Nerede Yenir

Fiji Nerede Yenir

Yerel halk, her kasabada bulunan kafe ve küçük restoranlarda yemek yemektedir. Gıda sağlıklı ve ucuzdur, ama kalitesi değişkendir. Menüden sipariş ettiğiniz şeyler, genellikle çok fazla yiyecek satan yerler ve taze kalmasını sağlayan yerler dışında, cam vitrinden çıkanlardan daha iyidir. Balık ve Patates Cipsi genellikle güvenli seçenek olup, yaygın olarak bulunur. Birçok kafe, Hint ve bazen Fiji tarzı balık, kuzu veya domuz eti yemekleriyle birlikte bir çeşit Çin yemeği sunmaktadır. Havaalanının yakınında, Japonca ve Korece dahil olmak üzere çok çeşitli yemekler bulunur.

Yöresel lezzetler arasında taze tropik meyveler (mevsiminde herhangi bir kasabada çiftçi pazarında bulunabilirler), paulsami (limon suyu ve hindistancevizi sütünde sık sık pişmiş etli tava yaprakları, biraz et veya balık dolgusu ve biraz soğan veya sarımsak bulunur) kokoda (limon ve hindistancevizi sütünde marine edilmiş balık veya diğer deniz ürünleri) ve bir lovo veya çukur fırında pişirilmiş yiyecekler bulabilirsiniz.

Vutu, çoğunlukla Beqa adasında yetişen, ancak Ocak ve Şubat aylarında Suva ve diğer şehirlerde de bulunabilen yerel bir fındık çeşididir. Hindistan cevizi sütünde çok miktarda yemek pişirilir, herkesin diyetindeki artan yağ seviyelerine farklı tepki verdiğine dikkat edin.

Tavuk yemeği sipariş ederken dikkatli olun. Çok sık olarak tavuklar bir ısırık ile yenilebilecek şekilde parçalarına ayrılır, ancak kalan tüm kemikler kesilir. Bu yüzden keskin bir kemiğe denk gelebilirsiniz ve boğazınızda kalabilir. Emin olmadığınızda daima kemiksiz tavuk yemeği isteyin.

Meşhur Yemekleri

Kokoda: Hindistan cevizi kreması ve limonla marine edilmiş çiğ balık.

Rourou: Hindistan cevizi kremasına batırılmış bir taro yaprağı tabağı.

Tavioka: Hindistan cevizi kremasında şeker ve muz püresi ile sık sık haşlanmış, pişmiş veya rendelenmiş olarak pişirilmiş maniok veya tapyoka.

Duruka: Nisan ve Mayıs aylarında mevsiminde sebze gibi ilginç bir kuşkonmaz.

Lovo: Et, balık ve sebze pişirmek için kullanılan kapalı bir fırın.

 

Restoranlar

Fijian kasabalarında, Hint ve Çin mutfağının bir karışımını sunan çok sayıda ucuz restoran bulunmaktadır. Ancak Batı fast food ve paket servisi olan paketlenmiş fırın ürünleri de popülerdir. Sadece Suva, Nadi ve Denarau’da (ve resort restoranlarda) genellikle İtalyan ve Japonlardan Fijian yemekleri üzerine yapılan füzyon yöntemlerine kadar çeşitli mutfak türlerini bulabilirsiniz. Ayrıca geleneksel bir Fijian büfesi ile haftada bir tatil imkanı sunan tatil köyleri için de yaygındır. Birçok Hint-Fiji sıkı vejeteryanlarıdır, bu yüzden genellikle bol miktarda vejetaryen seçenek vardır.

Akşam yemeği genellikle erken yenilir. Küçük kasabalarda birçok restoran 9: 00’a yakın kapanmaktadır.

 

Fiji’de Yemek yenilebilecek en iyi yerler

.

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top