Ne Zaman Gidilir

Mısır Ne Zaman Gidilir

Mısır iklimi, çok çeşitli olan devasa bir ülkedir. İskenderiye’de serin ve yağışlı olduğunda Asqan’da son derece sıcak ve kurak olabilmektedir.

Piramitler ve Krallar Vadisi dahil, gezmek ya da Kızıldeniz’de dalış yapmak için en uygun zaman Şubat-Nisan ve Ekim-Kasım arasıdır. Bu aylar boyunca, hava sıcaklığı size “Güneşin Ülkesi” olduğunu hatırlatır, ancak gezilemeyecek kadar sıcak değildir. Bu zaman aralığında gökyüzü ve deniz mükemmel mavi tonlarındadır. Dezavantajı, ziyaretçiler için yılın en popüler zamanları olmaları ve kalabalıktır.

Kışlar (Kasım-Şubat) genellikle ılıman ve sık bulutlu olup, çöl ve antik anıtları bölgesi ılımandır. Kıyı bölgeleri dışında yağış çok fazla görülmez.

 

Ekim – Şubat

  • Mısır’da kış zamanıdır. Genellikle arada sırada yağmur yağmaktadır (Akdeniz kıyılarında daha sık) güneşli ve ılık bir hava hakimdir.
  • Isıtması olmayan otellerde, özellikle nemli İskenderiye’de soğuk algınlığına yakalanabilirsiniz.

Mart, Mayıs – Eylül,Ekim

  • Bahar, zaman zaman uçuşları engelleyen toz fırtınaları getirmektedir.
  • Sıcaklıklar Ekim ayına kadar yüksek olabilmektedir ve ekim civarı kalabalık daha azdır.
  • Sonbaharda Akdeniz kıyılarında deniz su sıcaklığı ılıktır ve kalabalık fazla yoktur.

Haziran – Ağustos

  • En sıcak olan bu zaman aralığında, mümkünse dışarıya öğlen vaktinde çıkmamanız önerilir ve gezginler için zor bir zamandır.
  • Batı Çölü’nü ziyaretten mutlaka kaçının.
  • Akdeniz kıyısında sıcaklıklar yüksektir, daha yüksek yerlerde havalar daha ılıman olabilmektedir. Sahiller genellikle kalabalıktır ve otel odalarında yer bulmak zordur.

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top