Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi, günümüzde büyük küçük herkesin severek ziyaret ettiği ilgi çekici bir mekandır. Pazartesi hariç tüm günler açık olan müze, Göztepe’de yer almaktadır.

 Müze Hakkında Bilgiler

  Müze, 2005 yılının 23 Nisan’ında ziyaretçilerine kapısını açmıştır. Kurucusu şair ve yazar olan Sunay Akın’dır. Müze, tarihi bir köşkte yer almaktadır. Müzede 1700’lü yıllardan bu güne oyuncak tarihinin en gözde örneklerin sergilenmektedir.

 Oyuncak Müzesi, şair ve yazar Sunay Akın’ın 20 sene boyunca birçok farklı ülkede topladığı oyuncaklarla kurulmuştur. Bu müzede dünya tarihini daha akılda kalıcı bir şekilde öğrenmek mümkün olmaktadır.

 İstanbul Oyuncak Müzesi, birçok bakımdan dünyada ilkleri başarmıştır. Tasarımını bir sahne tasarımcısının yapmış olması ve kurucusunun bir şair olması bunların ilkidir. Bunların yanı sıra 2012 yılında Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Birliği buluşması ilk defa ülkemizde gerçekleşmiştir. Daha sonrasında Türkiye‘de kurulacak olan oyuncak müzelerine öncülük etmiştir.

 Oyuncak Müzesi Nerede?

Oyuncak-Müzesi-Nerede
Oyuncak-Müzesi-Nerede

 İstanbul Oyuncak Müzesi, Kadıköy ilçesi Göztepe semti sınırlarında yer almaktadır. Ömer paşa Caddesi, doktor Zeki Zeren Sokak No:17’de yer almaktadır. Müze, pazartesi haricinde her gün sabah 9’dan 18.30’a kadar açıktır.

 Müzeye gitmek isteyen kişiler 10B, 10S, 14ÇK , 17 , 17L , 19F , 19M , 19S GZ1,GZ2 , ER1, ER2 hat numaralı otobüsleri kullanabilirler.

 İstanbul Oyuncak Müzesi Yaklaşan Etkinlikler

Oyuncak-Müzesi-Yaklaşan-Etkinlikler
Oyuncak-Müzesi-Yaklaşan-Etkinlikler

 İstanbul Oyuncak Müzesi, kurulduğu günden bu yana birçok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Hala önemli etkinliklerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Her hafta salı, perşembe ve cumartesi günleri çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Büyük küçük herkesin yoğun ilgi gösterdiği bu etkinlikler oldukça eğlenceli geçmektedir.

 Tahta oyuncak boyama atölyesi, her zaman devam etmekte olan bir etkinliktir. Bu etkinliğe her ay katılma şansınız olacaktır.

 Tahta oyuncak boyama atölyesi haricinde farklı konukların katıldığı etkinlikler de gerçekleşecektir. Gönül Yeprem, Yasemin Sungur, Mehmet Erbil bunlardan sadece bir kaçıdır.

 Müzede yer alan arkeoloji atölyeleri, origami sanat atölyeleri, takı tasarlama gibi etkinliklerle hem büyükler hem çocuklar keyifli zaman geçirecek ve bu esnada yeni şeyler öğrenecek.

 Etkinliklerin tamamına resmi internet sitesinde yer alan ”Etkinlikler” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 İstanbul Oyuncak Müzesi Ücret 2019

Giriş-Ücretleri
Giriş-Ücretleri

 İstanbul’a ” Oyuncak Müzelerinin Başkenti” unvanını kazandırmış olan İstanbul Oyuncak Müzesi’nin girişi 15 Türk Lirasıdır. Ancak 3 yaş ve üzeri çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, öğretim görevlileri ile 65 yaş ve üstü vatandaşlar için indirimli bilet fiyatı ise 12 Türk Lirasıdır.

  Ziyaret Saatleri 2019

Oyuncak-Müzesi-Ziyaret-Saatleri
Oyuncak-Müzesi-Ziyaret-Saatleri

 Hafta içi ziyaret saatleri, 09:30 ile 18:00 arasıdır. Ancak müze pazartesi günleri açık değildir. Yani salı gününden itibaren pazar gününe kadar çalışacaktır.

 Hafta sonu ziyaret saatleri de aynı hafta içinde olduğu gibi 09:30 ile 18:00 arasıdır.

Her gün yayınladığımız diğer gezi rehberi ve seyahat içeriklerimizi okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için Teşekkürler.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Diğer Yazılarımız

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Kasım 23, 2019
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı ).push({});
Scroll to Top