Nerede Kalınır

Brezilya Nerede Kalınır

Brezilya, tüm bütçelere uygun geniş bir konaklama seçeneğine sahiptir. Yüksek sezonda (Aralık-Mart) rezervasyonunuzu önceden yaptırmayı unutmayınız.

  • Aile tarafından işletilen birçok seçenekler vardır, bunlar genellikle Pousadas Guesthouses olarak adlandırılır.
  • Üniversite benzeri yurtlarda konaklama seçenekleri oldukça yaygındır ve tatilinizi ucuza getirebilirsiniz.
  • Amazon’da bulunan orman evlerinde genellikle fiyatlar orta seviyede ve lüks seçenekler azdır.

Kamp yapmak

Ülkenin bazı bölgelerinde milli parkları veya eyalet parklarını keşfetmek isteyenler için uygun bir alternatiftir. Açıkçası, kendi çadırı ve diğer gerekli donanıma sağlayacak olan kişiler için birçok seçenek mevcuttur ama en büyük endişe güvenliktir. Birçok kamp alanı kentsel alanlara yakındır ve güvenilir yerliler sizi güvence altına almadığı sürece bu bölgelerde kamp yapmak akıllıca değildir.

Camping Clube do Brasil (www.campingclube.com.br), Fortaleza ve Porto Alegre’ye kadar birkaç düzine kamp alanı işletmektedir.

Hosteller

Brezilya’daki youth hostellere albergues da juventude denir. Hostelling International Brasil (www.hihostelbrasil.com.br) ülkede 50’den fazla hostele sahiptir. Rio, ülkedeki hostelin başkenti olarak kabul edilir. Kalite önemli ölçüde değişir, ancak genellikle Brezilyalı ve yabancı gezginlerle tanışmak için iyi yerlerdir. Hosteldeki yatakhanede 40 R $ ile 80 R $ arasındadır.

Oteller

Brezilya’nın otelleri iyi, modern ve lüks ile bakımsız ve kötü olanaklara sahip olanlar arasında değişmektedir ve çok büyük uçurumlar olabilir. Daha pahalı yerlerde,% 15’lik vergiler genellikle fiyata eklenir. Fiyatlar genellikle yüksek sezonda yaklaşık % 30 artar ve oda fiyatları Carnaval ve New Year’s Eve civarında iki ya da üç katına çıkar. Bu zamanlarda, minimum dört ila yedi günlük konaklamalar oldukça yaygındır. São Paulo, Curitiba, Porto Alegre ve Brasilia gibi iş odaklı şehirlerdeki oteller genellikle hafta sonları konaklamalarda indirim sağlar.

Orman Evleri

Popüler bir uzak alan konaklama türlerinden biridir, ormanın içinde veya kenarında turistlere hitap eden orman köşküdür. Bazen pahalı olmalarına rağmen, en iyi şekilde orta seviye olan, olanaklardan ziyade yağmur ormanlarında kalma deneyimi için burada kalmalısınız. En büyük orman Manaus’un dışında bulunur.

Pousadas

Bir pousada otel tipik olarak küçük bir aileye ait konuk evi anlamına gelir, ancak bazı oteller cazibe oranlarını geliştirmek için kendilerini “pousadas” olarak adlandırır. Pousada’lar, orta seviyedeki odalarda çiftler için 160 R $, lüks seviyedeki odalar için çift kişilik 600 R $ tutarında olabilir.

Kiralık Daireler

Yerel bir tatil acentesi aracılığıyla tatil, kısa veya uzun süreli apartman daireleri kiralamak mümkündür. Airbnb, Brezilya genelinde binlerce seçeneğe sahiptir.

Brezilya’da Kalınacak en iyi yerler

  • Mirante Gavião Amazon Lodge: Amazon ormanlarında derin bir mimari hazine olarak kabul edilir.
  • Refúgio Ecológico Caiman: Pantanal’da lüks bir kaçamak.
  • Parador Casa da Montanha: Afrika safari tarzı lüks kampta muhteşem bir ortam ve fotojenik konaklama.
  • Bonito Paraiso Beach House: Büyüleyici bir deniz kenarı, Ilha Grande’nin gizli bir köşesine yer almaktadır.
  • Hotel Emiliano: Muhteşem sahile sahip odaları, manzaralı bir çatı havuzu ve tropik bir terası bulunan bir restoranı olan Rio’ya yeni başlayanlar için.

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top