Nerede Kalınır

Fiji Nerede Kalınır

Beş yıldızlı oteller, pansiyonlar, hosteller, moteller, tatil köyleri, ağaç evler, plajdaki bungalovlar ve köy evleri, Fiji’de konaklama seçeneği sıkıntısı yoktur.

Yüksek ziyaretçi dönemleri Avustralya ve Yeni Zelanda’da (Temmuz / Ağustos, Noel / Yeni Yıl ve Paskalya) tatillerle aynı zamana denk geliyor ve bu zamandaki fiyatlar genellikle en yüksek seviyededir. Bu zamanların dışında sık sık indirimler bulabilirsiniz.

Resorts (tatil köyleri)

Resorts, Fiji’deki hemen hemen her türlü konaklama türünü kapsayabilir. Genel bir kural olarak, bir tesis misafirlere odadan yemeklere ve etkinliklere kadar eksiksiz bir paket sunan herhangi bir konaklama seçeneğidir. Bu, Mercan Kıyısı’ndaki üst düzey bir otelden, Yasawas’taki bir adada hizmet veren bir butik otele ve Kadavu’da tüplü dalış konusunda uzmanlaşmış bir konukevine kadar her şey olabilir.

Çoğu tatil yeri, kişi yerine oda bakımından fiyatlandırılmaktadır. Fiji’de uzun süre kalacaksanız, birçok yerde yerel ikamet fiyatı da vardır. En iyi fiyatlar hemen hemen her zaman online ve önceden bulunur. Rezervasyon sırasında neler sunulduğunu kontrol ediniz. Birçok tatil köyü nakit parasız çalıştırılmaktadır, bu yüzden konaklamanız sırasında geçirdiğiniz yemekleri, içecekleri ve aktiviteleri kasada ödeme yaparken ödersiniz.

Oteller ve Pansiyonlar (guesthouse)

Oteller ve özel pansiyonlar Viti Levu, Taveuni ve Ovalau’da daha yaygındır ve Fiji’nin kasabalarını ve kırsal alanlarını tatil yerlerinden uzakta keşfetmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Fiyatlar gecelik 50 $ ile 100 $ arasındadır ve genellikle kahvaltı dahildir.

Kamp

Fiji’de kamp yapmak popüler değildir. Köy topraklarındaysanız, yerel halk, tuval altında uyuma kararını, toplumlarında kalmak için yeterince iyi olmadıkları kadar hafif olarak yorumlayabilir.

Backpacker tatil köyleri

Fiji’deki hostellere genellikle backpacker tatil köyleri denir. Öncelikle yurtta konaklama imkanı vardır ama genellikle bir avuç özel oda da bulunmaktadır. Bir dizi etkinlik ve gezi, teklifin bir parçasıdır ve genellikle bir bar ve havuz da vardır (ya da plaja erişim). Diğer sırt çantalılarla tanışmak için oldukça mantıklıdır.

Fiyatlar genellikle bir gece 15-20 dolar civarındadır.

Aile Yanı Konaklama (homestays)

Organize köy ev sahipleri bazı bölgelerde mümkündür ve ziyaretçilere geleneksel Fijian yaşamı hakkında bilgi edinmek için harika bir fırsat sunarlar. Aile yanı konaklaması boyunca, gittiğiniz köyün görgü kuralları önemlidir. Aile yanında konaklama için fiyatlar yaklaşık 50 $ ‘dan başlıyor, ancak çok çeşitlilik gösterebilir. Kava gibi bir hediye getirmek genellikle tavsiye edilir.

 

Fiji’de Kalınacak en iyi yerler

.

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top