Nerede Kalınır

Çin Nerede Kalınır

Çin’in konaklama seçenekleri etkileyici ve çok çeşitlidir. Üst düzey şehirler zengin çeşitlilikteki konaklama seçeneklerine sahiptir. Kırsal destinasyonlar, butik tarzında büyük ölçüde ev ve pansiyonlarda konaklama seçeneklerine sahiptir.

 • Oteller: Çok sınırlı İngilizce ve sade odaları olan iki yıldızlı işletmelerden uluslararası düzeydeki beş yıldızlı otellere kadar birçok seçeneğe sahiptir.
 • Hosteller: Çin genelinde çok fazla sayıda bulunmaktadır. Genellikle ranza yatakları ve çift kişilik odalar sunmaktadır. Buralarda faydalı seyahat önerileri edinebilirsiniz.
 • Aile yanında konaklama: Kırsal yerlerde, yemeklerin ev sahibi tarafından sağlandığı çift kişilik odalar bulabilirsiniz.

Odalar ve Fiyatlar

Konaklama, $ (bütçe), $$ (orta seviye) veya $$$ (üst seviye); konaklama fiyatları Çin’de farklılık gösterdiğinden, bir bölgenin bütçe dağılımı diğerlerinden farklılık gösterebilir. Bununla birlikte, yılın çoğu döneminde fiyatlar % 10 ile % 60 arasında değişebilir.

Aksi belirtilmedikçe, odalarda özel banyo veya duş bulunmaktadır. Odaların tedarik edilmesi genellikle kolaydır, ancak özellikle hafta sonu ziyaretleri için popüler turistik şehirlerde (Hángzhōu gibi) bir oda ayırmak için mutlaka önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Çin’deki odaların çoğu aşağıdaki kategorilere ayrılır:

Çift kişilik odalar (房 , 标准). Çoğu durumda  iki yataklıdır.

Tek yataklı oda / tek kişilik (单 单; dānjiān).  Genellikle bir adet çift kişilik yatak bulunan bir odadır (nadiren tek kişilik bir yataktır).

Büyük yataklı odalar (房 床; dàchuáng fáng). Büyük bir çift kişilik yatağa sahip olan tek yataklı odadan daha büyüktür.

Süitler (套房; tàofáng). Çoğu orta ve üst seviye otellerde mevcuttur.

Hostel (房 房; duōrénfáng). Genelde gençlik hostellerinde bulunur (ve birkaç otelde).

Business odalar (房 房; shāngwù fáng). Genellikle bilgisayarlar ile donatılmıştır.

Otel İndirimleri

Her zaman indirim oranını araştırın ve oda için indirimli fiyat veya pazarlık talep edin. Çünkü indirimler genellikle gençlik yurdu (hostel üyeleri hariç) ve en ucuz konaklama için geçerlidir. Tarife oranının% 10 ila % 60 arasındaki indirimler (% 30 tipiktir) olabilmektedir.

Yoğun tatil dönemleri dışında (Nisan ayının sonu ve Mayıs ayının ilk birkaç günü; Ekim ayının ilk haftası; Çin Yeni Yılı) odaların dolu olması sebebiyle, çok büyük indirimler alabilirsiniz.

Otel İpuçları

 • Konuşulan İngilizce standardı, gençlik hostellerinde orta seviyedir veya bazı üst düzey otellere göre genellikle daha iyidir.
 • Oteliniz ücret karşılığında otobüs ve tren biletleri konusunda yardımcı olabilir.
 • Neredeyse her otel, ücretsiz olarak bagaj hizmeti sunmaktadır.
 • Her zaman oda için pazarlık yapın.
 • Yerel bir harita edinmek için otelinize danışınız.

Gezgin Kısıtlamaları

Çin’deki otellerin çoğunun hala yabancıları misafir olarak kabul etme yetkisi yoktur. Kendinizi daha pahalı orta kademe ve birinci sınıf konaklamalara yönelttiğinizde bu bir hayal kırıklığı kaynağı olabilir.

Bir otelin yabancı misafirleri kabul edip etmediğini görmek için, şunu sorun: zhègè bīnguǎn shōu wàiguórén ma? (这个 宾馆 收 外国人 吗?)

 

Çin’de Kalınacak en iyi yerler

Aman at Summer Palace

Bu zarif otel, Běijīng’de kalınacak en iyi yerler arasındadır. Köşenin etrafındaki Yaz Sarayı’ndan, otelin bölümleri 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır ve Empress Cixi ile izleyicileri bekleyen seçkin konukları ağırlamak için kullanılmıştır. Büyük odalar mükemmel bir şekilde döşenmiştir ve avluların çevresine yerleştirilmiş bir dizi mükemmel görüntüde yer almaktadır.

Seçkin restoranlar, spa, kütüphane, sinema, havuz, squash kortları ve tabii ki eksiksiz hizmet, rafine görüntüyü tamamlamaktadır. Burada kalmak için yeterli bütçeniz yoksa öğlen çayını burada (2:00-17:00, ¥ 268) deneyin. Buradaki her şey % 15 ek servis ücreti ile fiyatlandırılır.

Genel Bakış

1 Gongmen Qianjie, 宫门前街 1号

Şehir merkezine 13.94 km

The Yangtze Boutique Shanghai

1930’lardan kalma bu art deco oteli, 1930’larda ünlü bir mekandı. Görkemli bir şekilde yenilenmiş lobide, deco tarzında kavisli bir merdivenin üstünde görkemli bir vitray dikdörtgen ve gömme tavan penceresi bulunmaktadır. Dönem dekoruna ek olarak, odalarda büyük banyolar, resim çerçevesi TV’ler, cam duvarlı banyolar (Venedik panjurlu) ve hatta minik balkonlar da vardır.

Genel Bakış

No 740 Hankou Road

Şehir merkezine 2.65 km

Waldorf Astoria

Bund’un güney ucunu görkemli bir şekilde işaretleyen, bir zamanlar Bund’un en seçkin beyefendilerinin takıldığı eski Shànghǎi Kulübü (1910) olarak hizmet vermekteydi. 20 odası bulunmaktadır. Bu tarihi binanın arkasında, 252 en modern odasıyla yeni bir otel kulesi bulunmaktadır.

Her odada dokunmatik dijital kumandalar, espresso makinesi, gömme dolap ve aynadaki TV bulunmaktadır.

Genel Bakış

2 East Zhongshan No 1 Rd; 中山东一路2号

Şehir merkezine 3.80 km

The Peninsula Hong Kong

Kowloon’un güney ucunda dolaşan taht benzeri Yarımada (1928) dünyanın en iyi otellerinden biridir. Bir zamanlar ‘Suez’in doğusundaki en iyi otel’ olarak adlandırılmıştır. Buraya sadece çatıdaki helikopter pistine iniş ya da otelin 16 kişilik Rolls Royce Phantoms filosundan biriyle otele ulaşılabilmektedir.

Genel Bakış

Salibury Road

Şehir merkezine 0.84 km

 

Ucuz Konaklama Seçenekleri:

 • Hàn Táng Inn
 • Campus Hong Kong
 • City Walls Courtyard
 • Mingtown E-Tour Youth Hostel

 

Son Yazılar

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top