Gece Hayatı

Guatemala Gece Hayatı

Hemen hemen heryerde içecek satılmaktaktadır. Benzin istasyonları, dükkanlar ve restoranlar neredeyse her zaman lisanslı şekilde alkol satışı yapmaktadır. Halk genel olarak çok fazla alkol tüketmektedir.

Guatemalalılar dışarıya çıkmayı çok sevmektedirler ve ülkenin neresinde olursanız olun bir içecek için bir yer bulmakta hiç zorlanmazsınız. Genel olarak, çok fazla sorun yaşamadan herhangi bir yere gidebilirsiniz, ancak gece noktalarının isimlendirilmesinde bazı önemli farklılıklar olduğunun farkında olmalısınız.

  • Cantinas: Meksika kovboy müziğini dinlerken sarhoş olacağınız yer burasıdır. Genellikle erkeklerden oluşmaktadır ve kadınlar burada pek fazla rahat hissetmezler.
  • Barlar: Büyük şehirlerde bolca bulunmaktadır. Müzikli, çeşitli içecekler ve kalabalık bir ortama sahiptir.
  • Gece kulüpleri: Nigthclub’larda (bu yerlerin çoğunun sahip olacağı gibi), genellikle hayat kadınları bolca bulunmaktadır ve yerliler tarafından oldukça tercih edilmektedir.
  • Diskolar: Gece klüplerinden farklı olarak buralar büyük dans pistleri, kıyafet kuralları ve bazen giriş ücreti vardır. Genellikle karışık herkesin eğlenebileceği normal mekanlardır.

Meşhur İçecekler

Gallo: Bu bira Guatemala’nın ulusal birasıdır.

Licuados: Su veya sütle harmanlanmış taze meyve suları.

Quetzalteca: Son derece güçlü bir kokteyl.

Ron Centenario Zacapa: Uluslararası olarak tanınan, yerel olarak üretilen bir rom çeşididir.

 

Guatemala’da Önerilen Yerler

Las Cien Puertas

Gece geç saatlere kadar açık olan bu mekanda çok fazla eğleneceğinize emin olabilirsiniz. İç dekorları ve hizmet gayet iyidir.

Detaylı Bilgiler

9a Calle 6-45, Pasaje Aycinena 8-44

Zona 1

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 16:00-01:00

Rayuela

Ev yapımı özel biraları ve kokteylleri çok iyidir, yazarların Rayuela (yazarın romanlarından biri) isminden anlayacağı gibi yazar Julio Cortázar’a adanmıştır. 20 ve 30 kişilik bir yerdir, Latin Amerika’nın en ünlü kişilerinin resimleri duvarlarda ve önemli sözleri yer almaktadır.

Detaylı Bilgiler

6a Av 3-61, Zona 1

Çalışma Saatleri: 11:00-01:00

Hostel Los Amigos

Çok kaliteli ve gezginleri çeken bir yerdir. Bitkisel buhar banyosu, masaj, bilardo masası, hamaklar, yiyecek, yoga ve orman turları bulunmaktadır. Ayrıca bölgede bisiklet turları düzenlenmektedir.

İyi vakit geçirme ortamına rağmen, ortam saat 10’dan sonra hareketleniyor, ancak eğlence yukarıda iyi yapılmış ses yalıtımlı bir gece salonunda devam ediyor.

Detaylı Bilgiler

Calle Central

Flores

Antigua Brewing Company

Antigua Brewing Company’de Guatemala’nın özel biralarını tadabilirsiniz. Çatı terasından Volcán Agua’ya bakarken bir bira (Q75) içebilirsiniz.

Ayrıca ithal biralar ve kokteyller bulunan bu mekanda akşamları, bar yiyecekleri ve DJ’ler sahne almaktadır.

Detaylı Bilgiler

3a Calle Poniente 4

Çalışma Saatleri: 11:00-01:00

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top