Gece Hayatı

Japonya Gece Hayatı

Japonya’nın uzun bir içki geçmişi ve sevgisi vardır. Sake veya Japonların söylediği gibi nihonshū ve o-cha (yeşil çay) ülkenin iki önemli içeceğidir. Ayrıca özel bira, ödüllü viskileri ve titizlikle hazırlanmış kahveleri oldukça meşhurdur. Japonya’nın şehirleri mükemmel barlara ve kafelere sahiptir. Kırsal bölgelerde, yerel tarzlarını deneyebilirsiniz.

Makul büyüklükteki herhangi bir Japon şehri gece hayatı bölgesi olacaktır. Ünlüler arasında Tokyo’daki Kabukichō, Osaka’daki Minami (ve özellikle Dōtombori) ve Sapporo’nun Susukino’dur. Bu bölgeler, genellikle birkaç kat yüksekliğinde, izakaya, kokteyl barlar, Batı tarzı barlar, caz kafeleri, karaoke salonları, gece kulüpleri ve daha fazlasını içeren içkili mekanlardır.

Japonya’da yasal içki içme yaşı 20’dir. Barlar genellikle yaş kanıtı olarak fotoğraflı kimlik belgesi gerektirmez, ancak gece kulüpleri kimlik kartlarını kontrol etmektedir. Bazı yerlerde çok fazla hesap ödeyebilirsiniz, bu yüzden mutlaka fiyatları kontrol edin.

Karaoke

Karaoke (kah ラ オ ケ; telaffuz edilen kah-rah-oh-kay) sadece şarkı söylemek için değil tam anlamıyla Japonların hayat tarzıdır. İyi bir şarkıcı olmanız ya da sesiniz önemli değildir.

Japonya’da karaoke, arkadaşlar arasında özel bir odada söylenmektedir. Giriş çoğu kişi için yarım saat ücrete tabidir, ancak çoğu yerde sınırsız içecekler içeren veya içermeyen belirli sayıda şarkı saati içeren çeşitli paketlenmiş fırsatlar sunulmaktadır. Yiyecek ve içecekler odadaki telefondan sipariş edilebilir. Bir şarkı seçmek için, sanatçıya veya başlığa göre aramak için dokunmatik ekran cihazını kullanın. Çoğunda İngilizce dil seçeneği bulunmaktadır.

Tüm büyük şehirlerde, genellikle tren istasyonları etrafındaki binalarda veya gece hayatı bölgelerinde karaoke salonları bulunur.

Su Ticareti

Japonya’nın seks endüstrisi, örtmece olarak “su ticareti” (mizu-shōbai) olarak adlandırılmaktadır. Fuhuş yasadışıdır, ancak birçok işletme vardır. Örneğin, ‘hostes’ ve ‘host’ barlar, müşterilerin personelin çekicilik faktörü (ve cinsiyet çekiciliği) için içeceklerden daha fazla ödedikleri kurumlardır; bunlar hem zararsız olabilir hem de masanın altındaki fuhuşa açılan kapılar olabilir. Dışarıda sergilenen çekici genç kadınların veya erkeklerin fotoğraflarıyla bu tür yerler genellikle belirgindir. Genellikle yabancı erkekleri hedef alırlar ve çok büyük paralar talep edebilirler. Bu yüzden mutlaka dikkatli olun.

Meşhur İçecekler

Matcha: Çay törenlerinde kullanılan acı yeşil çay.

Sake: Tatlı pirinç şarabıdır. Sıcak ya da soğuk servis edilir.

Shochu: Genellikle meşrubatlar ile karıştırılan, votka benzeri güçlü bir kokteyldir.

Asahi ve Sapporo: Japon barlarının ve restoranlarının çoğunda berrak, kuru lagers servisidir.

Viski: Suntory ve Nikka gibi Japon içki fabrikaları, ince ve Scotch tarzı maltlarıyla dünyadaki rakiplerine göre oldukça iyidir.

 

Japonya’da Önerilen Yerler

….

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top