Nerede Kalınır

Kanada Nerede Kalınır

Ottawa ya da Jasper gibi popüler destinasyonlarda, yaz boyunca belli başlı festivallerde ve kayak mevsimi için ön rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

  • Oda & Kahvaltı: Villalardan tarihi evlere veya birinin boş odasına kadar, en atmosferik yerlerdir.
  • Moteller: Kasabaya giden otoyolları işaretleyen bu yerler, paranızın karşılığını en çok veren aile-eğlence yerleridir.
  • Oteller: Gittikçe artan sayıda butik seçenek ile standarttan lükse kadar seçenekler vardır.
  • Hosteller: Gençlerle buluşmak ve yeni insanlarla tanışmak için oldukça iyi bir yerdir. Yatakhane veya bazılarında özel oda bulunabilir.
  • Kamp Kampları: Çok fazladır. Özel arazilerde çoğunlukla tesisler bulunur.

 

Oda ve kahvaltı işletmeleri

Bed & Breakfast Online (www.bbcanada.com), ülke çapındaki mülkler için ana rezervasyon ajansıdır.

Kanada’da, B & Bs (oda ve kahvaltı) esasen mülkleri yerinde yaşayan özel amaçlı evlerdir. Duvarları nadiren ses yalıtımlı olduğundan ve ev sahiplerinizle ve diğer konuklarla bir araya gelmek normaldir, çünkü mahremiyeti seven insanlar oda ve kahvaltıları çok samimi bulabilirler.

Standartlar, bazen tek bir B & B dahilinde bile geniş bir çeşitlilik gösterir. En ucuz odalar, birkaç olanak ve ortak bir banyo ile küçük olma eğilimindedir. Güzel olanlar balkon, şömine ve en-suite banyo gibi özellikler bulunur. Kahvaltı her zaman fiyatlara dahildir.

Kamp 

Kanada kamplarla doludur. Bazıları federal veya eyalet, bazıları özel mülkiyete aittir.

Resmi sezon Mayıs ayından Eylül ayına kadar sürmektedir, ancak kesin tarihler bölgelere göre değişmektedir.

Tesisler çok değişkendir. Backcountry siteleri, çukur tuvaletleri ve yangın halkalarından çok daha fazlasını sunar ve içme suyuna sahip değildir. Hizmet verilmeyen (çadır) kamp alanları, içme suyuna ve tuvalet ve bazen de duşlu bir tuvalete erişime sahiptir.

Özel kamp alanları bazen sadece römorklara (karavanlara) ve arabalara hitap eder ve marketlerde, oyun alanlarında ve yüzme havuzlarında bulunabilir.

Ulusal ve eyalet parklarında gecelik kamp ücretleri 25 ila 35 ABD Doları arasındadır. Backcountry kamp, ​​gecelik yaklaşık 10 $ maliyeti vardr. Özel kamp alanları biraz daha pahalı olma eğilimindedir.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında kalmak Kanada’nın kültürünü anlamak ve yerel halk ile daha fazla iletişime geçmek için oldukça iyi bir fırsattır.

Websiteleri:

Couch Surfing (www.couchsurfing.org)

Hospitality Club (www.hospitalityclub.org)

Hosteller

Kanada, Hostelling International (HI) ile bağlı olanlar gibi bağımsız hostellere de sahiptir. Hepsinde iki ila 10 kişi konaklayabilen yurtlar (kişi başına ortalama 25 ila 40 dolar) ve birçoğu çiftler ve aileler için özel odalara (70 $) sahiptir. HI hostellerindeki odalar genellikle cinsiyete göre ayrılmıştır. Üye olmayanlar gecelik yaklaşık 4 $ ek ücret öderler.

Banyolar genellikle paylaşılır ve olanaklar arasında mutfak, kilitli dolap, ücretsiz wi-fi, internet erişimi, çamaşır odası ve ortak TV odası bulunmaktadır. Ayrıca birçoğuna ücretsiz kontinental kahvaltı dahildir. Bazı hosteller alkole izin verirken, diğerleri izin vermez. Sigara içmek yasaktır.

Websiteler:

Backpackers Hostels Canada (www.backpackers.ca)

Hostelling International Canada (www.hihostels.ca)

Hostels.com (www.hostels.com)

Oteller ve Moteller

Otellerin çoğu uluslararası zincirlerin bir parçasıdır ve yenileri lüks pazar veya iş adamları için tasarlanmıştır. Odalarda kablolu TV ve wi-fi; birçoğunda ayrıca yüzme havuzları, fitness ve iş merkezleri vardır. İki çift kişilik veya kraliçe yatak bulunan odalar, üçüncü ve dördüncü kişi için genellikle küçük bir ek ücret talep etmesine rağmen, dört kişiye kadar hizmet sunabilir. Birçok yerde ‘çocuklar ücretsiz kalır’, ancak bazen bir beşik veya portatif yatak (portatif yatak) için ekstra ödeme yapmanız gerekebilir.

Kanada’da, ABD gibi (her iki otomobil ülkesi gibi) moteller her yerde bulunur. Karayollarını ve kümeleri, kasaba ve şehirlerin eteklerinde bulunan gruplar halinde işaret ile belli ediyorlar. Motel odalarının çoğu çok fazla şık olmasa da, genellikle temiz ve konforludur ve gezginler için iyi bir seçenektir. Bölgesel motellerin çoğu aileler tarafından işletilmektedir.

Üniversite Konaklamaları

Ders olmayan yaz aylarında bazı üniversiteler ve kolejler, öğrenci yurtlarında her yaştan yolcuya yatak kiralarlar. Odaların çoğu, 25 – 40 $ arası değişen ve genellikle kahvaltı dahil seçenekler sunmaktadır. Öğrenciler genellikle küçük indirimlerden yararlanabilirler.

 

Kanada’da Kalınacak en iyi yerler

Wickaninnish Inn

‘Wick’, yılın her döneminde konaklamaya değer lüks bir yerdir. Geri dönüştürülmüş ahşap mobilyalar, doğal taş karolar ve inşa edilmek yerine yetiştirilen bir yerin ambiyansı ile doğayı süsleyen görkemli misafir odalarında mobilyalardan çıkan butonlu TV’ler, iki kişilik jakuziler, gazlı şömineler, zemin- tavandan tabana pencereler ve balkonlar çok iyidir.

Genel Bakış

Chesterman Beach

Şehir merkezine 6.62 km

Fogo Island Inn

Modern, minimalist tasarıma ve çok iyi hizmetine sahip olan 29 odalı bu özel han, mimari bir mucizedir. Kanada Başbakanı Justin Trudeau burada tatillerini yapmaktadır. Odalarda yorganlarla kaplı kral yataklar, ayrıca dürbünler ve olağanüstü deniz manzarası vardır. Temmuz ayında, misafir olmayanlar, her gün 11:00 ve 14:30 arasında çevre dostu tesisleri gezebilirler.

Genel Bakış

Joe Batt’s Arm

The Drake Hotel

Butik oteldir ve inanılmaz bir konfora ve servise sahiptir. Odalar küçüktür ve en-suite banyolar sadece bir perde ile ayrılmıştır, fakat hepsi kusursuz bir şekilde bir eğlence anlayışı ve modern tasarımla döşenmiştir.

Genel Bakış

1150 Queen Street West

Şehir merkezine 3.68 km

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top