Nerede Yenir

Guatemala Nerede Yenir

Guatemala yemeği gezginlerin ve turistlerin takıldığı her yerde mevcuttur, uluslararası seçeneklerden küçük işletmelere kadar birçok seçenek mevcuttur.

Temel Bilgiler

Guatemalalılar yemek yemeyi sever ve heryerde yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Rezervasyonlar, Guatemala Şehri’nin üst düzey restoranları haricinde yapılması gerekmemektedir.

  • Comedores: Her yerde, özellikle de otobüs duraklarında ve pazarlarda bulunur. Bu basit lokantalar, düşük fiyatlarla yemek hazırlar.
  • Restoranlar: Birçok seçenek bulunmaktadır.
  • Carritos: Mobil olarak sokakta gezen bu tezgahlar, tacos, sosisli sandviç, churrascos (mangalda et), pupus (peynir veya fasulye dolgulu kızarmış mısır unu), mangalda mısır ve diğer lezzetli sokak yiyeceklerini sunmaktadır.

Meşhur Yemekleri

Frijoles: Fasulye, kızartılmış veya bütün olarak servis edilir.

Tamal: Buğulanmış mısır hamurudur.

Rellenitos Fried muz ekmeği: Bir çeşit muzlu tatlı.

 

Guatemala’da Yemek yenilebilecek en iyi yerler

Ambia

Asya ve Peru mutfağının etkilerinde birçok yemek çeşidi sunmaktadır. Şehrin en iyi yemeklerini hazırlamaktadırlar. Sunum inanılmazdır ve ambiyans süperdir. Açık avlu-salon alanı bulunmaktadır.

Detaylı Bilgiler

10a Av 5-49, Zona 14

Çalışma Saatleri: 12:00-gece yarısına kadar

Fiyatlar: Ana yemekler Q115-510

La Cocina de Señora Pu

Klasik Maya yemeklerinin mükemmel ‘modernize’ versiyonlarını sunmaktadırlar. Sığır eti, tavuk, domuz, ördek, hindi, güvercin, tavşan, balık ve karides içeren menü, inanılmazdır. Yemekler lezzetli ve bazen şaşırtıcı derecede iyidir. Barda veya genişletilmiş yeni yemek alanında oturabilirsiniz.

Detaylı Bilgiler

6a Av A 10-16

Zona 1

Çalışma Saatleri: 12:00-21:00

Fiyatlar: Ana yemekler Q75-125

Bistro Tamarindos

Bu lüks bistro, Guate’nin en lüks alışveriş merkezlerinden birinde bulunmaktadır. Sunulan muhteşem salata çeşitleri, çok iyi Japon ve Tayland yemekleri sunmaktadır. Dekoru şık ve servisi mükemmeldir.

Detaylı Bilgiler

Plaza Fontabella, 2F

Zona 10

Çalışma Saatleri: 07:00-23:00

Fiyatlar: Ana yemekler Q130-300

Kacao

Zona 10’un en iyi comida típica (yöresel yemekler) restoranıdır. Yumuşak bir marimba müziği eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Atmosfer ve yemek çok iyidir.

Detaylı Bilgiler

2a Av 13-44

Zona 10

Çalışma Saatleri: 12:00-22:30

Fiyatlar: Ana yemekler Q90-160

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top