Gece Hayatı

Çin Gece Hayatı

Shangai ve Pekin’de restoranlar, barlar, kokteyl salonları, canlı müzik mekanları ve gece kulüpleri sabahın ilk saatlerine kadar devam eden, birçok eğlence seçeneği sunmaktadır. Kozmopolit şehirlerin dışında akşam eğlenceleri, kart oynamak, bilardo ve mahjong oynamak için toplandıkları restoranlar, karaoke salonları ve oyun salonlarıyla sınırlıdır. Yeni inşa edilen uluslararası otellerdeki barlar diğer eğlence seçenekleri arasındadır, ancak çok lüks olduğu için genellikle oldukça pahalıdır. Genel olarak daha büyük şehirlere seyahat edenler, Çin operası, sirk, bale ve tiyatro ziyaretleri ile Çin kültürün bir örneğini tadabilirler.

100’den fazla özel oda, akşam yemeği büfesi ve 24 saat hizmet sunan Karaoke (Çin işaretlerinde OK + yazılı) ülke çapında çok popülerdir. Geleneksel yerel müzik ve dans, özellikle Yunnan, Guizhou, Guangxi ve Sichuan gibi illerde güçlü etnik azınlık gruplarının bulunduğu bölgelerde bulunur.

Kırsal kesimde, gece yarısı genellikle geleneksel danslar sergilenmektedir ve özel günleri kutlamak için ya da sıradan bir gecede, iskambil oynamak veya televizyon seyretmek yerel halk için oldukça popülerdir.

Çin’de Alkol

Çin, diğer Asya ülkelerinden (hatta İngiltere’den) daha fazla içiyor. Çoğu içki yemeklerde yapılır ve birçok iş anlaşmasının önemli bir parçasıdır.

Bira ve yüz uyuşan güçlü báijiǔ (beyaz bir ruh) en sık görülen utangaçtır. Viski, kırmızı şarap ve kokteyller statü sembolleridir; mikro bira üretimi artıyor.

Meşhur İçecekler

Baijiu: Sorgum şarabı olarak da bilinen güçlü bir alkollü kokteyl.

Tsingtao: Alman biralarına benzemektedir. Çin’in en ünlü bira çeşididir.

 

Çin’de Önerilen Yerler

….

Son Yazılar

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top