Nerede Kalınır

Avustralya Nerede Kalınır

Konaklama Türleri

Oda ve Kahvaltı (Bed and Breakfast, B&B)

Avustralya’daki oda ve kahvaltı seçenekleri arasında restore edilmiş madencilerin kulübeleri, dönüştürülmüş ahırlar, başıboş eski evler, lüks malikaneleri ve sahil bungalovları bulunmaktadır. Fiyatlar genel olarak orta seviyedir, ancak bazıları yüksek olabilir. Haftasonunda tarihi şehirler, şarap bölgeleri, Yeni Güney Galler’deki Mavi Dağlar ve Victoria’daki Dandenongs – B & B gibi orman bölgeleri sıklıkla tercih edilir.

Daha ucuz oda ve kahvaltı tesislerinde ortak banyo seçenekleri olabilir. Bazı ev sahipleri konuklar için akşam yemeği hazırlar.

Çevrimiçi kaynaklar:

Airbnb (www.airbnb.com.au) Değişken seçenekli global aile yanında konaklama ve kiralık evler için.

Güzel Bir Konaklama (www.beautifulaccommodation.com) Lüks Pansiyonlar ve müstakil evlerden oluşan birçok şeçenek vardır.

Hosted Accommodation Australia (www.australianbedandbreakfast.com.au)

Kamp ve Karavan

Ormanlık alanların içinde kamp yapmak Avustralya’da oldukça tercih edilen bir konaklama türüdür. Yaban hayatı, yıldızlar ve kamp ateşi etrafında otururken, unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Maliyetler: Her gece özel bir kamp alanında kamp kurmak, özel kamp alanları için 20 ila 30 dolar arasındadır. Aksi belirtilmedikçe, kamp yerlerinin fiyatları iki kişiliktir. Mini mutfaklı küçük bir kabin için 80 ila 100 $, tam donanımlı bir mutfak, salon, TV ve altı kişiye kadar olan yataklı iki veya üç yatak odalı bir kabin için 200 $ ‘a kadar ödeme yapabilirsiniz. Ulusal bir parkın belirlenmiş kamp yerlerinde kalması normalde kişi başına 5 ila 15 $ tutmaktadır, ancak az sayıda tesisler vardır.

İzinler: Popüler milli park kamp alanları için yapılan rezervasyonlar genellikle eyalet departmanları tarafından çevrimiçi olarak yapılmaktadır, bu nedenle planlama gereklidir.

Tesisler: Hemen hemen tüm özel karavanlar ve tatil parkları sıcak duşlar, sifonlu tuvaletler ve çamaşır yıkama olanakları ve çoğu zaman bir yüzme havuzu ve oyun alanları ile donatılmıştır.

Mekanlar: Karavan parklarının ve kamp alanlarının çoğunun şehir merkezinden birkaç kilometre ötede bulunduğunu unutmayınız. Bazıları plajlara veya diğer doğal yerlere yakındır.

Hava: Aşırı sıcak ve soğuk havalardan kaçınmak için, güneyde daha sıcak aylarda (Ekim-Mart aylarında) ve kuzeyde Kuru mevsimde (nisan-eylül ayları arasında) konaklamak mantıklı bir seçimdir.

Lüks Tatil Yerleri ve Konaklama Yerleri

Fiyatlar genellikle yüksektir, gecelik 3000 $ ‘a kadar tutabilir. Fiyatlara genellikle tüm yemekler ve aktiviteler dahildir.

Öne çıkan seçeneklerden bazıları:

  • El Questro Homestead Kimberleys, Batı Avustralya
  • Hayman Island Resort Queensland
  • Sal Salis Ningaloo, Batı Avustralya
  • Wildman Wilderness Lodge, Kuzey Bölgesi
  • Lizard Island Resort, Queensland

Tatil Daireleri

Tatil daireleri özellikle kıyı bölgelerinde yaygındır ve genellikle yerel emlakçılar veya çevrimiçi websiteleri kullanarak kolayca bulunabilir.

