Nerede Yenir

Nikaragua Nerede Yenir

Pek çok Nikaragualılar dışarıda öğle yemeği yemeyi tercih etmektedir, ancak çoğunluğu akşam yemeğini evde yemektedir. Bu yüzden akşamları yemek seçenekleri bulabileceğiniz yerler genellikle turistik alanların dışında yer almaktadır. Hazır yemek çeşitlerinden birini seçeceğiniz, komedorlar (temel yemek mekanları) dahil olmak üzere uygun fiyatlı restoranlar ve sokak tezgahlarını tercih edebilirsiniz ve yemekler için 2 dolardan 5 dolara kadar bir ücret ödemeye hazır olun.

 Ayrıca bu fiyat aralığında ızgara etleri ve kızartmalar servis eden fritangas (ızgara sunan yerler) bulunmaktadır. Orta seviye restoranlarda 5 ila 10 ABD Doları arasında bir ücret karşılığında makul bir menü yiyebilirsiniz. Üst düzey kuruluşlar (çoğunlukla Granada, León, Managua ve San Juan del Sur’da bulunur), dünyanın dört bir yanından gelen yemekler dahil olmak üzere 10 dolardan fazlaya mal olan daha iyi bir yemek seçeneklerine sahiptir.

Hem kahvaltı hem de akşam yemeğinde genellikle büyük bir gallo pinto (karıştırılmış pirinç ve fasulye yemeği) servis edilirken, öğle yemeğinde pirinç ve fasulye genellikle bulunur. Nacatamales (muz yaprağı ile sarılmış mısır unu, et, sebze ve baharat demetleri), baho (muz ve dana güveç) ve rundown (baharatlı hindistan cevizi suyunda kök sebzeli olarak pişirilmiş et) gibi yerel lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Daha uzak yerlerde, otelinizde veya hostelinizde yemek yiyebilirsiniz.

 • Fritangas: Genellikle en ucuz yemek yiyebileceğiniz yerlerdir. Yerel halk, genellikle şehrin ana meydanında veya yakınında bulunan basit ızgaraları tercih eder ve yoldan geçenlere biftek, tavuk, kızarmış plantain ve gallo pinto servis eder.
 • Komedorlar: Nikaragua’daki hemen hemen her kasabada, genellikle bir set öğle yemeği menüsü bulunan bu temel restoranlardan bir veya iki tanesi bulunur.
 • Restoranlar: Bazıları muhteşem kahvaltı hizmeti sunmaktadır, bazıları ise akşamları bar olarak hizmet vermektedir.

Meşhur Yemekleri

Gallo pinto: Sarımsaklı haşlanmış kuru fasulye, soğan ve kırmızı biberle kızartılmış pilav.

Quesillo: Tortilla peynir ile doldurulmuş, soğan turşusu ve ekşi krema ile servis edilir.

Nacatamal: Meksika tamaleine benzer şekilde, baharatlı tavuk ve öğütülmüş mısır hamurunda pişirilmiş sebzelerle, muz yaprağına sarılı bir şekilde servis edilir.

Rum: Nikaragua’nın Flor de Caña romu dünyanın en iyileri arasındadır.

 

Nikaragua’da Yemek yenilebilecek en iyi yerler

Önerilen Yerler

 • Miss Dell’s Kitchen: Mum ışığında lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.
 • Asados Doña Tania:  Managua’nın en iyi fritangasını bulabilirsiniz.
 • Darinia’s Kitchen: Akşam yemeği için mutlaka tercih etmeniz gereken bir yerdir.
 • Imbir: Menüde Polonya ve Sri Lankalı mutfağını bulabilirsiniz.
 • Café Campestre: Isla Ometepe’nin en iyi restoranıdır, yerel malzemelerle hazırlanmış uluslararası esinlenmiş yemekler vardır.

Manzaralı Mekanlar

 • Sea Side Grill
 • Hotel Magnific Rock
 • Casa Ulrich
 • Arte-Sano Hotel Cafe

Deniz Ürünleri

 • Marea Alta
 • Costa Azul
 • Comedor Bridget

 

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top