Nerede Kalınır

Nikaragua Nerede Kalınır

Başlıca turistik destinasyonlardaki mutlaka en yoğun dönemlerin dışında, Nikaragua’da önceden konaklama rezervasyonu yapmak nadiren gereklidir.

 • Hospedajes: Bu ucuz pansiyonlar genellikle aile tarafından işletilmektedir ve bazen daha küçük şehirlerde tek seçenektir.
 • Oteller: Daha Büyük ve daha kaliteli yerlerdir. Birçok seçenek vardır.
 • Hosteller: Yurtlar ve ortak alanlara sahip hosteller, yalnızca başlıca turistik bölgelerde bulunur.
 • Ecolodges: Doğayla çevrili konforlu odalar sunmaktadır.
 • Sörf pansiyonları: Her şey dahil sörf konaklama paketleri ve çoğu zaman ortak konaklama ve harika yemekler sunar.

Daha fazla bilgi

Beş yıldızlı tatil yerlerinden, ortak tuvalete sahip penceresiz barakalara kadar, Managua, Granada, Leon, San Juan del Sur ve Mısır Adaları gibi gelişmiş A-list destinasyonlarda gerçekten çok seçeneğiniz vardır.

Nikaragua’daki otel odalarının çoğunun kendi banyosu vardır.

Noel ve Paskalya, heryerde en yoğun zamanlardır. Bu zamanın dışında birçok otel yıl boyunca fiyatlarnı korumaktadır.

Ekonomik Seçenekler

Bazen hospedajes olarak adlandırılan Ekonomi otelleri, Orta Amerika’nın geri kalanına göre daha ucuzdur. Neredeyse her zaman kişi başı gecelik 6 ABD dolarının altındaki bir pencere ve ortak banyolu kendi temiz ahşap odanızı alabilirsiniz. Bunu iki katına çıkarırsanız daha büyük bir odaya ve özel bir banyoya sahip olursunuz. A-list destinasyonlarda fiyatlar daha yüksektir, her zaman ucuz yurt yataklarının (8 ila 12 $ ABD Doları) olduğu görülmektedir. Daha az gelişmiş bölgelerde, bu fiyat aralığında indirim olabilir.

Orta Seviye Seçenekler

Her büyük kasabada temiz, modern odalar, özel banyo, 24 saat elektrik, sıcak su ve hoş bir ortam bulunmaktadır. Bir çift için 20 ila 35 ABD dolarına mal olmaktadır. Yalnız gezginler genellikle bu kategoride en fazla % 20 indirim alırlar. Ayrıca, orta ve üst seviye kategorilerdeki otellerin fiyatlara % 15 oranında vergi koyduğunu unutmayın. Granada ve Leon’da tarihi evlerde ve konaklarda birkaç karakteristik orta kademe otel ve oda ve kahvaltı seçenekleri bulunmaktadır.

Üst Seviye Seçenekler

Ülkedeki en pahalı tatil yerleri ortalama Kosta Rika’ya göre kişi başına 280 ABD Dolarıdır. Managua ve Granada’da yoğunlaşan butik oteller (70 ila 150 ABD Doları çift kişi), genellikle 10 odadan daha az odaya sahip butik oteller ve birçok küçük lüks otel seçenekleri vardır.

 

Nikaragua’da Kalınacak en iyi yerler

La Bastilla Ecolodge

1200 m’de ormanlık bir dağlık alanda yer alan ve Lago de Apanás’a kadar uzanan manzaraya sahip La Bastilla Ecolodge, en konforlu konaklama birimlerine sahiptir. Güzel kırmızı yer karoları, güneş enerjisi ile sıcak suya sahip geniş banyolar ve geniş ahşap balkonları bulunmaktadır.

Genel Bakış

Reserva Natural Datanlí-El Diablo

La Posada Azul

Bu şık dönüştürülmüş Viktorya butik oteli, plaja sadece yarım blok uzaklıktadır. Odalar mavi renk düzenine, tonozlu tavanlara, zevkli dekorasyonlara ve sanat eserlerine sahiptir. Bahçeler ve havuz alanı palapa (açık kenarlı sazdan sığınak) ve güzel bir bar ile tamamlanmış yemyeşil bir mekan sunmaktadır. Güzel bir verandasında servis edilen kahvaltı, San Juan del Sur’da tek kelime ile “efsanevi”dir.

Genel Bakış

Avenida del Parque

Şehir merkezine 0.08 km

Casa Lucia

Sakin, yürünebilir bir mahallede, bu neşeli, turuncu renginde, aile tarafından işletilen B & B (kahvaltı ve oda), sıcak misafirperverliği için dikkat çekmektedir.. Sabah kahvesi belki de ülkenin en iyisidir.

Genel Bakış

Colonial los Robles, de la Funeraria Don Bosco 75 varas arriba casa 3

Şehir merkezine 0.63 km

Mano a Mano Ecohostel

Çok kaliteli bir hosteldir. Mano a Mano, deniz kenarındaki dinlenme alanları ve dalgalara bakan bir barı olan, güzel ve sürdürülebilir bir yapıya sahitir. Her şey dahil bambu yatakhaneler ve asma kat daireleri bulunmaktadır. Birçok etnik gruptan oluşan çok dilli personel, herkesin evinde hissetmesini sağlar ve sörfçülere en iyi imkanı sunmaktadır.

Genel Bakış

La curvita, 50m N

Şehir merkezine 0.35 km

 

Tarihi Oteller

 • Montebrisa
 • Hotel Gran Francia 
 • Casa Museo Judith Kain
 • Hotel El Convento

Lüks Oteller

 • Morgan’s Rock
 • Yemaya
 • Isleta El Espino
 • Totoco Ecolodge

 

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top