Nerede Kalınır

Hawaii Nerede Kalınır

Konaklama için önceden rezervasyon yapmak neredeyse her zaman gereklidir. Yoğun dönemde ziyaret edecekseniz, çok önceden rezervasyon yapmanız önerilmektedir.

 • Oteller ve Tatil Köyleri: Çok kaliteli yerlerden 1 yıldızlı yerlere kadar birçok seçenek bulunmaktadır.
 • Condos: Büyük adalarda bol miktarda bulunur, apartman tarzı olanaklar ve genellikle haftalık indirimler sunar.
 • Oda & Kahvaltı: Genel olarak güvenilir, benzer fiyatlı otellerden daha fazla alan ve olanaklara sahiptir.
 • Hosteller: Ucuz özel odalar ve yatakhanelerdir ancak, fazla bulunmamaktadır.
 • Kamp ve kabin: Bazı ulusal, eyalet ve ilçe parklarında bulunur. Kendi malzemelerinizi getirmelisiniz.

Oda & Kahvaltı (B&B)

Hawaii’deki B & B konaklama birimleri, konut evlerdeki yedek yatak odalarından, lüks yerlere göre çeşitlilik gösterebilir. Genellikle aile tarafından işletilen yerlerdir ve Pansiyonlar otellerden daha kişisel deneyimler sunabilir ancak daha az hizmet bulunur.

İsimlerine rağmen, bazı oda ve kahvaltı işletmeleri misafirlerin konaklama yerlerine kahvaltı veya bazı hizmetler sunmaktadır. Genellikle kahve, meyve suyu, meyve ve ekmek veya hamur işleri gibi. Devlet onaylı bir restoran mutfağı olmadan, konuklar için sıcak yemekler hazırlanırsa, pansiyonlar para cezasına çarptırılabilir.

Kamp ve Kabinler

Hawaii’de neredeyse hiç tam hizmetli özel kamp yeri yoktur. En iyi halka açık kamp tesisleri milli parklarda, en iyisi ise devlet parklarıdır ve tipik olarak en az bakım yapılan ilçe parklarıdır. Özel kamp alanları az ve uzaktır. Genel olarak, kamp alanları hafta içi yerel ailelerle dolma eğiliminde olduklarından hafta sonlarına göre daha az kalabalıktır.

Güvenli Kamp

Güvenlik nedenleriyle, adaların etrafındaki birkaç ilçe ve eyalet parkı kamp alanı önerilmemektedir. Çünkü bunlar ya çok izole edilmiş ya da gece geç saatlere kadar açık olmayan yerlerdir. Kampçılara yönelik hırsızlık ve şiddet nadirdir, ancak yine de kamp alanızı dikkatlice seçmelisiniz. Yerel halktan ve park görevlilerinden veya gönüllülerden tavsiye isteyin.

Ulusal parklar

Hawaii’nin iki milli parkı, Maui’nin Haleakalā Milli Parkı ve Big Island’ın Hawaii Volcanoes Milli Parkı, ilk hizmete sunulan ve genellikle ücretsiz olan (Büyük Ada’nın Namakanipaio Kamp Alanı hariç) araba parklarına sahiptir. Tipik olarak, bu sürülebilir kamp alanları, minimum olanaklara sahip, sadece çimenli dağınık alanlardır.

Backcountry kampı için gerekli olan izinler, yürüyüşe çıkanlar için neredeyse her gün mevcuttur. Tüm kabin kiralamalarında önceden rezervasyon yapılması şiddetle önerilir.

Eyalet Parkları

 • En büyük beş Hawaii Adası eyalet parklarında kamp yapma imkanı sunar (genellikle site başına gecelik 18 ila 30 dolar veya Hawaii sakinleri için 12 ila 20 dolar).
 • Devlet parkı kamplarında tipik olarak piknik masaları, barbekü ızgaraları, içme suyu, tuvaletler ve dış mekan soğuk su duşları bulunur.
 • Bazı eyalet parkları da temel temizlik kabinleri kiralar (gecelik 50 ila 90 dolar veya Hawaii’de yaşayanlar için 30 ila 60 dolar).
 • Herhangi bir Eyalet Parkları ofisinden şahsen kamp ve kabin izinleri alın veya bir yıl öncesine kadar çevrimiçi olarak önceden rezervasyon yapın. Kamp alanlarında şahsen izin alınmamaktadır.
 • Oahu’da, Devlet Parkları Genel Müdürlüğü tüm adalar için kamp rezervasyonları yapmaktadır. Saatler değişebilir, bu yüzden önceden arayın.

