Ne Zaman Gidilir

Mısır Ne Zaman Gidilir

Mısır iklimi, çok çeşitli olan devasa bir ülkedir. İskenderiye’de serin ve yağışlı olduğunda Asqan’da son derece sıcak ve kurak olabilmektedir.

Piramitler ve Krallar Vadisi dahil, gezmek ya da Kızıldeniz’de dalış yapmak için en uygun zaman Şubat-Nisan ve Ekim-Kasım arasıdır. Bu aylar boyunca, hava sıcaklığı size “Güneşin Ülkesi” olduğunu hatırlatır, ancak gezilemeyecek kadar sıcak değildir. Bu zaman aralığında gökyüzü ve deniz mükemmel mavi tonlarındadır. Dezavantajı, ziyaretçiler için yılın en popüler zamanları olmaları ve kalabalıktır.

Kışlar (Kasım-Şubat) genellikle ılıman ve sık bulutlu olup, çöl ve antik anıtları bölgesi ılımandır. Kıyı bölgeleri dışında yağış çok fazla görülmez.

 

Ekim – Şubat

  • Mısır’da kış zamanıdır. Genellikle arada sırada yağmur yağmaktadır (Akdeniz kıyılarında daha sık) güneşli ve ılık bir hava hakimdir.
  • Isıtması olmayan otellerde, özellikle nemli İskenderiye’de soğuk algınlığına yakalanabilirsiniz.

Mart, Mayıs – Eylül,Ekim

  • Bahar, zaman zaman uçuşları engelleyen toz fırtınaları getirmektedir.
  • Sıcaklıklar Ekim ayına kadar yüksek olabilmektedir ve ekim civarı kalabalık daha azdır.
  • Sonbaharda Akdeniz kıyılarında deniz su sıcaklığı ılıktır ve kalabalık fazla yoktur.

Haziran – Ağustos

  • En sıcak olan bu zaman aralığında, mümkünse dışarıya öğlen vaktinde çıkmamanız önerilir ve gezginler için zor bir zamandır.
  • Batı Çölü’nü ziyaretten mutlaka kaçının.
  • Akdeniz kıyısında sıcaklıklar yüksektir, daha yüksek yerlerde havalar daha ılıman olabilmektedir. Sahiller genellikle kalabalıktır ve otel odalarında yer bulmak zordur.

 

Son Yazılar

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top