Gece Hayatı

Japonya Gece Hayatı

Japonya’nın uzun bir içki geçmişi ve sevgisi vardır. Sake veya Japonların söylediği gibi nihonshū ve o-cha (yeşil çay) ülkenin iki önemli içeceğidir. Ayrıca özel bira, ödüllü viskileri ve titizlikle hazırlanmış kahveleri oldukça meşhurdur. Japonya’nın şehirleri mükemmel barlara ve kafelere sahiptir. Kırsal bölgelerde, yerel tarzlarını deneyebilirsiniz.

Makul büyüklükteki herhangi bir Japon şehri gece hayatı bölgesi olacaktır. Ünlüler arasında Tokyo’daki Kabukichō, Osaka’daki Minami (ve özellikle Dōtombori) ve Sapporo’nun Susukino’dur. Bu bölgeler, genellikle birkaç kat yüksekliğinde, izakaya, kokteyl barlar, Batı tarzı barlar, caz kafeleri, karaoke salonları, gece kulüpleri ve daha fazlasını içeren içkili mekanlardır.

Japonya’da yasal içki içme yaşı 20’dir. Barlar genellikle yaş kanıtı olarak fotoğraflı kimlik belgesi gerektirmez, ancak gece kulüpleri kimlik kartlarını kontrol etmektedir. Bazı yerlerde çok fazla hesap ödeyebilirsiniz, bu yüzden mutlaka fiyatları kontrol edin.

Karaoke

Karaoke (kah ラ オ ケ; telaffuz edilen kah-rah-oh-kay) sadece şarkı söylemek için değil tam anlamıyla Japonların hayat tarzıdır. İyi bir şarkıcı olmanız ya da sesiniz önemli değildir.

Japonya’da karaoke, arkadaşlar arasında özel bir odada söylenmektedir. Giriş çoğu kişi için yarım saat ücrete tabidir, ancak çoğu yerde sınırsız içecekler içeren veya içermeyen belirli sayıda şarkı saati içeren çeşitli paketlenmiş fırsatlar sunulmaktadır. Yiyecek ve içecekler odadaki telefondan sipariş edilebilir. Bir şarkı seçmek için, sanatçıya veya başlığa göre aramak için dokunmatik ekran cihazını kullanın. Çoğunda İngilizce dil seçeneği bulunmaktadır.

Tüm büyük şehirlerde, genellikle tren istasyonları etrafındaki binalarda veya gece hayatı bölgelerinde karaoke salonları bulunur.

Su Ticareti

Japonya’nın seks endüstrisi, örtmece olarak “su ticareti” (mizu-shōbai) olarak adlandırılmaktadır. Fuhuş yasadışıdır, ancak birçok işletme vardır. Örneğin, ‘hostes’ ve ‘host’ barlar, müşterilerin personelin çekicilik faktörü (ve cinsiyet çekiciliği) için içeceklerden daha fazla ödedikleri kurumlardır; bunlar hem zararsız olabilir hem de masanın altındaki fuhuşa açılan kapılar olabilir. Dışarıda sergilenen çekici genç kadınların veya erkeklerin fotoğraflarıyla bu tür yerler genellikle belirgindir. Genellikle yabancı erkekleri hedef alırlar ve çok büyük paralar talep edebilirler. Bu yüzden mutlaka dikkatli olun.

Meşhur İçecekler

Matcha: Çay törenlerinde kullanılan acı yeşil çay.

Sake: Tatlı pirinç şarabıdır. Sıcak ya da soğuk servis edilir.

Shochu: Genellikle meşrubatlar ile karıştırılan, votka benzeri güçlü bir kokteyldir.

Asahi ve Sapporo: Japon barlarının ve restoranlarının çoğunda berrak, kuru lagers servisidir.

Viski: Suntory ve Nikka gibi Japon içki fabrikaları, ince ve Scotch tarzı maltlarıyla dünyadaki rakiplerine göre oldukça iyidir.

 

Japonya’da Önerilen Yerler

….

Son Yazılar

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz'in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon) Belem Kulesi, Dom Manuel döneminde Targus nehrini korumak amacıyla inşa edilmiştir. Önceleri nehrin ortasında olan kule, bölgede yaşanan deprem sonrası kıyı tarafına kaymıştır. Bir dönem hapishane olarak da...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top