Nerede Kalınır

Arjantin Nerede Kalınır

Konaklama seçenekleri kamp alanlarından beş yıldızlı lüks otellere kadar değişmektedir. Wi-fi ortaktır ve kahvaltı genellikle dahildir. Bölgesel yüksek sezonlar için rezervasyon yapılması tavsiye edilir. Nakit ödeme ile (genellikle orta seviye otellerden düşük seviye otellere kadar), bazen % 10 indirim alabilirsiniz. Aynı şekilde, kredi kartlarını kullanmak için de ekstra bir ‘ücret’ talep edilebilir.

  • Oteller: Temelden lükse geniş bir fiyat yelpazesiyle.
  • Oda & Kahvaltı: Şehirler ve turizm merkezlerinde yaygındır, genellikle orta düzeydedir.
  • Estancias: Temelden lükse kadar, bir çiftlikte konaklama imkanı sunar.
  • Pansiyonlar: Bütçe yerleridir ve genç gezginlere yöneliktir.

Cabañas

Özellikle sahilde veya ülkede bulunan bazı turistik destinasyonlarda kiralık kabaralar (kabinler) vardır. Bunlar genellikle bağımsız kabin tipi konaklama birimleridir ve neredeyse her zaman mutfağa sahiptir. Bunlar, gruplar veya aileler için çok fazladır (çoğu zaman birkaç odalarının olması nedeniyle), bazen ulaşım için bir araca ihtiyacınız olacaktır. Turizm ofisi, yerel cabañas listesini bulmak için iyi bir yerdir.

Kamp ve Refugios

Kamp yapmak, Arjantin’i, özellikle de çok sayıda kamp alanı bulunan Göller Bölgesi ve Patagonya’yı tecrübe etmek için harika bir yol olabilir.Pek çok Arjantin şehri veya kasabası oldukça merkezi bir belediye kamp alanına sahiptir.

Özel kamp alanları genellikle iyi imkanlara sahiptir: sıcak duşlar, tuvaletler, çamaşırhaneler, ızgara için barbekü, restoran ya da confitería (kafeterya) ve küçük market.

Estancias

Yerel bir deneyim isterseniz burada kalmanız önerilir. Estancias, ülkenin uzak bölgelerinde vakit geçirmek için harika bir yoldur, ve şarap, atlar ve asadolar (geleneksel barbeküler) neredeyse her zaman bulunur.

Arjantin’de açık alanlarının tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri bir estancia’yı (çiftlik) ziyaret etmektir. Arjantin’in 19. yüzyılın sonlarına ait belle époque, zengin ailelerin çiftliklerini cömert evler ve bahçelerle süsleyip hizmete sunmuştur.

Estancia Seçenekleri

Bunların hepsi Buenos Aires’e arabayla birkaç saat uzaklıktadır.

  • Los dos Hermanos
  • La Candelaria
  • Estancia Ave María
  • Candelaria del Monte
  • Puesto Viejo Estancia
  • Hospedajlar, Pansiyonlar ve Rezidanslar

Hosteller

Arjantin’de hosteller yaygındır ve temel imkanlara sahip olanlardan daha lüks, çok amaçlı konaklama olanaklarına kadar çeşitlilik gösterir. Arada kalanların çoğu ortak mutfaklara, yaşam alanlarına, ortak banyolara ve yatakhanelere sahiptir. Çoğu, banyolu veya banyolu olmayan birkaç özel odaya sahiptir.

Oteller

Arjantin otelleri, her zamanki en üst düzey hizmetlerin bulunduğu 5 yıldız üzerinden değerlendirildiği bir yapıya sahiptir. İlginç olarak, birçok bir ve iki yıldızlı otel, üç ve dört yıldızlı otellerden daha iyi değer sağlayabilir.

Genel olarak, oteller özel banyolu bir oda, genellikle bir telefon ve genellikle kablolu bir TV sunmaktadır. Bazı odalarda mikrodalga fırın ve / veya mutfak vardır. Bazen bir restoran, kafe ya da tam Amerikan tarzı bir büfe içeren birkaç seçeneğe sahiptir. Genellikle kahvaltı dahildir.

Kiralık ve Aile Yanı Konaklama

Ev ve apartman kiralamaları, uzun süre tek bir yerde kalıyorsanız, tasarruf etmenizi sağlar. Bu özellikle gruplar için Bariloche veya Atlantik kıyılarındaki sahil şehirleri gibi tatil yerlerinde yüksek sezonda mantıklı olabilir. Turizm ofisleri, uluslararası olarak kullanılan uygulamaların yanı sıra listeler için iyi kaynak olabilir.

Vergiler

Yabancılar, kredi kartıyla veya ABD Doları ile ödeme yaparken, konaklama yerindeki % 21 IVA’dan (katma değer vergisi) muaftır. Bu yasa olsa da, küçük işletmeler genellikle kart okuyucularının olmadığını (ya da kırıldığını) söyleyebilirler.

 

Arjantin’de Kalınacak en iyi yerler

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top