Nerede Kalınır

Kolombiya Nerede Kalınır

Colombia, mükemmel hostel ve butik otellerden, her bütçeye uygun seçeneklere kadar birçok seçenek sunar. Semana Santa ve Noel gibi büyük dini bayramlar ve festivaller zamanında önceden rezervasyon yapınız.

 • Backpacker hostelleri: Özellikle Bogota, Medellín ve Cartagena gibi gezgin yerlerin bulunduğu yerlerde oldukça geniş ve oldukça iyidir.
 • Uygun oteller ve hospedajlar: Genellikle aile tarafından işletilen ve çoğunlukla Kolombiyalılara yönelik, basit ve fonksiyonel konaklama.
 • Üst seviye oteller: Sömürge zamanı konakları, butik oteller ve deniz kenarı tatil köyleri gibi birçok lüks seçenek bulunmaktadır.
 • Kamp: Artan sayıda kamp yerleri birçok turisti ağırlamaktadır.

Kamp

Kolombiya’da yıllardır kampçılık sınırların dışında kalmıştı, ancak 2016 barış anlaşması ülkenin uzak bölgelerini serbest bırakarak 52 yıllık iç savaşı sona erdirdi. Sonuç olarak, gittikçe daha fazla sayıda Kolombiyalı halk gezmeye başladı. Bu durumda en çok ormanlık alanlarda kamp yapan insanların sayılarını arttırmıştır.

Hosteller

Kolombiya’da Backpacker turizmi her geçen gün artmaktadır. Tüm hostellerin yatakları yaklaşık 22.000 COP – 50.000 COP arasındadır ve çoğunda 65.000 COP – 120.000 COP arasında birkaç özel oda bulunmaktadır.

En yerleşik hostellerin çoğu, Kolombiya Pansiyonlar Birliği üyesidir. Pansiyonların en kapsamlı listesi www.hosteltrail.com adresindedir.

Oteller

Bazen rezidanslar, hospedajes veya posadas olarak da adlandırılan oteller, genellikle daha yüksek bir standardın veya en azından daha yüksek fiyatların bulunduğu yerlerdir. Daha ucuz konaklama birimleri genellikle otobüs terminalleri ve şehir merkezinin arka sokaklarında toplanır. İspanyolca konuşup gringo izinden kaçınmak istiyorsanız, sıcak su, klima ve kablolu TV içeren özel bir oda 35.000 COP – 45.000 COP önerilir ve hostelden daha ucuzdur.

Orta seviye oteller Kolombiya’da nadirdir. Fiyatlar, genellikle üç ve dört yıldızlı otellerde hızlı bir şekilde yükselme eğilimindedir. Bununla birlikte, son zamanlarda bir kaç orta seviye butik otel de ortaya çıkmış olsa da, çoğunlukla  80.000 COP 190.000 COP aralığındadır. Genellikle de Kolombiya’da şehir merkezlerinde çok az sayıda otel bulunmaktadır.

Tüm büyük şehirlerde, gecelik 190.000 COP’den başlayan en yüksek kalitede oteller bulunmaktadır. En iyi oteller, Bogota, Medellín ve Cartagena’da bulunuyor.

Resorts

Karayip kıyılarında ve San Andrés’te bir sürü paket olarak satılan tatil köyü vardır. Çoğu yabancı turistler Kolombiyalılar tarafından sıkça karşılanmaktadır ve genellikle mükemmel kalitededir.

Pasifik kıyılarında da her şey dahil konsepte sahip, ancak bölge oldukça uzak olduğu ve ordu tarafından ağır devriye gezdiği için kesinlikle daha maceracı insanlar için önerilir.

En iyi küçük tatil köylerinden ve kırsal konaklama yerlerinden bazılarının seçimi için, bkz. Www.colfincas.com (yalnızca İspanyolca).

Ülke dışından bir paket tatil anlaşması rezervasyonu yapıyorsanız,% 19 IVA otel vergisinden muaftır. Bazı oteller bu kuralı bilmiyor olabilir, bu yüzden indirim isteyin.

 

Kolombiya’da Kalınacak en iyi yerler

San Pedro Hotel Spa

Yedi odalı bir butik otel olan San Pedro, otantik tarihi dokunuşları orijinal modern lüks ile dengelemeyi başarıyor. Havuzu, sessiz kütüphanesi ile çatı terası çok iyidir ve servis muhteşemdir.

Detaylı Bilgiler

Centro Historico, calle San Pedro Mártir Numero 10-85

Şehir merkezine 0.41 km

Casa de François

Şehrin hemen yukarısındaki tepelere bakan güzel bir bahçede yer alan bu yaratıcı ekolojik hostel, çamurlu duvarlara gömülü ahşap, taş ve cam şişelerle doğal malzemelerden inşa edilmiştir. Havadar, yükseltilmiş yatakhane muhteşem manzaralara sahiptir ve geniş bir ortak mutfak bulunmaktadır. Tesisin çevresinde ahşap zeminler, geniş banyolar ve dağ manzarasına sahip porselenlerden oluşan mükemmel özel kabaklar bulunmaktadır.

Detaylı Bilgiler

Via El Tablón

Şehir merkezine 0.19 km

Hotel Click-Clack

Kolombiya’nın trend belirleyicileri için tercih edilen butik otel olan bu yüksek tasarım cenneti, eski televizyonlar ve fotoğraf ekipmanları etrafında belirsiz bir şekilde sofistike bir estetiğe sahiptir. Çok iyi servis hizmeti sunmaktadır.

Detaylı Bilgiler

Carrera 11 No 93-77

Şehir merkezine 2.86 km

Casa del Farol

Neredeyse bir şehir olarak tavsiye edilebilecek mükemmel bir otel olan Farol, sade kırmızı cephesinin arkasında küçük lüks bir yerin arkasındadır. Geniş ve modern odalara çeşitli şehirler (Pekin ve NYC odaları göze çarpıyor) isimlendirilmiş ve dekore edilmiştir.

Detaylı Bilgiler

Calle 18 No 3-115

Şehir merkezine 0.11 km

 

Hosteller

 • Rango
 • Condor de los Andes
 • Bona Vida Hostel Tercera
 • Renacer Guesthouse

Butik Oteller

 • Reserva El Cairo
 • Hacienda Venecia
 • Orchids
 • Las Terrazas de Salento

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top