Ne Zaman Gidilir

Brezilya Ne Zaman Gidilir

Brezilya, 8,5 milyon kilometrekare alanını kapsayan büyük bir ülkedir ve iklimi kuzeyden güneye önemli ölçüde değişim göstermektedir. Ancak Brezilya’nın büyük bir bölümünü tropik bölgeler oluşturmaktadır.

Belem, ülkenin kuzeyindeki Para eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olduğu kadar Amazon Nehri kapısına da açılmaktadır. Ayrıca yıl boyunca 20 C civarı sıcaklığa sahip olup,tropikal iklime sahiptir.

Güneydoğu Brezilya’da bulunan Sao Paulo, ülkenin en kalabalık şehridir. Ocak ayı en sıcak ve en kurak aydır, ortalama sıcaklık 25 C’dir. Haziran ayında ortalama sıcaklık 19 C’dir.

Rio de Janeiro, Sao Paulo’nun yaklaşık 440km doğusundadır ancak farklı bir iklime sahiptir. Rio’nun yazları (Aralık-Şubat) 40 C’ye ulaşan sıcaklıklarla çok sıcak olabilir, ayrıca şehir bol yağış almaktadır (genellikle kış mevsiminde). Rio’nun kışı (Temmuz ve Ağustos) ortalama olarak 21 C olup ziyaret etmek için ideal bir zamandır.

Curitiba, Brezilya devletindeki Parana eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Şubat ayında ortalama sıcaklık 22 C ve ortalama sıcaklık Haziran ayında 15 C’ye düşer. Ayrıca Güney bölgesi, özellikle plato bölgesi, kışın 0 ° C civarında olabileceğini aklınızda bulundurun.

 

Aralık – Mart

  • Brezilya’nın yoğun olduğu mevsim kuzey yarımküre kışı ile aynı zamana denk gelmektedir.
  • Carnaval bu dönemde sergilenmektedir ve en sıcak aylarıdır.
  • Özellikle Rio’da ve sahil boyunca popüler olan plaj destinasyonlarında yoğunluk vardır.

Nisan – Ekim

  • Güney kesimi soğuk olmasına rağmen, kıyı boyunca hava ılık ve kuraktır.
  • Fiyatlar ve kalabalıklar ortalama seviyededir, Paskalya haftasında ise kalabalık ve yüksek fiyatlar vardır.

Mayıs – Eylül

  • Okul tatili ayı olan Temmuz ayı dışında, güneyde daha düşük fiyatlar ve ılıman sıcaklıklar göreceksiniz.
  • Temmuz-Eylül, Amazon veya Pantanal’ı ziyaret etmek için iyi aylardır.

Son Yazılar

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for mytrawell is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top