Ulaşım

Fransa Ulaşım

Havayolu ile Ulaşım

Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Cezayir’e hava yoluyla ulaşmaktadırlar.

Cezayir’de iki büyük uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Cezayir’in 17 km güneydoğusunda bulunan Houari Boumediene Havaalanı, ülkenin en büyük ve en işlek olanıdır ve çok sayıda uluslararası havayolu tarafından sunulmaktadır. 2018’de yeni bir terminal açılmıştır. Cezayir’in ikinci uluslararası havalimanı, bir çok Kuzey Afrika ve Avrupa noktasına uçuş hizmeti sağlayan Oran’ın Es-Sénia Havalimanı’dır.

Ayrıca, Constantine Mohamed Boudiaf Uluslararası Havaalanı ve Annaba’s Rabah Bitat Havaalanı’ndan (genellikle tümü Air Algérie tarafından gerçekleştirilen) birkaç uluslararası uçuş vardır.

Ulusal havayolu şirketi Air Algérie (https://airalgerie.dz), Kazablanka (Fas), Dakar (Senegal) ve Bamako (Mali) dahil olmak üzere Kuzey ve Batı Afrika’ya çok uygun fiyatlarla bir çok sefer düzenlemektedir; ve gayet makul bir uluslararası ağa sahiptir . Günde birkaç kez Paris’e ve diğer birçok Fransız kentine , haftada birkaç kez Londra, Frankfurt, İstanbul ve Dubai’ye sefer düzenlemektedir.

Bir Fransız havayolu şirketi olan Aigle Azur (www.aigle-azur.com), Paris Orly’den Cezayir’e günlük uçuşların yanı sıra Marsilya, Lyon, Lille ve Toulouse dahil olmak üzere beş büyük şehirden seferler düzenlemektedir. Günlük iki Orly-Oran uçuşu ve Annaba, Bejaia, Constantine, Djanet, Setif ve Tlemcen’e daha az sıklıkta seferler vardır.

Tassili Airlines (www.tassiliairlines.aero), Fransız, Paris, Marsilya ve Strazburg şehirlerine uçuş yapan, özel olarak işletilen yeni bir havayolu şirketidir.

Kara Yolu ile Ulaşım

Cezayir, altı ülkeyle kara sınırlarını paylaşmaktadır ancak Tunus sınırı dışındaki tüm sınırlar ve sınıra yakın bölgeler kara yolu ulaşımı için kapalı ve / veya tehlikelidir.

Bisiklet ile Ulaşım

Tunus ile Cezayir arasında bisikletle geçiş yapmak mümkündür. Diğer tüm kara sınırları kapalıdır.

Otobüs ile Ulaşım

Doğu Cezayir’deki Annaba ile Tunus’un başkenti Tunus arasında günlük otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Araba ve Motosiklet ile Ulaşım

Yalnızca Tunus ile Cezayir arasında araba ya da motosikletle geçiş yapmak mümkündür, ancak tüm belgelerinizin hazır olduğundan emin olun.

Otostop ile Ulaşım

Teknik olarak Tunus-Cezayir sınırına doğru otostop ile ulaşmanızı hiçbir şey engellemeyecektir. Ancak, güvenlik ve kaçakçılık sorunları nedeniyle sizi arabasına almaya gönüllü pek kişi bulamayabilirsiniz.

Otostopun çok fazla güvenli olmadığının farkında olun ve önerilmemektedir. Otostop yapan gezginler küçük ama potansiyel olarak ciddi bir risk aldıklarının farkında olmalıdırlar.

Tren ile Ulaşım

Yalnızca Fas ve Tunus arasında şehirler arası tren yolculuğu yapılabilmektedir. Sadece kuzey kısmındaki büyük şehirlerden ulaşılabilinir.

Denizyolu ile Ulaşım

En ucuz seçenek olmasa da Cezayir’e Avrupa’dan feribotla ulaşmak mümkündür.

Algérie Ferries (http://algerieferries.dz), Algiers, Annaba, Bejaia, Oran ve Skikda’yı Marsilya’ya (Marsilya-Cezayir haftada iki ya da üç kez) ve Oran ve Alicante’ye (haftada bir ya da iki kez) bağlar. Ayrıca Valensiya (İspanya) ve Mostaghanem (Oran yakınında) ve Cenova (İtalya) ve Skikda arasında nadiren de olsa seferler düzenlenmektedir. Algiers şehri ile Marsilya arası biletler Algérie Ferries ile koltuk başına DA7400, kabin için fiyat DA20.000 ve yukarısıdır.

Bir Fransız şirketi olan Corsica Linea (www.corsicalinea.com), Marsilya ve Algiers arasında feribot seferlerini (bir koltuk için DA25.000’den) haftada bir kez düzenlemektedir ve bu fiyat Algérie Ferries’den çok daha pahalıdır.

Marsilya’ya yolculuk 20 saat, Alicante’ye 10 saat sürer.

Son Yazılar

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz'in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon) Belem Kulesi, Dom Manuel döneminde Targus nehrini korumak amacıyla inşa edilmiştir. Önceleri nehrin ortasında olan kule, bölgede yaşanan deprem sonrası kıyı tarafına kaymıştır. Bir dönem hapishane olarak da...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top