Maliyetler: İki yatak odalı bir daire için gecelik 150 ile 250 $ maliyeti vardır, ancak yüksek sezonda ve belli başlı şehirlerde daha lüks daireler için çok daha fazla ödeyebilirsiniz.

Tesisler: Müstakil tatil daireleri, küçük mutfaklı sade stüdyo tarzı odalardan tam teçhizatlı çamaşır odalarına ve son teknoloji eğlence sistemlerine kadar bir çok farklı şeçeneklere sahip olabilir.

Hosteller

Backpacker hostelleri Avustralya şehirlerinde ve sahil boyunca oldukça popülerdir, ancak taşra ve kırsal alanlarda bulmanız zor olacaktır.

Maliyetler: Genellikle yurt yataklarının gecelik fiyatı 28 ila 40 dolar arasındadır ve bir çift kişilik (genellikle banyo olmadan) oda 80 ila 100 dolar arasındadır.

Tesisler: Pansiyonlar, yatakhanelerden, en-suite banyolu ve şehir merkezindeki binalara kadar, çeşitli seviyelerde konaklama imkanı sunar. Konaklama birimlerinin çoğu, genellikle dört ila 12 yatak arasında değişen yatakhanelerde (ranza odaları) yapılmaktadır. Birçok hostelde ayrıca çift kişilik ortak banyolu odalar bulunmaktadır. Pansiyonlar genellikle yemek pişirme olanaklarına, TV’li ortak kullanım alanına, çamaşır yıkama olanaklarına ve bazen seyahat ofislerine ve iş merkezlerine sahiptir.

Yatak çarşafları: Genellikle verilir; hijyen endişelerinden dolayı uyku tulumları hoş karşılanmamaktadır.

Oteller

Avustralya’daki şehirler veya iyi turistik yerlerdeki oteller genellikle ticari veya lüks zincir otel çeşitliliğine sahiptir. Bu oteller için oda fiyatları, genel olarak bildirilen fiyatlar; genellikle gecelik 220 $ ‘a kadardır, ancak otelin imkanlarına, ismine, sunduğu hizmetlere bağlı olarak fiyatlar aşağı veya yukarı yönlü hareket edebilir.

Kulübe ve Çadır Kampları

Bazı milli parkların sınırlarında, safari tarzı kır evlerini konaklama yapacağınız yer olarak belirleyebilirsiniz. Afrika safari pansiyonları ile aynı prensiplere dayanarak, şaşırtıcı derecede uzak yerlerde bulunurlar ve en-suite banyolu yarı lüks dört duvarlı kabin ve yüksek kanvas çadırların bir karışımını sunarlar. Fiyatlar genellikle tüm öğünleri içerir ve ayrıca tüm etkinlikleri ve gezileri de içerebilir. Şu anda, bu tür yerler Kakadu Ulusal Parkı, Mary River Ulusal Parkı ve Arnhem Land’de Kuzey Bölgesi’nde bulunmaktadır.

Moteller

Araba ile yolculuk edenler için moteller orta seviye konaklama için rahat bir çözüm olabilir ve Avustralya’nın her yerinde, genellikle şehir merkezlerinin kenarlarında bulunur. Otellere kıyasla daha ucuz bir fiyat sunarlar, bu nedenle çiftler veya üçlü gruplar için daha iyi bir değerdir. Su ısıtıcısı, buzdolabı, TV, klima ve banyo içeren sade bir oda genellikle 120 ila 180 $ arasındadır.

Barlar (Pub)

Pek çok Avustralya barı (kamu evi, İngilizce:public house teriminden gelir) 1900’lü yılların başlarında inşa edildi, bu yüzden çoğu zaman şehirdeki en büyük ve en abartılı binalardan sayılabilirler. Bazıları restore edilmiştir, ancak genel olarak odalar küçük ve yıpranmış haldedir. Genellikle merkezi ve ucuzdur, özel banyo istiyorsanız, 60 $ / 100 $ arasında fiyatlar değişebilir. Hafif bir seste bile uyanan biriyseniz, barın üstünde bir oda rezervasyonu yapmaktan kaçının yoksa sizin için çok kötü bir deneyim haline gelebilir.

