Nerede Kalınır

İtalya Nerede Kalınır

İtalya’da konaklama, aile tarafından işletilen pansiyon ve agriturismi’den (çiftlik konaklamalarından) kendine özgü B & B’lere, tasarım otellerine, kiralık dairelere ve hatta dağ yürüyüşçüleri için rifugi’ye (dağ kulübeleri) kadar her şeyle inanılmaz derecede çeşitlidir. Hayal gücünü daha da fazla yakalamak, lüks köy villalarından ve kalelerinden sakin konvansiyonlara ve manastırlara kadar uzanan seçenekler bulunmaktadır. Özellikle popüler turistik bölgelerde veya belli başlı etkinlikler sırasında şehirleri ziyaret ediyorsanız, yüksek sezonda önceden rezervasyon yaptırınız.

Konaklama Çeşitleri

 • Oteller: Ucuz, şık ve seçkin butiklere kadar tüm fiyat ve kalite seviyeleri bulunmaktadır.
 • Çiftlik konaklamaları: Aileler ve dinlenmek için mükemmel yerlerdir. Agriturismi rustik çiftlik evlerinden lüks mülklere kadar çeşitlilik gösterir.
 • Pansiyonlar: Genellikle çok değerli, aile evlerinde odalardan mutfaklı stüdyo dairelere kadar çeşitlilik gösterebilir.
 • Hosteller: Hem resmi HI (Hostel INternational) bağlı hem de özel olarak işletilen hosteller bulunmaktadır ve çoğu banyolu özel odalar sunmaktadır.

Konaklama İpuçları

 • Yüksek sezonda, özellikle yaz aylarında popüler kıyı bölgelerinde ve kışın popüler kayak merkezlerinde rezervasyon yaptırmayı unutmayınız.
 • Konaklama oranları mevsime bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir; Paskalya, yaz ve Noel / Yılbaşı turistlerin en yoğun olduğu dönemlerdir.
 • Fiyat aynı zamanda büyük ölçüde yere bağlıdır. Venedik veya Milano’da bir bütçe seçeneği, sizi kırsal Campania’da iyi bir orta seviye seçeneğinin fiyatını sunabilir.
 • Bazı oteller özellikle de bütçe konaklamaları, yıl boyunca fiyatlarını çok az değiştiriyor.
 • Çoğu otel kahvaltı sunmaktadır. Ancak bu, bol miktarda sunulan büfelerden daha mütevazı hamur işlerine, paketlenmiş yoğurt ve meyvelere kadar değişebilir.
 • Oteller genellikle rezervasyonların kredi kartı numarasıyla onaylanmasını gerektirir.

Oda ve kahvaltı işletmeler

B & B’ler, İtalya konaklama pazarının gelişen bir sektörüdür ve ülke genelinde kentsel ve kırsal ortamlarda bulunabilir. Seçenekler restore edilmiş çiftlik evlerinden, şehir palazzilerinden (konaklar) ve sahil bungalovlarından aile evlerindeki odalara kadar her şeyi içermektedir. Bazı durumlarda, B & B, sağlanan temel kahvaltı hükümlerini içeren müstakil bir dairede konaklayabilirsiniz. Çift kişilik oda için tarifeler 60 € ile 140 € arasında geniş bir yelpazeyi kapsar.

Kamp

İtalya’daki çoğu kamp alanı yüzme havuzları, restoranlar ve süpermarketler içeren büyük komplekslerdir. Yıldız sistemine göre derecelendirilirler. Ücretler genellikle mevsime göre değişmekte olup Temmuz ve Ağustos aylarında en yüksek seviyeye ulaşmaktadır. Bazı yerlerin her şey dahil bir fiyat sunduğunu, diğerlerinin ise her kişi, çadır, araç ve / veya kamp yeri için ayrı ücret talep ettiğini unutmayın. Tipik yüksek sezon fiyatları yetişkin başına 10 € – 20 €, 12 yaşın altındaki çocuklar için 12 € ve bir kamp alanı için 5 € – 25 € arasında değişmektedir.

Hosteller

Ostelli per la gioventù (gençlik yurdu), Hostelling International’a (www.hihostels.com) bağlı olan Associazione Italiana Alberghi tarafından, la Giovent per tarafından işletilmektedir. İtalya’daki tüm ilgili gençlik yurtlarında geçerli bir HI kartı gereklidir. Bunu kendi ülkenizde veya doğrudan birçok hostelde alabilirsiniz.

Fiyatlar ve konumların ayrıntılarını içeren İtalyan hostellerinin tam listesi çevrimiçi olarak veya ülke çapındaki hostellerden temin edilebilir. Temel yurtlardaki gecelik fiyatlar, genellikle açık büfe kahvaltı dahil 15 ila 50 € arasında değişmektedir. Sık sık 10 ila 15 € ilave ücret karşılığında öğle veya akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Pek çok hostel aynı zamanda tekler ve çiftler için özel fiyatlar sunabilir. Fiyatlar, ülkenin daha ucuz bölgelerinde 30/50 € ile Roma gibi büyük turizm merkezlerinde 80/100 € arasında değişmektedir. Bazıları aile odaları da sunar. Bazı hostellerin saat 23: 00’e veya gece yarısına kadar sokağa çıkma yasağı bulunduğunu unutmayın.

