Gece Hayatı

Panama Gece Hayatı

Özellikle Panama City, gece kulüplerinden klasik tiyatrolara kadar çok çeşitli gece hayatına sahiptir. Dans ve eğlence tüm büyük otellerin yanı sıra birçok kulüpte mevcuttur. Diğer büyük şehir ve beldelerde müzik, dans, kumarhaneler ve sinemalar vardır. Daha fazla detayı yerel gazetelerde bulabilirsiniz.

Panama Şehri’ndeki kumarhaneler Sheraton ve Marriot gibi büyük otellerde ve Multicentro gibi bazı büyük alışveriş merkezlerinde bulunabilir. Daha fazla müzik temalı eğlence türleri için, Panama Şehri’ndeki Casco Viejo, Scena Platea’nın caz şovları ve salsa geceleri veya Habana Panama ve Vieja Havana’daki Küba müziği gibi müzik temalı geceleri içeren çok çeşitli mekanlara sahiptir.

Karayip Sahili’ne seyahat etmek, Bocas del Toro gibi gezgin dostu bölgelerde, gece hayatı, turistlere hitap etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bol miktarda genç turist, bu ucuz gece hayatının tadını çıkarmaktadır. Seco Herrerano yerel kokteylini denemek için sahil kenarında bulunan barları mutlaka tercih edin. Panama’daki küçük kasabalarda bulunan yerel barlarda daha hafif bir gece hayatı hakimdir.

İçecekler

Kırsal kesimde popüler olan alkolsüz chicheme (süt, tatlı mısır, tarçın ve vanilya) deneyebilirsiniz. Kahve yetiştiren bu ülkede, kafelerde cortado (sütlü) olarak bilinen oldukça popüler kahve çeşidi bulunmaktadır. Chichas, bazen sütle yapılan şekerli taze meyve sularıdır.

Sıcak ve nemli Panama’daki en popüler alkollü içki biradır. Her yerde üç ulusal lagers (Panamá, Balboa ve Soberana) her yere satılmaktadır. Lager Tija, Hindistan Dormida ve Guachiman gibi yerel biralarına bir göz atın.

Çok daha güçlü (% 35) bir uçlu şeker kamışı damıtılmış rom deneyebilirsiniz. Genellikle iç mekanda erkekler tarafından festivaller sırasında tüketilir. Şarap daima Şili ve Kaliforniya’dan ithal edilmektedir.

 

Meşhur İçecekler

Chicha fuerte: Kırsal kesimde en popüler olan alkollü mısır bazlı içkilerdir.

Chicha: Mısırdan yapılan meşrubat.

Resbaladera: Teknik olarak Kosta Rika içeceğidir, ancak Panama’da yaygın şekilde içilen, chicheme’ye benzer. Alkolsüz soğuk bir içecektir ve içinde süt bulunmaktadır.

Ron ponche: Süt, vanilya ve rom bazlı kokteyllerdir.

Panama biraları: Panama, Atlas ve Soberana hafif lagers ve Balboa daha ağır bira çeşididir.

Seco Herrerano: Panama’nın ulusal kokteylidir. Şeker kamışından üç kat damıtılmış ve çok güçlüdür. Çok fazla içerseniz ertesi gün başınız ağrıyabilir.

 

Panama’da Önerilen Yerler

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top