Gece Hayatı

Kolombiya Gece Hayatı

Sıcakkanlı Kolombiyalılar hareketli gece hayatlarıyla tanınırlar. Yoğun restoranlar, çok sayıda parti ve dansçılarla dolu gece kulüpleri ve salsa, gece hayatının merkezi konumundadır. En yoğun geceler perşembe, cuma ve cumartesidir.

Bogota özellikle bale, opera, drama ve müziklerin yanı sıra kumarhaneler de sunmaktadır. Bogota’da bulunan Zona Rosa, çok sayıda temaya sahip barlar içermektedir. Ayrıca bu bölgede, genellikle giriş ücreti olan birçok kulüp bulacaksınız.

Cali, bütün gece dans edebileceğiniz salsa kulüplerinde eğlenebileceğiniz bir şehirdir. Medellin, çok çeşitli bar ve gece kulüpleri sunmaktadır. Büyük şehirlerin çoğunda, mükemmel barlarla donatılmış yüksek kaliteli oteller bulunmaktadır, ancak fiyatları pahalıdır.

Küçük kasabalarda, yerel barları ve çok daha rahat bir ortamı daha kolay bulabilirsiniz, ancak içki seçimi büyük ölçüde bira ve romla sınırlıdır. Kolombiya ayrıca gelişmiş bir hostel çeşitliliğine sahiptir ve çoğunun diğer gezginlerle tanışabileceğiniz kendi barları vardır.

Meşhur İçecekler

Tinto: Siyah kahvedir, çoğu Kolobian’ın tercih ettiği gibi tatlandırılmıştır.

Aguardiente: Anasonla tatlandırılmış kokteyl.

Aguapanela: Rafine edilmemiş şeker kamışı ile yapılan tatlı, alkolsüz bir içecektir.

Canelazo: Tarçın ve aguapanela ile karıştırılmış sıcak veya soğuk olabilen aguardiente bazlı kokteyldir.

Chicha: And Dağları’nda popüler olan güçlü bir kokteyldir.

Çikolata: Şekerli, tarçınlı ve küçük çikolata çubukları ile servis edilen sütten yapılan sıcak çikolata.

 

Kolombiya’da Önerilen Yerler

Andrés Carne de Res

Çok lezzetli yemekler sunan bir et lokantasıdır. Arepa (mısır keki) ve ceviches gibi klasik 75 sayfalık menü ve et menüsü oldukça lezzetlidir. Trapo (chargrilled beef bonfile) önerilir.

Detaylı Bilgiler

Calle 3 No 11A-56

Chía

Çalışma Saatleri: 11:00-03:00

Fiyatlar: biftek COP$49,600-59,000

Rincón Clásico

Her yaştan müzik severler  birlikte içmek ve şarkı söylemek için bu küçük mekana akın etmektedir ve sürekli tango müzikleri çalmaktadır. Çok eğlenceli bir gece geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Detaylı Bilgiler

cnr Carrera 2 & Calle 22

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 16:00-23:00

Café Havana

Canlı salsa gösterileri, çeşitli içecekleri olan, dıştan at nalı şeklindeki bar, ahşap panelli duvarlar ve dönen fanlarla dolu bir tavanı bulunmaktadır. Gece geç saatlere kadar açık olan bu yerde çok eğleneceksiniz.

Detaylı Bilgiler

cnr Calle del Guerrero & Calle de la Media Luna

Çalışma Saatleri: 20:30-04:00

Fiyatlar: giriş ücreti COP$30,000

Zaperoco

Cali’de bir salsa barı ziyaret edecekseniz, Zaperoco olduğundan emin olun. Burada usta DJ’ler sahne almaktadır. Dans pisti bulunmaktadır.

Detaylı Bilgiler

Av 5N No 16-46

Çalışma Saatleri: Perşembe-Cumartesi 20:00-04:00

Fiyatlar: giriş ücreti COP$20,000

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top