Gece Hayatı

Katar Gece Hayatı

Turistler, beş yıldızlı otellerin içinde İrlanda pub’larından havalı salonlara, çatı katındaki restoranlara ve gece kulüplerine kadar birçok seçenek bulabilir. Katar’da halk arasında gözle görülür şekilde sarhoş olmak yasaktır ve alköllü bir şekilde yakalanırsanız tutuklanabilirsiniz. Alkolsüz kokteyller Katar’ın Müslüman nüfusu arasında son derece popülerdir ve çoğu yerde bulunabilir. Ayrıca birçok yerde kafeler bulunabilir.

Alkol vs Kahve

Ülke genelinde, ulusal kıyafetli yerliler, çeşitli kahve evlerinde ve restoranlarda Arap kahvesi içerken, aldama (tavlaya benzer bir tahta oyunu) oynarken ve nargile içerken görülebilir. Bu kafelerin neredeyse tamamını erkekler oluşturur ve yerel kültürü deneyimlemek isteyen ziyaretçiler Katar’a ziyaretleri sırasında ziyaret edebilir.

Bunun tam tersi olarak ve Katar’ın muhafazakar Müslüman nüfusu arasındaki tartışmalı bir alt kültür bulunmaktadır, ve temalı barlar, havalı salonlar ve DJ’lerin sahne aldığı birçok beş yıldızlı oteller genellikle genç nüfus tarafından tercih edilir. Katar halkın gözle görülür biçimde sarhoş olmalarına karşı sıfır tolerans politikası uygulamaktadır ve kuralları ihlal edenler hapis cezasına çarptırılabilir.

Ancak, büyük içki kültürü ile tanınan bir turnuva olan 2022 Dünya Kupası sırasında alkolün fazla tüketilmesiyle gerginliklerin yaşanabileceği belirtilmektedir. Katar yetkilileri, turnuva sırasında alkol alanlara daha yumuşak bir yaklaşım izleyebileceklerini söyledi, ancak bunun ne anlama geldiği halen bilinmemektedir.

Bir fincan kahve ya da nargile ucuzken, alkol ithal edilir ve pahalıdır. Ocak 2019’da% 100 alkol vergisi yürürlüğe girdi ve bir gecede bir içeceğin fiyatı ikiye katlandı. Ancak, haftanın çoğu gecesinde otellerin bayan geceleri, happy hours ve temalı geceler de dahil olmak üzere lüks hotellerde, birçok eğlence seçeneğine sahiptir.

Meşhur İçecekler

Katar resmi olarak Müslüman bir ülke olduğu için, özel alkollü içecekler yoktur, ancak Orta Doğu’daki çoğu restoran harika taze meyve suları sunmaktadır. En iyisi portakal çiçeği suyu, taze nane yaprakları ve limon suyu ile yapılan bir limon nane karışımıdır (alkolsüz mojitoya benzer).

Alkol resmi olarak otel misafirleri veya “kulüp üyeleri” için ayrılmış olmasına rağmen Doha’daki birçok restoran ve otel barında yaygın olarak bulunmaktadır. Bu kuruluşların dışında halka açık yerlerde alkol almak yasaktır.

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top