Gece Hayatı

Güney Afrika Gece Hayatı

Gece hayatı restoranlar, barlar ve sinemalar etrafında oluşmaktadır ve ana şehirlerde de çok iyi gece kulüpleri bulunmaktadır. En popüler bölgeler, yaz ayları boyunca eğlencenin sürekli devam ettiği sokaklardır. Gelişen bir tiyatro kültürü bulunmaktadır ve stand-up komedi kalitesi, düzenli komedi geceleri düzenleyen komedi kulüpleri, tiyatrolar ve barlarla son yıllarda Güney Afrika çok büyük gelişim göstermiştir. Bazı şehirlerde film festivalleri düzenleyen sinema solanları bulunmaktadır.

Cape Town, canlı müzik mekanları ve yıllık uluslararası caz festivalleri ile cazın ana merkezi olarak kabul edilir. Güney Afrika, uluslararası pop ve rock müziği açısından oldukça popülerdir ve yerel müzik sahneleri oldukça başarılırdır. Klasik müzik ve opera hayranı iseniz, büyük şehirleri gezmeniz önerilmektedir.. Uluslararası grupların sıklıkla sahne aldığı birçok stadyum ve diğer büyük mekanlar bulunmaktadır.

Futbol ve ragbi ulusal spordur ve birçok bar ve bazı restoranlar spor meraklıları için büyük ekran TV’lere sahiptir.

Meşhur İçecekler

Bira

Yerel bira üretimi SABMiller, Castle, Hansa, Black Label ve Castle Milk Stout markaları oldukça meşhurdur. Güney Afrika’nın her yerinde küçük Birahaneler de bulunmaktadır. Stella Artois ve Grolsch veya Laurentina gibi ithal biralarda da yaygın olarak tüketilmektedir. Namibya Windhoek marka biraları da popülerdir ve genellikle her yerde bulunmaktadır.

Şarap

Güney Afrika, Western Cape’deki Cape Winelands’da ve Northern Cape’deki Orange Nehri boyunca yoğunlaşan köklü bir şarap endüstrisine sahiptir. Şarap ülke genelinde bol miktarda bulunur ve fiyatlar R100 ve Chardonnay’dan R90’dan başlayan 750 ml’lik iyi bir kırmızı şarap ile gerçekten çok ucuzdur. Toplu olarak kaliteli şaraplar da 5L ve 3L şeklinde mevcuttur. 3L iyi kırmızı şarap, yaklaşık R110 ve 3L Chardonnay, yaklaşık R95’dır.

Likörler

Amarula Cream, marula meyvesinden yapılan oldukça popüler bir likördür. Marula meyvesi, Afrika filleri, babunlar ve maymunlar tarafından oldukça fazla tüketilen bir yiyecektir. Ezilmiş buzun üzerinde oldukça lezzetlidir. Tadı, rengi ve dokusu Baileys Irish Cream’e çok benzemektedir. Cape Velvet, Cape Town ve çevresinde popülerdir.

Çay ve kahve

Cederberg Dağları’ndan gelen bir bitkiden yapılan yerel Rooibos çayı, birçok Güney Afrikalı için oldukça popülerdir ve çok miktarda tüketilmektedir. Mugg & Bean ve House of Coffee gibi çoğu alışveriş merkezinde kahve dükkanlarını bulabilirsiniz. Seattle Coffee Company ve Vida e Caffe (Portekizce temalı) gibi konseptli kahva dükkanları Starbucks’a benzer şekilde yaygın şekilde tercih edilmektedir.

 

Güney Afrika’da Önerilen Yerler

Openwine

200’den fazla farklı şarap çeşidi bulunmaktadır.Yemeğin yanında mutlaka şarap tercih edilmelidir.

Detaylı Bilgiler

72 Wale St

City Bowl

Çalışma Saatleri: Pazatesi-Cuma 12:00-22:00, Cumartesi 05:00’a kadar açıktır.

Living Room

Jo’burg’un muhteşem şehir manzarasını sunmaktadır. Çok şık ışıklar ile dekore edilmiş bu çatı katındaki ormanda geçenleri izlerken soğuk biraların, kokteyllerin ve bar aperitiflerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Öğleden sonra canlı müzik dinleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgiler

5th fl, Main Change Bldg, 20 Kruger St

Maboneng

Çalışma Saatleri: Çarşamba-Cumartesi 11:00-22:00, Pazar 11:00-19:00

Tuk Tuk Microbrewery

Paarl’daki Cape Brewing Company’den bira servisi yapmaktadırlar. Franschhoek tamales, buffalo wings ve tacos oldukça meşhur ve lezzetlidir.

Detaylı Bilgiler

14 Huguenot Rd

Çalışma Saatleri: 11:00-22:00

Orphanage

Bree St’deki ağaçların altında dış mekanları bulunan muhteşem lezzetler sunan bir mekandır. Kokteyllerin gelirlerinin bir kısmını yetimhaneye bağışlamaktadırlar.

Detaylı Bilgiler

cnr Orphange & Bree Sts

City Bowl

Çalışma Saatleri: 16:00-02:00

Clarens Brewery

İngiliz tarzı yerel biralar, Clarens Sq’in karşısındaki bu açık barda çok iyi seçenekler bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz içecekleri tadımlık olarak bedava deneyebilirsiniz.

Detaylı Bilgiler

326 Main St

Çalışma Saatleri: 10:00-19:00

Moyo uShaka Pier Bar

UShaka Marine World’ün önündeki bir iskelenin kenarında yer alan mekan, bir tarafta liman, diğer tarafta Hint Okyanusu’na ve öbür tarafta stadyumun karşısında muhteşem bir manzaraya sahiptir. Gün batımı oldukça zevklidir.

Detaylı Bilgiler

1 Bell St

uShaka Marine World, the Point

Çalışma Saatleri: 11:00-21:00

 

Craft Bira Fabrikaları

  • Devil’s Peak Brewing Company:
  • Cape Brewing Company (CBC):
  • Mad Giant: Newtown’da steampunk tarzı bir ortamda hazırlanmış biraların tadını çıkarın.
  • Aegir Project: Beach Road Bar’da bulunmaktadır.
  • Brauhaus am Damm: Mükemmel Weissbier (buğday birası) ve daha fazlasını Rustenburg birahanesinde bulabilirsiniz.

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top