Nerede Kalınır

Fransa Nerede Kalınır

Bir masal şatosu, bir butik otel veya bir gölde yüzer otelde dahil olmak üzere, Fransa her zevke ve cebe uygun bir konaklama imkanı sunmaktadır. Yüksek sezonda ziyaret ediyorsanız (özellikle Ağustos), önceden rezervasyon yaptırın. Sahil kenarındaki en iyi oteller aylar önceden doludur.

 • Oda ve Kahvaltı (Bed and Breakfast): Maksimum beş odaya sahiptir.
 • Kamp Alanları: Vahşi yaşama yakın olmak isteyenler veya şehirmek merkezinden uzakta temiz hava içerisinde kalmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.
 • Hostel: Tek / çift kişilik odaların yanı sıra yatakhaneler bulunan yaşam alanlarıdır.
 • Hotel: Oteller her bütçeye uygun ve zevklidir.
 • Barınak ve Gîtes d’Étape: Dağlık bölgelerde yürüyüş yapanlar için kulübeler vardır.

Oda ve kahvaltı işletmeleri (B&B)

Fransa’nın özel olarak işletilen chambres d’hôte’u (B & Bs) çok fazla insan tarafından tercih edilir. Yasaya göre, bir chambre d’hôtemust beşten fazla odaya sahip değildir ve kahvaltı fiyata dahil edilmelidir. Bazı ev sahipleri, şarap dahil yaklaşık 30 € ek ücret karşılığında yemek hazırlar. Turistik ofislerden Chambres d’Hôte listeleri alın ya da çevrimiçi uygun bir yer bulunuz.

Kamp Yapmak

Fransa’da kamp yapmak son yıllarda moda olmuştur. Binlerce iyi donanımlı kamp alanı, ülkeyi, nehirler, göller ve deniz tarafından önemli ölçüde yerleştirilen çevrelemiş bulunmaktadır.

 • Kamp alanlarının çoğu Mart veya Nisan ayları ile Eylül veya Ekim ayları arasında açıktır; popüler noktalar yaz aylarında hızlı bir şekilde dolar.
 • ‘ Sites ‘, bir çadır ve bir araba dahil iki kişi için sabit fiyatlı alanı ifade eder. Aksi takdirde fiyat yetişkin / çadır / araba başına ayrı ayrı ödenmelidir. Taxe de séjour (tatil vergisi) ve elektrik için gecelik ek bir ücret talep edilebilir.
 • Pek çok kamp alanı, ısıtma, hazır mutfak ve TV ile mobil evler kiralamaktadır.
 • Belirsiz noktalara kamp kurmak (Fransa’da yasadışı) yasaktır.
 • Kamp yerleri genellikle gün içinde kapanır.

Aile Yanı

Fransa kültürüne ve geleneklerine en kısa sürede adapte olarak öğrenmenin en iyi yollarından biri, Fransız vatandaşı bir aile olarak kalmakta ya da “hitates payant” olarak bilinen bir düzenlemeyle kalmaktır. Öğrenciler ve gençler arasında popüler olan bu konaklama tipi, bir oda ve genellikle banyoya ve mutfağa erişim (bazen sınırlı); yemekler de mevcut olabilir. Sigaraya veya evcil hayvanlara karşı hassassanız, ev sahibinize bu durumu belirtiniz.

Hosteller

Paris, Marsilya ve diğer büyük şehirlerde tasarım odaklı, son zamanlarda yayılan hostel dalgasıyla birlikte neredeyse her yerde ucuza konaklayabilirsiniz.

 • Üniversite kasabalarında, foyers d’étudiant (öğrenci yurtları) bazen yaz aylarında gezginler tarafından kullanılmak üzere dönüştürülür.
 • Bir auberge de jeunesse’de (hostel) bir yatakhane Paris’te 20 ila 50 €, bölgelere, olanaklara ve tesislere bağlı olarak diğer şehirlerde 15 ila 40 € arasında bir ücrete tabidir. Çarşaflar her zaman dahildir, kahvaltı ise bazen ücrete dahil olabilir.
 • Tahtakuruların salgınlarını önlemek için uyku tulumlarına izin verilmez.
 • Deniz kenarındaki veya dağlardaki hosteller, bazen mevsimlik açık hava etkinlikleri sunar.
 • Fransız hostellerinde,% 100 sigara içilmezdir.

Hostelling Kartı

Fédération Unie des Auberges de Jeunesse (www.fuaj.org) ya da Ligue Française pour les Auberges de la Jeunesse (www.auberges-de-jeunesse.com) ‘a bağlı resmi makamlar ) kart (26 yaş altı veya üstü için 7/11 €) veya gecelik Hoş Geldiniz Damgası (en fazla 3 €; yılda en fazla altı).

Oteller

Fransa’daki oteller bir ila beş yıldızla derecelendirilmiş olsa da, derecelendirmeler hizmetin, dekorun veya temizliğin kalitesine değil, yüksek derecede objektif kriterlere (örneğin, giriş salonunun büyüklüğü) dayanmaktadır.

