Nerede Yenir

Avustralya Nerede Yenir

Avustralya mutfağı esasen İngiliz sömürge mirasından etkilenmiştir, ancak Almanya, İtalya, Yunanistan ve Polonya gibi Avrupa’nın diğer bölgelerinden göç almasıyla beraber, bu kültürlerin etkisi Avustralya mutfağında da belirgindir. Asya’dan gelen büyük ölçüde göçmenlerin sayesinde, birçok Avustralyalı şef üzerinde etki bırakmıştır. Bu yüzden Asya mutfağı çok yaygındır.

Yemek Yenilecek Yerler

Avustralya’nın şehirleri birçok yemek seçeneklerine sahip olmakla birlikte, yerel lokantalar bile gıda kalitesi ve misafirperverlik konusundaki dünyaca ünlüdür. Vejetaryenler için birçok yemek seçeneği mevcuttur.

Restoranlar: Michelin yıldızlı birçok restaurant bulunmaktadır. Küçük kasabalarda yemek seçenekleri daha sınırlı olsa da, şehirlerde sınırsız çeşitlilik vardır.

Kafe: Harika kahve çeşitleri ve yemekler bulabilirsiniz. Avustralya’da dışarıda kahvaltı etmek şaşırtıcı derecede popülerdir.

Publar: Avustralya şehirlerinde eski klasiklerden, soylu mahallelerdeki filizlenmiş gastropublara kadar çok pub bulunur.

Moteller: Sınırlı vejetaryen seçenekleriyle basit yemekler seçenekleri ve diğer seçenekleri sunar.

 

Meşhur Yemekleri

Sydney rock istiridye: Kendine özgü tadıyla küçük ve yumuşak şekildedir.

Barramundi: Kuzey Bölgesi’nde özellikle yaygın olan bir balıktır.

Moreton Bay: Bir tür ıstakoz.

Macadamia fıstığı: Yeni Güney Galler ve Queensland’e özgüdür.

Kanguru: Kanguru eti Avustralya’da bazı noktalarda servis edilir.

Etli börek: Gittiğinizde atıştırmalık olarak deneyebilirsiniz.

Meyveler: Elmalar, mangolar ve balkabakları çok miktarda tüketilir.

Dagwood sosislisi: Çubukta derin yağda kızartılmış sosistir. Genellikle fuar alanları ve açık hava etkinliklerinde tüketilir.

 

Avustralya’da Yemek yenilebilecek en iyi yerler

Quay

Birçoğunun Sydney’in en iyi restoranı olarak kabul ettiği bu restaurant, muhteşem yemeklerle eşsiz bir köprü manzarasına sahiptir. Şef Peter Gilmore, sürekli olarak mükemmel bir şekilde hazırlanmış yemekleri dünya çapında meşhurdur. Gitmeden önce mutlaka online rezervasyon yapın.

Detaylı Bilgiler

Pazartesi-Cumartesi: 06:00-21:30

Fiyatlar: $210/275

Brae

Avustralya’nın en iyi restoranlarından biri olarak kabul edilen Brae, 2012 yılında adını Dunkeld’s Royal Mail Hotel’de yapan ünlü şef Dan Hunter tarafından kurulmuştur.

Bir çiftlik evi kulübesinde yer alan Brae, yerel bölgedeki geleneksel tadları sunmaktadır. Yöresel şaraplar ve yöresel yemeklerin yanı sıra yerel şaraplarda sunmaktadır. Bu restaurant dünyanın en iyi 100 restoranı listesinde; 2017 yılında 44 numaraya ulaşmıştır. Rezervasyonlar çok önemlidir ve önceden yapılması gerekmektedir.

Detaylı Bilgiler

Pazartesi-Cuma: 06:00-21:30

Fiyatlar: 8 çeşit tadımlık yemek kişi başı $275, özel şarap $175

Attica

Attica, Avustralya’nın San Pellegrino bölgesinde bulunan dünyanın En İyi 50 restoran listesindeki tek restoranıdır. Burada Ben Shewry, ekşi bal ve nane sakızı ile kaplı tuzlu su timsahı kaburga ve emu yumurtalarında servis edilen tatlılar gibi yerel malzemelerle çağdaş yemekleri sunmaktadır. Dünyaca ünlü bir şeftir.

Detaylı Bilgiler

Salı-Cumartesi 18:00-gece yarısına kadar

Fiyatlar: $295

Sounds of Silence

Bu restaurant, Uluru ve Kata Tjuta’nın muhteşem gün batımı manzarasına sahip çöl kumulunda şampanya ve kanepeler sunmaktadır. Güney gökyüzünün altında açık büfe bir akşam yemeği (emu, croc ve roo ile) sunar.

Rezervasyonlar, özellikle daha büyük gruplar için önceden online yapılmalıdır, ancak geç rezervasyon yapanlar için yer bulunabilir.

Detaylı Bilgiler

Fiyatlar: yetişkin $210, çocuk $105

Marksie’s Camp Tucker

Kent merkezinde 7km uzaklıkta bulunmaktadır. Tümü kamp fırınlarında pişirilmiş ve çalı baharatları ve çalı iplikleri ile mayalı, timsah, yabani yakalanmış barramundi, deve, bufalo ve / veya kanguru içeren üçlü bir set menü hazırlamaktadır. Rezervasyonlar çok önemlidir.

Detaylı Bilgiler

Fiyatlar: yetişkin $80, çocuk $40

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top