Gece Hayatı

Cezayir Gece Hayatı

Cezayir Gece Hayatı sanıldığı üzere diğer ülkeler kadar hareketli olmasa da, birçok imkan sunmaktadır. Cezayir’de alkol yaygın olarak tüketilmez ve sıklıkla hoş karşılanmaz. Pek çok şehirde barlar vardır, ancak cinsiyet adaletsizliğinin yoğun olduğu ülkede, kadınlar barlarda pek hoş karşılanmazlar. Bu yüzden çift veya kız grupları genellikle uluslararası zincir otelleri tercih ederler.

Meşhur İçecekler

Nane çayı: Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun her yerinde bulunabilir

Sert, tatlı kahve: Çoğu kafede, menü içerisinde Türk kahvesi olarak adlandırılır.

Medea, Mansourah ve Maskara : Cezayir üretimi yerel kırmızı şaraplar.

Akdeniz meyve suları: Nar ve portakal suyu.

Cezayir’de Önerilen Yerler

Café du Forum

Cezayir’in farklı bölgelerinden gelen yerel günlük turistler bile, bölgedeki en iyi nane çayını yapan bu küçük kafe hakkında bilgi sahibidirler. Yerli, yabancı büyük üne sahip bir yerdir.

Details / Detaylı Bilgiler

Çalışma Saatleri :Hergün – 07:00-20:00

Çay ücreti : DA20

Hôtel Suisse

1931’de sanki zaman durmuşçasına klasik tarzda yapılmıştır. Ayrıca, oldukça atmosferik olan hotelin barını ziyaret etmeniz, şiddetle önerilir.

Detaylı Bilgiler

Çalışma saatleri: Cumartesi-Perşembe 10:00-Gece yarısına kadar

Café Tontonville

Cezayir resmi kurum binasının altında yer almaktadır. Çevresindeki sömürge dönemi (Fransız) mimarisine hayran kalarak, bahçesinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgiler

Çalışma Saatleri: 05:00 – 22:00

Milk Bar

Milk Bar, tarihi çok öncelerine dayanmaktadır var ve sömürge zamanlarında Fransızlar için popüler bir buluşma noktasıydı. Bu yüzden Cezayir Kurtuluş Savaşı’nın açılış salvolarında bombalanmıştır. Günümüzde gayet sakin ve güzel bir yer olan Milk Bar, şehir merkezinde müşterilerine kahve ve atıştırmalık (snack) seçenekleri sunmaktadır.

Detaylı Bilgiler

Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cuma 06:30-21:00

Son Yazılar

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top