 • Fransız otelleri neredeyse hiçbir zaman kahvaltı fiyatlarına dahil değildir. Aksi belirtilmedikçe, teklif edilen fiyatlara kahvaltı dahil değildir. Ücretler genellikle düşük seviye / orta seviye / üst seviye otel için 8/12/25 € civarındadır.
 • Rezervasyon yaparken, oteller genellikle bir kredi kartı numarası ister; bazıları depozito gerektirir.
 • Çift kişilik odada genellikle bir adet çift kişilik yatak vardır (bazen iki single yatak); İkiz yataklı bir oda (duş), duş yerine küvetli bir oda genellikle daha pahalıdır.
 • Tüy yastıklar Fransa’da bulunmaz.
 • Tüm otel restoran teraslarında sigara içilebilmektedir; eğer sigaraya duyarlıysanız, içeride oturmanız gerekebilir.

Klübeler ve Gîtes d’Étape

 • Klübeler (dağ kulübeleri veya barınaklar), ıssız dağlık alanlarda yürüyüş parkurları boyunca kurulmuş ve milli park yetkilileri, Club Alpin Français (www.ffcam.fr) veya diğer özel kuruluşlar tarafından işletilen temel klübelerdir.
 • Sığınaklar yürüyüş ve tırmanma haritalarında işaretlenmiştir.
 • Yurttaki bir ranza genellikle 10 ila 25 € tutarındadır. Sıcak yemekler bazen mevcuttur, fiyatı 30 € veya daha üstünde olabilir.
 • Önceden rezervasyon ve hava durumu yapmanız gerekir.
 • Daha iyi donanımlı ve klübelerden daha konforlu (bazıları duşlu olsa da) daha konforlu olan Gîtes d’étape, genellikle köylerde daha az uzak bölgelerde yürüyüş parkurları boyunca yer almaktadır.
 • Fransa’da 4000 gite d’Epe ve konaklama yerlerinin çevrimiçi bir listesi olan Gîtes d’Étape et Refuges (www.gites-refuges.com) adresine bakınız.

Fransa’da Kalınacak en iyi yerler

Hôtel Ritz Paris

Ritz, 2016 yılının ortasındaki tüm ihtişamıyla, dört yıllık 400 milyon Euro’luk baştan ayağa tadilattan sonra, 21. yüzyılın teknolojisini kullanarak orijinal özelliklerini özenle restore ederek yeniden açılmıştır. Bakımlı bir Fransız resmi bahçesi ve dünyaca ünlü bir Chanel spa’sı (Coco Chanel burada yaşadı) ile Paris’in en nadir adresidir. Ayrıca, prestijli Ritz Escoffier aşçılık okulu ve efsanevi Bar Hemingway’i yeniden canlandırmıştır.

71 muhteşem süit, iki restoran, bir çay salonu, iki bar ve bir butik kaplı alışveriş galerisi dahil 142 odasında Paris tarihini yaşamaya adım atın.

Genel Bakış

15 place Vendôme, 1er

Şehir Merkezine 1.50 km uzaklıktadır

Château Les Crayères

Eğer bir sarayda kalmak istemişseniz, Reims’in kenarındaki bu romantik şato tam anlamıyla bir şatodur. Bakımlı çimler, golf ya da tenis oynayabileceğiniz, iki Michelin yıldızlı çiftlikte yemek yiyebileceğiniz ve seçkin bir şekilde döşenmiş, avize aydınlatmalı iç mekanlarda lüksün içerisinde kalabileceğiniz zarif bir arazisi içerisinde yer almaktadır.

Genel Bakış

64 bd Henry-Vasnier

Şehir Merkezine 3.13 km uzaklıktadır

Hôtel Le Sénéchal

Parisli bir mimarın çarpıcı eseri olan Ars-en-Ré’deki kilise meydanında yer alan bu 22 odalı butik otel göz kamaştırmaktadır. Temizlenmiş ahşap döşeme tahtaları, çıplak taş duvarlar, tasarım banyolar ve güzel kumaşlar her odada hizmet vermektedir. Kahvaltı, çiçekli bir avluda servis edilir ve ısıtmalı bir havuzu vardır.

Genel Bakış

6 rue Gambetta

Hôtel de la Cathédrale Metz

Katedralin karşısındaki birinci sınıf bir noktada, 17. yüzyıldan kalma bir konakta yer alan bu şık küçük otelde samimi bir karşılama bekleyebilirsiniz. Ferforje merdivenleri, yüksek tavanları, parke zeminleri ve antikaları olan klasik zarif odanızda tatilin keyfini çıkarın. Katedral manzarası için önceden rezervasyon yapınız. Kahvaltı 11 €’dur.

Genel Bakış

25 Place de Chambre

Şehir Merkezine 0.46 km uzaklıktadır

Hôtel de la Plage

Cap Ferret’e yerleşmeye gelen ilk istiridye çiftçilerini beslemek ve ağırlamak için 1860’larda inşa edilen bu muhteşem ahşap konak, tarihi cazibeyi sizlere yansıtıyor. Seçkin istiridye barı, deniz mahsulleri yemekleri, ve plaj havasıyla ünlüdür.

Genel Bakış

1 av de l’Herbe

Couvent des Minimes

Bu yapı ortaçağ manastırıdır. Binanın kendine özgü mimarisini, harika bir spa ve havuzu, kemerli bir Michelin yıldızlı restoranI, Le Cloître (75 € ‘dan başlayan menüler) ve daha uygun fiyatlı bir bistro, Le Pesquier (35 ila 45 €) içeren aydınlık odaları bulunmaktadır. D4100’deki Forcalquier’in 3.5 km güneyinde, Mane’de bulunmaktadır.

Genel Bakış

chemin des Jeux de Maï

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top