Gezilecek Yerler

Hollanda Gezilecek Yerler

Roma Kalıntıları

Cezayir, dünyadaki en dikkat çekici Roma mimarisi kalıntılardan bazılarını barındırmaktadır.

Ulusal Eski Eserler Müzesi: Cezayir’in mirasının zenginliği, bu müzede bir araya getirilmiştir.

Djemila: Basitçe söylemek gerekirse, dünyanın en büyük tarihi yerlerinden birisi olarak kabul edilir.

Timgad: Afrika’nın Pompeii’si olarak bilinir ancak Pompeii’nin aksine burada sıfıra yakın kalabalık vardır.

Hippo Regius: Eski Hıristiyan kültürünü anımsatan zengin Roma kalıntıları vardır.

Tipaza: Âdete, ayaklarını sıcak mavi Akdeniz’in içine uzatmış olan, bir Roma şehri.

Cherchell: Eski Roma kalıntıları arasına kurulmuş, bir balıkçı köyü.

 

Şehirler

Algiers (Cezayir Şehri): Yaklaşık 3 Milyon nüfusuyla Cezayir şehri (Algiers), Cezayir’in başkenti, aynı zamanda siyasi ve kültürel merkezidir. Bu şehirde, Fransız binalarının güzel karışımını, müthiş dar sokakları ile Casbah, güzel parklar ve Cezayir Körfezi’inin güzelliklerini göreceksiniz.

Annaba: Cezayir’in doğusunda, Tunus sınırının yanında 200.000 nüfusa sahip bir kasabadır. Fransız mimarisine sahip binaları, Saint-Augustin için inşa edilmiş bir tepenin üzerinde çok güzel bir kilise ve muhteşem plajlara sahiptir.

Batna: Cezayir’in doğusunda, Aures bölgesinde modern bir şehirdir. Yakınlarında dünyanın en güzel Roma kalıntılarından biri olan Timgad ve ayrıca Ghoufi Kanyonları bulunur.

Bechar: Sahra’daki küçük şehir, Fas sınırından çok uzakta değildir.

Constantine: Doğuda bulunan etkileyici bir şehirdir; tarih ve geleneklerle dolu, kayalıkları ve çeşitli köprüleri ile oldukça etkileyici bir yerdir.

Oran: Cezayir Şehri’nden (Algiers) sonraki en büyük şehir, aynı zamanda sömürgecilik döneminden birçok etkileyici bina ile Cezayirliler tarafından ikinci Paris diye nitelendirilirler. Oran, plajları, gece kulüpleri ve dünyaca ünlü Raï müziği ile parti ve eğlence şehridir.

Sétif : Kabylia’nın güneyinde bulunan bu şehirde, oldukça ılıman sıcaklıklar ve kışın ara sıra kar yağışı bile görülür. Yakınlarında çok güzel bir antik Roma şehri olan Djemila bulunur.

Tamanrasset: Güneydeki en büyük şehirdir. Sahra ve Hoggar dağlarına seferler için başlangıç ​​noktasıdır.

Bejaia: Kabylia’daki en büyük ikinci şehir, muhteşem sahil şeridi, muhteşem plajları ve güzel mimarisi ile görülmeye değer bir yerdir.

Ghardaia: Çölün muhteşem Mzab mimarisi ve sanatı ile başladığı UNESCO listesindeki bir şehirdir.

Tipaza: Cezayir şehri’nin (Algiers) yanında, güzel plajları ve deniz kıyısında Roma kalıntıları olan çok hoş bir şehirdir.

Mostaganem: Oran’ın yanında bulunan bu şehir, kültürü ve sayısız ve güzel plajları ile tanınan çok turistik bir şehirdir.

Tlemcen: Tarihle dolu sofistike bir şehirdir. Camileri ve mimarisiyle göze çarpmaktadır.

 

Son Yazılar

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz'in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon) Belem Kulesi, Dom Manuel döneminde Targus nehrini korumak amacıyla inşa edilmiştir. Önceleri nehrin ortasında olan kule, bölgede yaşanan deprem sonrası kıyı tarafına kaymıştır. Bir dönem hapishane olarak da...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top