Festivaller ve Resmi Tatiller

Bahamalar Festivaller ve Resmi Tatiller

Resmi Tatiller

Yeni Yıl: 01 Ocak

İşçi Bayramı: 01 Mayıs

Bağımsızlık günü: 05 Temmuz

Devrimin Yıldönümü: 01 Kasım

 

Festivaller

Ulusal Amazigh Film Festivali

Ocak ayında düzenlenen bu film festivali, Cezayir’de Amazigh kültürünü kutlayan uzun metrajlı filmler, belgeseller, kısa filmler ve animasyonlar sergilemektedir.

Ghardaia Halı Festivali

Bu mart ortası etkinliği, Cezayir’deki halı dokuma geleneğine odaklanmaktadır. Esnaf ve tasarımcılar, çalışmalarını sergilemek ve satmak, ayrıca yarışmalara katılmak için bir araya geliyorlar. Bu etkinlik aynı zamanda geleneksel müzik eşliğinde devam etmektedir.

Çilek Festivali

Jijel’in Çilek Festivali her iki yılda bir Mart ayında kutlanır. Çilek yetiştiriciliği ve yetiştiriciliği ile ilgilenen şirketleri ve bireyleri bir araya getirir.

Maraton des Dunes

Bu yıllık festival, dünyanın dört bir yanından koşucuları, verimli çöl kasabası olan Béchar’da başlayan üç ayaklı bir çöl yarışında yarışmak için toplamaktadır. Maraton genellikle nisan ayının ortalarında düzenlenmektedir.

Avrupa Kültür Festivali

Mayıs ayı başlarında Cezayir’deki en ilginç festivallerden biri olan bu kültürel etkinlik, yaklaşık 16 ülkeden sanatçıları geleneksel ritimler, caz ve flamenko gösterileri için bir araya getiriyor. Cezayir Şehri (Algiers), Tlemcen ve Constantin olmak üzere üç farklı şehirde düzenleniyor.

Dimajazz Festivali

Avrupa Kültür Festivaline benzer şekilde, Dimajazz festivali dünyanın her yerinden tanınmış müzik sanatçılarının performanslarını bir araya getirmektedir.

Festival Internacional de Cine del Sahara

Mayıs ayında düzenlenen bu festival, güneybatı Cezayir’deki yerel topluluklara ve mülteci kamplarında film çeken insanları bir araya getiriyor. Kazanan filmin yönetmeni ödül olarak beyaz bir deve almaktadır.

Ulusal Gün

Her yıl 19 Haziran’da düzenlenen Ulusal Gün, 1965’te Mohammed Ben Bella’nın düşüşünün yıldönümünü kutlarlar.

Pan-Afrika Kültür Festivali

PanAf festivali Cezayir’deki farklı yerlerdeki performansları, sergileri ve etkinlikleri içermektedir. Afrika Birliği’nden 8 binden fazla sanatçı, müzisyen, yazar ve aktör Cezayir, Blida, Bourmerdes, Tipaza ve diğer şehirleri sanatla tanıştırmak için bir araya geliyor.

Festival du Rai d’Oran

Ulusal müzik kutlamasıdır. Yerel sanatçıların, ülkenin farklı müzik tarzını sürdürmelerine katkıda bulunur.

Festival Uluslararası Bande Dessinnee d’Alger

Bu festival Cezayir ve ötesindeki karikatüristlerin eserlerini sergiliyor. Çizgi roman hayranları, en sevdikleri sanatçıların sergilerini görmenin yanı sıra atölye çalışmalarına, yarışmalara ve müzik konserlerine katılmak için akın ediyorlar.

Kurban Bayramı

İbrahim’in kendi oğlunu Tanrı’ya itaat etmekten vazgeçme isteğini anmak için düzenlenir.

S’Biba Djanet

Sibaiba festivali Djanet kentinde Tassili N’Jjer sakinlerinin sağladığı barış antlaşmasını kutlamak için kutlanılır.

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top