Gece Hayatı

Katar Gece Hayatı

Turistler, beş yıldızlı otellerin içinde İrlanda pub’larından havalı salonlara, çatı katındaki restoranlara ve gece kulüplerine kadar birçok seçenek bulabilir. Katar’da halk arasında gözle görülür şekilde sarhoş olmak yasaktır ve alköllü bir şekilde yakalanırsanız tutuklanabilirsiniz. Alkolsüz kokteyller Katar’ın Müslüman nüfusu arasında son derece popülerdir ve çoğu yerde bulunabilir. Ayrıca birçok yerde kafeler bulunabilir.

Alkol vs Kahve

Ülke genelinde, ulusal kıyafetli yerliler, çeşitli kahve evlerinde ve restoranlarda Arap kahvesi içerken, aldama (tavlaya benzer bir tahta oyunu) oynarken ve nargile içerken görülebilir. Bu kafelerin neredeyse tamamını erkekler oluşturur ve yerel kültürü deneyimlemek isteyen ziyaretçiler Katar’a ziyaretleri sırasında ziyaret edebilir.

Bunun tam tersi olarak ve Katar’ın muhafazakar Müslüman nüfusu arasındaki tartışmalı bir alt kültür bulunmaktadır, ve temalı barlar, havalı salonlar ve DJ’lerin sahne aldığı birçok beş yıldızlı oteller genellikle genç nüfus tarafından tercih edilir. Katar halkın gözle görülür biçimde sarhoş olmalarına karşı sıfır tolerans politikası uygulamaktadır ve kuralları ihlal edenler hapis cezasına çarptırılabilir.

Ancak, büyük içki kültürü ile tanınan bir turnuva olan 2022 Dünya Kupası sırasında alkolün fazla tüketilmesiyle gerginliklerin yaşanabileceği belirtilmektedir. Katar yetkilileri, turnuva sırasında alkol alanlara daha yumuşak bir yaklaşım izleyebileceklerini söyledi, ancak bunun ne anlama geldiği halen bilinmemektedir.

Bir fincan kahve ya da nargile ucuzken, alkol ithal edilir ve pahalıdır. Ocak 2019’da% 100 alkol vergisi yürürlüğe girdi ve bir gecede bir içeceğin fiyatı ikiye katlandı. Ancak, haftanın çoğu gecesinde otellerin bayan geceleri, happy hours ve temalı geceler de dahil olmak üzere lüks hotellerde, birçok eğlence seçeneğine sahiptir.

Meşhur İçecekler

Katar resmi olarak Müslüman bir ülke olduğu için, özel alkollü içecekler yoktur, ancak Orta Doğu’daki çoğu restoran harika taze meyve suları sunmaktadır. En iyisi portakal çiçeği suyu, taze nane yaprakları ve limon suyu ile yapılan bir limon nane karışımıdır (alkolsüz mojitoya benzer).

Alkol resmi olarak otel misafirleri veya “kulüp üyeleri” için ayrılmış olmasına rağmen Doha’daki birçok restoran ve otel barında yaygın olarak bulunmaktadır. Bu kuruluşların dışında halka açık yerlerde alkol almak yasaktır.

 

Son Yazılar

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top