İlçe Parkları

Bazı ilçe parkları, beyaz kumlu plajları ve iyi tesisleri ile muhteşemdir, diğerleri ise tehlikelidir. Sadece bir yerde kamp kurabileceğinizin mutlaka isteyeceğiniz anlamına gelmediğini unutmayın. Kampı şahsen inceleyin ya da taahhütte bulunmadan önce konuşun.

Daire

Genellikle otel odalarından daha geniştir, bir mutfak dahil olmak üzere bir ziyaretçinin ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeyle döşenmiş özel mülklere sahiptir. Özellikle ailenizle veya arkadaşlarınızla seyahat ediyorsanız, en ucuz otel odalarının dışında hepsi daha ucuzdur.

 • Çoğu apartman dairesinde, özellikle yüksek sezonda, bir gece boyunca minimum konaklama şartı vardır (ortalama üç ila beş gün).
 • Haftalık kiralama oranı genellikle günlük ücretin altı katı, aylık ücret ise haftada üç katıdır.
 • Konaklama süresine bağlı olarak ek ücret karşılığında zorunlu temizlik ücretlerini sorunuz (genellikle 50 $ veya daha fazla).
 • Paradan tasarruf etmek için önce doğrudan mülk bürosuyla rezervasyonu yapmayı deneyin, sonra kira acentelerine gidin.

Hosteller

Hawaii’de, ikisi de Honolulu’da olan Hostelling International USA ile ilişkili yalnızca iki hostel bulunmaktadır. Ana adaların hepsinde, genellikle daha büyük şehirlerde ve kasabalarda küçük bir dizi özel hostel bulunmaktadır. Bazıları cana yakın ve bakımlı, ancak çoğunluğu backpackerlara veya mevsimlik sörfçülere yöneliktir ve iyi seviyededir. Çoğu ortak bir mutfak, internet erişimi, ilan tahtaları ve kilitli dolaplar sunuyor. Yurt yatakları gece başına ortalama 25 ila 45 dolar, yarı-özel veya özel odalarda 60 ila 110 $ arasındadır.

Oteller

Otellerin, özellikle zincir otellerin genellikle önceden satın alınmış internet rezervasyon indirimleri sunarak, yayınlanan raf ücretlerini düşürmeleri yaygındır. Aksi takdirde, isteğe bağlı olarak odalara sezon, hafta veya gün indirimi yapılabilir. Rezervasyon yaparken özel promosyonlar ve tatil paketleri hakkında bilgi isteyin.

“Okyanusa Sıfır” ve “Okyanusa Bakış” gibi tanımlayıcıların serbestçe kullanıldığını unutmayın; ancak sörfü tespit etmek için periskop gerekebilir. Okyanus manzarası, otopark görünümünden % 50 ile % 100 arasında bir maliyete mal olabilir (bazen kelime üstü ‘bahçe manzarası’ veya ‘dağ manzarası’ olarak da bilinir).

Resorts

Hawaii’nin tatil köyleri, her ihtiyacınızı öngörmek ve her şeyin en iyisini sunmak için tasarlanmış tropikal zevk saraylarıdır (sizi günün her dakikasında tutmak için). Çok sayıda yemek seçeneği, canlı eğlenceye sahip barlar, birden fazla yüzme havuzu, çocuk etkinlik programları ve modern fitness ve iş merkezleri vardır. Zorunlu günlük resort ücretleri tahsil edilebilir ve genellikle park yeri ücretini kapsamaz. Rezervasyon yaparken sorunuz.

 

Hawaii’de Kalınacak en iyi yerler

Önerilen Yerler

 • Halekulani: Oʻahu
 • Royal Hawaiian Resort: Oahu
 • Four Seasons Resort Hualalai: Hawaiʻi (Big Island)
 • St Regis Princeville: Kauaʻi
 • Montage Kapalua Bay: Maui
 • Four Seasons Resort Lanaʻi: Lanaʻi

Aileler için Deniz Kenarı Oteller

 • Grand Wailea Resort Hotel & Spa, Maui
 • Grand Hyatt Kauai Resort & Spa: Kauaʻi
 • Hilton Waikoloa Village: Hawaiʻi (Big Island)
 • Hyatt Regency Maui Resort & Spa: Maui
 • Hilton Hawaiian Village: Oʻahu
 • Outrigger Reef Waikiki Beach Resort: Oʻahu

Kamp alanları ve Dağ Evleri

 • Namakanipaio Campground & Cabins: Hawaiʻi (Big Island)
 • Waiʻanapnapa Campground& Housekeeping Cabins: Maui
 • Kokeʻe State Park Campground& Cabins: Kauaʻi
 • Holua Cabin & Campground: Maui
 • Friends of Malaekahana Campground: Oʻahu
 • Hulupoe Beach Campground: Lanaʻi

 

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top