Gece Hayatı

Çin Gece Hayatı

Shangai ve Pekin’de restoranlar, barlar, kokteyl salonları, canlı müzik mekanları ve gece kulüpleri sabahın ilk saatlerine kadar devam eden, birçok eğlence seçeneği sunmaktadır. Kozmopolit şehirlerin dışında akşam eğlenceleri, kart oynamak, bilardo ve mahjong oynamak için toplandıkları restoranlar, karaoke salonları ve oyun salonlarıyla sınırlıdır. Yeni inşa edilen uluslararası otellerdeki barlar diğer eğlence seçenekleri arasındadır, ancak çok lüks olduğu için genellikle oldukça pahalıdır. Genel olarak daha büyük şehirlere seyahat edenler, Çin operası, sirk, bale ve tiyatro ziyaretleri ile Çin kültürün bir örneğini tadabilirler.

100’den fazla özel oda, akşam yemeği büfesi ve 24 saat hizmet sunan Karaoke (Çin işaretlerinde OK + yazılı) ülke çapında çok popülerdir. Geleneksel yerel müzik ve dans, özellikle Yunnan, Guizhou, Guangxi ve Sichuan gibi illerde güçlü etnik azınlık gruplarının bulunduğu bölgelerde bulunur.

Kırsal kesimde, gece yarısı genellikle geleneksel danslar sergilenmektedir ve özel günleri kutlamak için ya da sıradan bir gecede, iskambil oynamak veya televizyon seyretmek yerel halk için oldukça popülerdir.

Çin’de Alkol

Çin, diğer Asya ülkelerinden (hatta İngiltere’den) daha fazla içiyor. Çoğu içki yemeklerde yapılır ve birçok iş anlaşmasının önemli bir parçasıdır.

Bira ve yüz uyuşan güçlü báijiǔ (beyaz bir ruh) en sık görülen utangaçtır. Viski, kırmızı şarap ve kokteyller statü sembolleridir; mikro bira üretimi artıyor.

Meşhur İçecekler

Baijiu: Sorgum şarabı olarak da bilinen güçlü bir alkollü kokteyl.

Tsingtao: Alman biralarına benzemektedir. Çin’in en ünlü bira çeşididir.

 

Çin’de Önerilen Yerler

….

Son Yazılar

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
Couchsurfing Nedir?

Couchsurfing Nedir?

Couchsurfing Nedir? Couchsurfing insanların tamamen birbirine yardım prensibine dayalı ücretsiz konaklama hizmeti sunan bir internet ağıdır. Bu sisteme dahil olan kişilere de “Couchsurfer” adı verilmektedir. Şimdi sizlere Couchsurfing Nedir sorusunun cevabını biraz daha...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

Scroll to Top