İzmir'in İncisi: İzmir Seferihisar

Ege Bölgesi’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan İzmir Seferihisar her yıl binlerce turist çekiyor. Türkiye‘nin ilk en sakin şehri seçilen Seferihisar huzur veren atmosferi ile adeta kendine hayran bırakıyor. Aynı zamanda Seferihisar pazar günleri bölgede kurulan üretici pazarı ile de meşhurdur.

 Seferihisar daha çok yaz turizmi ile gelişmiştir. Serinleten suları, tertemiz plajları ile en gözde tatil mekanlarından biridir. Modern dünyadaki şehirleşme çabasına karşılık Seferihisar’ın tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak olduğu gibi kalabilmesi onu sakin şehir yapmıştır. Seferihisar’da nüfusun neredeyse tamamı tarım ile uğraştığından bölgenin yemek kültürünün de gelişmiş olduğunu söylemek yanlış olmaz.

 İzmir Seferihisar Teos

İzmir-Seferihisar-Teos-Antik-Kenti
İzmir-Seferihisar-Teos-Antik-Kenti

 Seferihisar’ın en bilindik yerlerinden biri de Teos Antik Kenti’dir. Tarihi anlamda büyük bir öneme sahip olan bu kent, doğa yürüyüşleri için de uygun bir ortam sunmaktadır. Çünkü zeytin ağaçları arasında yer aldığından ötürü ziyaretçilere temiz bir hava sunar. M.Ö. 1000 yılından Akalar kavminden kaçan Giritlililer tarafından kurulmuştur. Bu da onu, tarihi anlamda çok eskilere dayandırır.

 Antik kentin içerisinde belki de en önemli yapı Dionysos Tapınağı’dır. Aşk, şehvet ve şarap tanrıçası olarak bilinen Dionysos’a adanan en büyük tapınak olarak da ün yapmıştır. Antik kentin içerisinde birçok sütun, direk gibi antik kalıntılar mevcuttur. Bunun yanı sıra içinde hala konser verilebilen antik bir amfitiyatro da bulunur.

 İzmir Seferihisar Otel

İzmir-Seferihisar-Liman
İzmir-Seferihisar-Liman
  1. Huzur Otel

 Seferihisar’da yer alan Huzur Otel birçok ziyaretçinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Ücretsiz otopark ve internet, bar ve oturma salonu, bisiklet kiralama olanakları sunuluyor. Otelin fiyatı ise 285 TL.

  1. Gardenya Butik Otel

 Bu otelin en büyük artısı ücretsiz bisiklet hizmeti vermesidir. Deniz manzarasına karşı konaklamak isteyenlerin ilk tercihidir. Fiyatı ise 450 TL.

  1. Mavi Zeytin Butik Otel

 Küçük odalara sahip olsa da ihtiyacınız olan her şey elinizin altında. Aynı zamanda çok merkezi bir konumda yer almasından ötürü de büyük bir avantaja sahiptir. Fiyatı ise 200 TL.

 İzmir Seferihisar Pansiyon

Sokaklar
Sokaklar
  1. Mandalin Pansiyon

 Tek gecelik misafir kabul etmemeleri bir dezavantaj olabilir. Ancak otelin daha 2016 yılında yenilenmiş olması da onu, bölgenin en ünlü pansiyonu haline getiriyor. Tek gecelik fiyatı ise 385 TL.

  1. Beyaz Ev Pansiyon

 Zeytin ağaçları arasında tertemiz bir ortamı olan bu pansiyon lezzetli kahvaltısıyla meşhurdur. Aynı zamanda konum açısından da oldukça elverişlidir. Ziyaretçilere ücretsiz otoparktan internete, havuz keyfinden kahvaltıya kadar birçok hizmet sunar. Fiyatı ise 500 TL.

  1. Villa Teos Konuk Evi

 Araba kiralama olanağı sunan bu pansiyon ne yazık ki evcil hayvan kabul etmiyor. Ancak sunduğu açık büfe kahvaltı ile gönülleri fethetmeyi başarıyor. Tek gecelik fiyatı ise 570 TL.

 İzmir Seferihisar Ucuz Oteller

  1. Clementine Otel

 Küçük otel olarak bilinen bu otel odalar içerisinde klimalar, küçük buzdolapları, mini bar ve hatta minik mutfaklar da barındırıyor. Bu yüzden bölgeye giden kişiler tarafından fiyat bakımından ucuz olması sebebiyle de tercih ediliyor. Tek gecelik fiyatı 400 TL.

  1. Kaptan Otel

 Evcil hayvanlara izin verildiği için evcil hayvanı olan tatil severler tarafından tercih edilir. Küçük olmasına rağmen normal bir otelin sağladığı tüm hizmetleri sunar. Tek gecelik fiyatı ise 250 TL.

  1. Alptekin Butik Otel

 Klima, oda hizmeti, küçük mutfak, oda servisi ve mini bar gibi hizmetler sunan bu otel için de ödemeniz gereken ücret 245 TL.

Her gün yayınladığımız diğer gezi rehberi ve seyahat içeriklerimizi okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için Teşekkürler.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Diğer Yazılarımız

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Kasım 23, 2019
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı ).push({});
Scroll to Top