Çiftlik ve İstasyon Konaklamaları

Ülke çiftlikleri bazen gecelik yatak hizmeti sunarken, bazı uzaktaki istasyonlar evlerde veya perdelerin odalarında kalmanıza ve ata binme gibi aktiviteleri denemenize izin verir. Odaların çoğu çok rahattır – B & B(oda ve kahvaltı) tarzı ana çiftlik (istek üzerine akşam yemeği) veya müstakil kır evlerinde konaklayabilirsiniz.

Genellikle mevsimlik işçiler tarafından tercih edilir.

Avustralya’da Kalınacak en iyi yerler

Wildman Wilderness Lodge

Avustralya’da lüks kategoride bulunur ve kalınacak en iyi yerlerden biri olan kabul edilir. Güzel ve şehir merkezine uzak bir ortamda muhteşem, fevkalade konforlu konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz, isteğe bağlı turlar ve aktivitelerden oluşan olağanüstü bir programa sahip, lüks bir safari otelidir.

Üç çeşit akşam yemeği ve kahvaltı dahildir.

Genel Bakış

Point Stuart Road

Cicada Lodge

Bu lüks lodge, modern sofistike ve geleneksel Jawoyn temalarını mimari örnek olarak tasarlanmıştır. Katherine Nehri’ne bakan 18 lüks odaya sahiptir. Dekor zevkli ve şıktır ve özel balkonlara açılan tam boy kanatlı kapılar içermektedir. Yerli sanat eserleri duvarları süslemektedir. Kahvaltı dahildir ve içerisinde çok kaliteli bir restorantı vardır.

Yüzme havuzuna bakan ve ormanlık alana bakan odaları mevcuttur.

Genel Bakış

Nitmiluk National Park, Gorge Road

Qualia

60 keyifli ‘villaları’ (ahşap yönünden zengin, lüks bir şekilde döşenmiş villalar) adanın kuzey yarımadasındaki tropik bitki örtüsü arasına dağılmış haldedir. Qualia’nın özel bir plajı, çok iyi iki restoranı (Long Pavilion’daki şebekenin fiyatı 42 ila 46 dolar arasında değişiyor), spa ve iki yüzme havuzuna sahip.

Qualia’nın lüks içeriğinden çıkmak isteyenler için, yelken, dalış, şnorkelli yüzme ve daha birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Genel Bakış

20 Whitsunday Blvd

Pumphouse Point

Eşsiz ve etkileyici olan Pumphouse Point, 1940 yılında St Clair Gölü üzerinde inşa edilmiş, dar bir iskele ile erişilen, daha küçük bir art-deco alt istasyon ve kıyı şeridinde gizli bir inzivaya erişilen üç katlı bir hidroelektrik pompa evini kaplar. Pumphouse odaları en iyisidir, ancak Shorehouse’da kalsanız bile içeriye çok fazla güneş olan odalarda konaklayacaksınız. Her şey dünya standartlarındadır.

Shorehouse yemek salonunda ortak masalarda lezzetli açık büfe kahvaltılar ve set menü akşam yemekleri (yemek başına 56 AU dolar) servis edilmektedir ve her odaya özel servis hizmeti sunmaktadır. Çocuklar tesise kabul edilmemektedir ve kablosuz internet yoktur. Özellikle yaz aylarında kalmak istiyorsanız, önceden rezervasyon yaptırınız.

Genel Bakış

1 Lake St Clair Road

Southern Ocean Lodge

Southern Bay Lodge, Hanson Bay uçurumun tepesinde hoş bir mimari yapıya sahip olan son derece güzel bir yerdir. Minimum iki gece; fiyatlara havaalanı transferleri, tüm yemekler ve içecekler ve rehberli KI turları dahildir. Dünya standartlarında ve lüks seçenekler arasındadır.

Batık salonlar, zengin kral yataklar, cam duvarlı banyolar, ücretsiz mini bar, günde iki kez temizlik, günlük spa ve birçok imkan sunar. Hollywood’un ünlülerine kadar herkesi kendine çekmektedir.

Genel Bakış

Hanson Bay Roadd, Hanson Bay.

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top