

 Antalya’nın en ünlü otellerinden biri olan Rixos Downtown otel muhteşem bir tatil yeridir. Haritada Antalya’nın merkezinde bulunan Downtown Otel, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunmaktadır. Antalya müzesinin hemen yanında bulunan otel tatil için biçilmiş kaftandır.

 Telefon: 0242 249 49 49

 3) Susesi Luxury Resort

 Beş yıldızlı bir otel olan Susesi Luxury Resort tatil için en güzel tercih edilebilecek otellerin başında yer alır. Otelde her türlü konaklama imkanı mevcuttur. Antalya Belek iskele tarafında bulunan otel her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır.

 Telefon: 0242 710 2400

 Antalya Tatil Yerleri Fiyatları

 Antalya tatil yerlerinin fiyatları 5 yıldızlı ve daha düşük yıldızlı otellere göre değişkenlik göstermektedir. Susesi Luxiry Resort otelde gecelik otel fiyatı 800 TL olup her türlü kokteyl bira gibi imkanlar da bulunmakta olup ayrıca diğer ihtiyaçlar da yine fiyata dahildir.

 Rixos Downtown Otel ise Deniz manzaralı odalara göre fiyat değişekenliği yaşanan bir otel olup, Otelin gecelik fiyatı 1000 TL’dir. Beş yıldızlı bir otel otlan Rixos Downtown otelde her türlü tatil imkanları bulunmaktadır.

 

Her gün düzenli olarak yayınladığımız gezi rehberi ve içeriklerimizi okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için Teşekkürler.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Diğer Yazılarımız

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Kasım 23, 2019
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı ).push({});
Scroll to Top