Nerede Kalınır

Hollanda Nerede Kalınır

Ülkenin otelleri, pansiyonları ve hostelleri her türlü gezgini, backpacker ya da beş yıldızlı meraklısı için oldukça fazla seçenek sunar. Yüksek sezonda (özellikle Ağustos ayında) veya büyük bir etkinlik sırasında ziyaret ediyorsanız, önceden rezervasyon yaptırınız.

 • B & B (oda ve kahvaltı): Kırsal kesimde çok yaygındır ve şehir merkezlerinin B & B’ye dönüştürüldüğü şehirlerde ve bazılarında otomatik check-in’le daha popüler hale gelmiştir.
 • Kamp: Kamp olanları, vahşi ve uzak bölgelerden, lüks çadırlara ve daha geniş tesislere kadar oldukça çeşitlidir.
 • Hosteller: Daha yeni hosteller oldukça moderndir. Yatakhaneler ve özel tek / çift kişilik odalar vardır.
 • Oteller: Oteller her bütçeye uygundur. Toplu standart ve son derece işlevseldir; ancak birkaçı butik oteldir.

Oda ve kahvaltı işletmeleri (B&B)

Oda kahvaltı, dost canlısı yerel halkla yüz yüze görüşmek ve Hollandalıların ilk elden ilginç  ve harika iç mekan tasarımlarını görmek için mükemmel bir yoldur. Şehirlerde bol olmamakla birlikte, kırsal bölge onlarla doludur. Yerel turizm ofisleri, oda ve kahvaltı listesini tutar. Bir çift için 70 ile 100 € arasındadır.

Kamp

Hollandalılar kendi ülkelerinde bile hevesli kampçılardır. Kamplar, Frisya Adaları’nda olduğu gibi, çoğu zaman muhteşem deniz manzarasına sahiptir. Vahşi ve uzak bölgelerden dükkanlar, kafeler, oyun alanları ve yüzme havuzları içeren bağımsız topluluklara kadar uzanır. Derecelendirmeye sahip sitelerin listesi (bir ila beş yıldız) turizm ofislerinden temin edilebilir.

10 ila 20 € arasında değişen bir kamp alanı iki kişiyi ve küçük bir çadırı kapsar. Bir araba 2 ila 6 € ek ücrete tabidir. Karavanlar popülerdir ve çok çeşitli kancalar vardır.

Basit bungalovlar, ahşap kabinler veya ortak banyolu lüks çadırlar da birçok kamp alanında bir seçenektir.

Hosteller

Hostelling International (HI) ‘a bağlı olan Hollanda hostel birliği, Stayokay’ın websitesinden ulaşabilirsiniz (www.stayokay.com). Tesisler oldukça iyi kalitededir ve birçoğu modern bir yapıya sahiptir. Bütün hosteller konuklara ortak bir mutfak kullanma imkanı sunmazlar, rezervasyon yapmadan önce kontrol ediniz.

Neredeyse tüm Stayokay hostelleri ve indie hostellerinin çoğu, sekiz veya daha fazla kişinin uyuduğu yatakhanelerin yanı sıra bir ila dört kişilik özel odalara sahiptir. Gecelik fiyatlar normalde, yatakhaneler için kişi başı 20 € – 30 € arasında, özel odalar için 60 € ile arasında değişmektedir.

Oteller

20’den fazla odalı herhangi bir otel büyük kabul edilir ve odalar oldukça rahattır. Nederlandse Hotel Classificatie’ye (NHC; ulusal otel sınıflandırma sistemi) göre puanını gösteren her otelin önünde bir ‘yıldız’ levhası göreceksiniz. Yıldızlara (bir ila beşe kadar) kalite yerine belirli tesislere göre verilir. Bu, iki yıldızlı bir otelin, daha az tesisle de olsa, daha yüksek rütbeli bir otelden daha iyi durumda olabileceği anlamına gelir.

Kiralık Konaklama

Birkaç günlüğüne bir mülk kiralamak seyahatin eğlenceli bir parçası olabilir. Amsterdam’da, çok güzel bir gün geçirdikten sonra zorlu bir günün ardından ‘eve’ gelmenizi sağlayan bir mutfak ve diğer olanaklara sahip olmanın yanı sıra, kırsal alanda kendinize klübe veya ahşap bir ev kiralayabilirsiniz. Kiralama, çoğu zaman imkanlar ve alan bakımından daha az teklif sunan otellerle rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır.

 

Hollanda’da Kalınacak en iyi yerler

Fort Resort Beemster

1912 yılında inşa edilen Edam’ın 10 km batısındaki bu eski kale ve hapishane, bir asır sonra çarpıcı bir spa oteline dönüştürüldü. Lambalar, çelik kapılar ve güçlendirilmiş pencereler ile oldukça sıra dışı bir deneyim sunmaktadır. 16 odasının bazıları geçit evindedir. Kale içinde olanlar göle bakan verandaya açılmaktadır. İki restoranı bulunmaktadır.

Genel Bilgiler

Nekkerweg 24, LC Zuidoostbeemster

Hotel de Serrenberg

Bu muhteşem kırsal otelde doğal güzelliklerle tanışabilirsiniz ve Hoge Veluwe Ulusal Parkı’nın Otterlo girişine 5 dakikalık bir bisiklet yolculuğu (600m) uzaklıktadır. İç tasarım doğal materyalleri ve renk tonlarını Hollandalı sanatçı Joy van Erven’in ahşaptaki sakin hayvan başı heykelleriyle birleştirmektedir. Kırk dört oda her türlü konforu sunar ve sağlıklı yaşam merkezinde bir havuz, sauna, buhar odası bulunmaktadır.

Otel, bisiklet / e-bisiklet (günlük 10/22 €) kiralar ve çiçekli bahçelere bakan muhteşem bir terasa sahip restoranı Cèpes, oldukça iyidir.

Genel Bilgiler

Houtkampweg 1

Otterlo

Mother Goose Hotel

Aslen takviye edilmiş 13. yüzyıldan kalma bir konak restore edilip otel olarak hizmet vermektedir. 23 odası bulunan butik otel, çok sayıda tarihi detayı ve eserleri ile çağdaş konforlarla dolu odalara ev sahipliği yapmaktadır. Çaşışanlar oldukça ilgililerdir.

Genel Bilgiler

Ganzenmarkt 26

Şehir merkezine 0.25 km

Camp Silver Island HideAway

Den Burg’un 5km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Hepsi tasarım kumaşlar ve parlak paslanmaz çelik banyolarla süslenmiştir ve bir odada özel sauna vardır. Kahvaltılar tamamen organiktir; kamp mutfağında malzemelerle bir kiler bulunmaktadır. Ev yapımı yemekler oldukça lezzetlidir, bir coğrafi kubbe evli salon bulunmaktadır. Minimum kalış süresi iki gecedir.

Genel Bilgiler

Eendenkooiweg 2

 

Hosteller

 • ClinkNOORD
 • Alibi Hostel
 • Black Sheep Hostel
 • King Kong Hostel

Butik Oteller

 • Lucy Cube
 • ML
 • Kruisherenhotel
 • Hoxton Amsterdam

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top