Festivaller ve Resmi Tatiller

Cezayir Festivaller ve Resmi Tatiller

Resmi Tatiller

Yeni Yıl: 01 Ocak

İşçi Bayramı: 01 Mayıs

Bağımsızlık günü: 05 Temmuz

Devrimin Yıldönümü: 01 Kasım

 

Festivaller

Ulusal Amazigh Film Festivali

Ocak ayında düzenlenen bu film festivali, Cezayir’de Amazigh kültürünü kutlayan uzun metrajlı filmler, belgeseller, kısa filmler ve animasyonlar sergilemektedir.

Ghardaia Halı Festivali

Bu mart ortası etkinliği, Cezayir’deki halı dokuma geleneğine odaklanmaktadır. Esnaf ve tasarımcılar, çalışmalarını sergilemek ve satmak, ayrıca yarışmalara katılmak için bir araya geliyorlar. Bu etkinlik aynı zamanda geleneksel müzik eşliğinde devam etmektedir.

Çilek Festivali

Jijel’in Çilek Festivali her iki yılda bir Mart ayında kutlanır. Çilek yetiştiriciliği ve yetiştiriciliği ile ilgilenen şirketleri ve bireyleri bir araya getirir.

Maraton des Dunes

Bu yıllık festival, dünyanın dört bir yanından koşucuları, verimli çöl kasabası olan Béchar’da başlayan üç ayaklı bir çöl yarışında yarışmak için toplamaktadır. Maraton genellikle nisan ayının ortalarında düzenlenmektedir.

Avrupa Kültür Festivali

Mayıs ayı başlarında Cezayir’deki en ilginç festivallerden biri olan bu kültürel etkinlik, yaklaşık 16 ülkeden sanatçıları geleneksel ritimler, caz ve flamenko gösterileri için bir araya getiriyor. Cezayir Şehri (Algiers), Tlemcen ve Constantin olmak üzere üç farklı şehirde düzenleniyor.

Dimajazz Festivali

Avrupa Kültür Festivaline benzer şekilde, Dimajazz festivali dünyanın her yerinden tanınmış müzik sanatçılarının performanslarını bir araya getirmektedir.

Festival Internacional de Cine del Sahara

Mayıs ayında düzenlenen bu festival, güneybatı Cezayir’deki yerel topluluklara ve mülteci kamplarında film çeken insanları bir araya getiriyor. Kazanan filmin yönetmeni ödül olarak beyaz bir deve almaktadır.

Ulusal Gün

Her yıl 19 Haziran’da düzenlenen Ulusal Gün, 1965’te Mohammed Ben Bella’nın düşüşünün yıldönümünü kutlarlar.

Pan-Afrika Kültür Festivali

PanAf festivali Cezayir’deki farklı yerlerdeki performansları, sergileri ve etkinlikleri içermektedir. Afrika Birliği’nden 8 binden fazla sanatçı, müzisyen, yazar ve aktör Cezayir, Blida, Bourmerdes, Tipaza ve diğer şehirleri sanatla tanıştırmak için bir araya geliyor.

Festival du Rai d’Oran

Ulusal müzik kutlamasıdır. Yerel sanatçıların, ülkenin farklı müzik tarzını sürdürmelerine katkıda bulunur.

Festival Uluslararası Bande Dessinnee d’Alger

Bu festival Cezayir ve ötesindeki karikatüristlerin eserlerini sergiliyor. Çizgi roman hayranları, en sevdikleri sanatçıların sergilerini görmenin yanı sıra atölye çalışmalarına, yarışmalara ve müzik konserlerine katılmak için akın ediyorlar.

Kurban Bayramı

İbrahim’in kendi oğlunu Tanrı’ya itaat etmekten vazgeçme isteğini anmak için düzenlenir.

S’Biba Djanet

Sibaiba festivali Djanet kentinde Tassili N’Jjer sakinlerinin sağladığı barış antlaşmasını kutlamak için kutlanılır.

Son Yazılar

Dünyanın En Korkunç Hapishanesi: Alcatraz

Dünyanın En Korkunç Hapishanesi: Alcatraz

Dünyanın En Korkunç Hapishanesi: Alcatraz Amerika Birleşik Devletleri'nin en ünlü ve en korkunç hapishanelerinden biri olan Alcatraz hapishanesi bu adada bulunmaktadır. San Francisco eyaletinin körfezinde bulunan ada köklü bir geçmişe sahiptir. Mahkumların ağır...
Daha Fazla
Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top