Oteller & Pansiyonlar

Bir albergo (otel) ve bir pansiyonun arasındaki fark genellikle en az düzeyde olsa da, bir pansiyonun genellikle bir ile üç yıldız arasında bir kalitesi varken, bir albergo beş yıldıza kadar verilebilir. Locande (hanlar) konaklama seçeneklerine de bakabilirsiniz. Affittacamere, özel evlerde kiralık odalardır. Genelde basit şeyleri içerir ve çok lüks aramamak gerekir.

Başlıca turistik destinasyonlarda fiyatlar en yüksektir. Ayrıca kuzey İtalya’da daha yüksek olma eğilimindedirler. Bir kamera singola (tek kişilik oda) yaklaşık 40 € ‘ya ve Milano gibi daha pahalı şehirlerde yaklaşık 60 €’ ya mal olur. Bir kamera doppia (ikiz yatak) veya kamera matrimoniale (çift kişilik yataklı çift kişilik oda) Milano gibi yerlerde daha da fazla 60 € veya 70 € tutacaktır.

Kiralık Konaklama

Büyük şehirlerde kiralık konut bulmak zor ve zaman alıcı olabilir. Kiralık daire satan ajanslar (yerli ve yabancı) bir ücret karşılığında yardımcı olabilir. Kısa vadeli kiralamalarda kira oranları daha yüksektir. Roma’nın merkezine yakın bir yerde bir stüdyo veya tek yatak odalı bir daire ayda yaklaşık 900 € tutacaktır ve genellikle depozito ödemek gerekir (genellikle bir aylık). Floransa, Milano, Napoli ve Venedik gibi şehirlerde benzer miktarda harcama yapmayı bekleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

İtalya’nın tassa di soggiorno (konaklama vergisi), misafirlerden gecelik 1 ila 7 € ekstra ücret talep ediyor.

Tam olarak ne kadar ücretlendirildiğiniz, konaklama tipi (kamp alanı, misafirhane, otel), otelin yıldız derecesi ve rezervasyonunuzdaki kişi sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Yaşlarına ve konaklama yerlerine bağlı olarak, çocuklar indirimli fiyat ödeyebilir veya vergiden tamamen muaf tutulabilir. Örneğin, Floransa ve Siena’da, 12 yaşın altındaki çocuklar vergiden muaftır. Venedik’te ise 10 ila 16 yaş arası çocuklar yarı fiyatını öderler. Verginin uygulandığı maksimum gece sayısının şehirler ve bölgeler arasında değişebileceğini de belirtmekte fayda vardır.

 

İtalya’da Kalınacak en iyi yerler

AdAstra

Floransa’da bulunan eşsiz bir yerdir. Avrupanın en büyük özel duvarlı bahçesine bakan, 16. yüzyıldan kalma bir sarayda bulunmaktadır. 19’uncu yüzyıl fresk veya ahşap balıksırtı zemini ile süslenmiş 14 güzel odaya ev sahipliği yapıyor.

Genel Bakış

Via del Campuccio 53

Şehir merkezine 1.28 km

Argentina Residenza Style Hotel

Bu zarif butik otelde birinci sınıf bir merkezi konum, çok iyi servis ve şık çağdaş tasarım sunmaktadır. Eski bir manastırda yer alan, 12 ayrı ayrı dekore edilmiş odası minimalist beyaz bir görünüme sahiptir. Ahşap kirişli tavanlar, freskler, taş kapı çerçeveleri çok şıktır.

Genel Bakış

Via di Torre Argentina 47 – Largo Argentina

Şehir merkezine 0.79 km

Hotel Bellevue

Çayırlara bakan bu yeşil panjurlu dağ evi, 1920’lerin kökenlerini romantik kanopi kereste ‘kabin yatakları’, eski kirişler, pençe ayak banyoları ve ara sıra açık ateşten gerilmiş ağır çörekler sunmaktadır. Spa bulunmaktadır ve ayrıca dağ bisikleti ve kar ayakkabısı kiralayabilirsiniz.

Genel Bakış

Rue Grand Paradis 22

Castello di Monterone

18 ayrı ayrı tasarlanmış odası, düşük ahşap kirişli tavanları, açık taş, özel ahşap mobilyalar, el yapımı ferforje yataklar, antikalar ve ilginç Etruscan ve ortaçağ eserleriyle harika bir şekilde tasarlanmıştır. Superior odalar, 3 km uzaklıktaki Perugia manzarasına sahiptir.

Genel Bakış

Strada Montevile 3

Şehir merkezine 3.46 km

Barbialla Nuova

Tesisin etrafındaki eski çiftlik evlerinde daireler kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Genel Bakış

Via Casastada 49

Montaione

Şehir merkezine 10.35 km

 

En Ucuz Seçenekler

 • RomeHello
 • Magma Home
 • Casa Burano

Orta Ucuz Seçenekler

 • Residenza Maritti
 • Seven Historical Suites
 • Chalet Fogajard

Yüksek Ucuz Seçenekler

 • Casa Maria Luigia
 • Gritti Palace
 • Il Frantoio

İlginç Konaklama Yerleri

 • Prendiparte B&B
 • Avemaria Boat
 • Truddhi
 • Hotel Il Belvedere
 • Casa Burano
 • La Casa del Limonata

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top