Nerede Kalınır

Guatemala Nerede Kalınır

Guatemala, güvenilen backpacker hostellerinden butik otellere ve uluslararası zincir otellere kadar çok çeşitli iyi konaklama seçeneklerine sahiptir. Konaklamalarınızı önceden rezervasyon yaptırmanız genellikle gerekli değildir. Bununla birlikte, Semana Santa sırasında Antigua ya da sahilde olmayı planlıyorsanız, ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar iyidir.

Konaklama Seçenekleri

 • Oteller: Otobüs terminalinde bulunan odalardan, lüks butik otellerine kadar pek çok seçenek bulunmaktadır.
 • Hosteller: En ekonomik konaklama seçenekleridir. Özellikle Antigua, Quetzaltenango ve Lago de Atitlan gibi backpackerlar tarafından tercih edilen destinasyonlarda kolayca birçok seçenek bulabilirsiniz.
 • Aile yanında konaklamalar: Genellikle İspanyol okulları aracılığıyla organize edilenler, yerel kültür ile bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Kendi odanız, ortak bir banyo ve pazar günleri hariç olmak üzere günde üç öğün için Q300 ila Q600 arasında bir ücret ödeyebilirsiniz. Bazı aileler aynı anda birkaç öğrenciye ev sahipliği yapar ve bir aile ortamından daha fazla uluslararası hostel atmosferi yaratır.
 • Kamp: Çok az sayıda kamp alanı olduğundan ve güvenlik nadiren sıkıntılı olduğundan, pek fazla tavsiye edilmez. Kamp yerlerinin bulunduğu yerlerde, kişi başı gecelik Q20 ile Q50 arasında bir ödeme yapabilirsiniz.

Otel banyoları

Otel banyolarında, ilk kez gelen ziyaretçilerin uyum sağlaması gereken iki önemli özellik vardır:

  • Tuvalet kağıdı, kolayca tıkanan drenajlar nedeniyle her zaman sağlanan hazneye girer ve asla tuvaletin içine girmez.
  • Daha ucuz otellerde, banyo duşları, suyu ısıtmak için duş başlığı üzerinde elektrikli bir tertibatla birlikte gelebilir. Su basıncını suyu ısıtmak için yeterince yavaş ve aslında sizi ıslatacak kadar güçlü yapmak arasındaki dengeyi bulmak, her zaman oldukça zordur.

 

Guatemala’da Kalınacak en iyi yerler

Cucuruchos Boutique Hostel

Bu hostel oldukça uygun fiyatlı konaklamanızı sağlamaktadır. Ranza yatakhaneler geniş ve çok iyi döşenmiştir. 4, 6 ve 12 kişilik (fiyatlar, aldığınız yere göre değişir) odalar ve mükemmel banyolar bulunmaktadır. Şirin bir avlu , bir çatı terası ve müthiş bir ortak mutfağa sahiptir.

Genel Bakış

3 Avenida Sur No. 1A

Şehir merkezine 0.08 km

Casa Tenango

Yurtlarda büyük kilitli dolaplar vardır ve bazı odalar pansiyondan ziyade butik bir otel gibidir. Ev sahipleri oldukça cana yakındır.

Genel Bakış

3a Av A 2-50

Zona 1

Şehir merkezine 0.02 km

Casa Nostra

Üst katta Honduras manzarasına sahip güzel bir yerdir ve Casa Nostra ev gibi hissettiren bir yerdir. Ev sahibi, personel, rahatlık ve içi oldukça iyidir. Limandan buraya ulaşabilirsiniz.

Genel Bakış

CALLE MARCOS SANCHEZ DIAZ Barrio Marcos Sanchez Diaz

Şehir merkezine 0.16 km

Dai Nonni Hotel

Zona 10’un hemen güneyinde yer alan bu küçük otel, eklektik dekorasyonları, arka bahçe mekânları ve büyük odaları ile oldukça iyidir. İndirimler nakit ödemelerde ve daha uzun süreli konaklamalarda geçerlidir.

Genel Bakış

15 Avenida “A” 5-30, zona 13

Şehir merkezine 0.60 km

 

Ucuz Seçenekler

 • Bambu Guesthouse
 • Kasa Kiwi
 • Casa Tenango
 • Maya Papaya

Butik Oteller

 • Posada del Angel
 • Posada Belen
 • Mesón Panza Verde
 • Casa Morasan

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top