Gece Hayatı

Panama Gece Hayatı

Özellikle Panama City, gece kulüplerinden klasik tiyatrolara kadar çok çeşitli gece hayatına sahiptir. Dans ve eğlence tüm büyük otellerin yanı sıra birçok kulüpte mevcuttur. Diğer büyük şehir ve beldelerde müzik, dans, kumarhaneler ve sinemalar vardır. Daha fazla detayı yerel gazetelerde bulabilirsiniz.

Panama Şehri’ndeki kumarhaneler Sheraton ve Marriot gibi büyük otellerde ve Multicentro gibi bazı büyük alışveriş merkezlerinde bulunabilir. Daha fazla müzik temalı eğlence türleri için, Panama Şehri’ndeki Casco Viejo, Scena Platea’nın caz şovları ve salsa geceleri veya Habana Panama ve Vieja Havana’daki Küba müziği gibi müzik temalı geceleri içeren çok çeşitli mekanlara sahiptir.

Karayip Sahili’ne seyahat etmek, Bocas del Toro gibi gezgin dostu bölgelerde, gece hayatı, turistlere hitap etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bol miktarda genç turist, bu ucuz gece hayatının tadını çıkarmaktadır. Seco Herrerano yerel kokteylini denemek için sahil kenarında bulunan barları mutlaka tercih edin. Panama’daki küçük kasabalarda bulunan yerel barlarda daha hafif bir gece hayatı hakimdir.

İçecekler

Kırsal kesimde popüler olan alkolsüz chicheme (süt, tatlı mısır, tarçın ve vanilya) deneyebilirsiniz. Kahve yetiştiren bu ülkede, kafelerde cortado (sütlü) olarak bilinen oldukça popüler kahve çeşidi bulunmaktadır. Chichas, bazen sütle yapılan şekerli taze meyve sularıdır.

Sıcak ve nemli Panama’daki en popüler alkollü içki biradır. Her yerde üç ulusal lagers (Panamá, Balboa ve Soberana) her yere satılmaktadır. Lager Tija, Hindistan Dormida ve Guachiman gibi yerel biralarına bir göz atın.

Çok daha güçlü (% 35) bir uçlu şeker kamışı damıtılmış rom deneyebilirsiniz. Genellikle iç mekanda erkekler tarafından festivaller sırasında tüketilir. Şarap daima Şili ve Kaliforniya’dan ithal edilmektedir.

 

Meşhur İçecekler

Chicha fuerte: Kırsal kesimde en popüler olan alkollü mısır bazlı içkilerdir.

Chicha: Mısırdan yapılan meşrubat.

Resbaladera: Teknik olarak Kosta Rika içeceğidir, ancak Panama’da yaygın şekilde içilen, chicheme’ye benzer. Alkolsüz soğuk bir içecektir ve içinde süt bulunmaktadır.

Ron ponche: Süt, vanilya ve rom bazlı kokteyllerdir.

Panama biraları: Panama, Atlas ve Soberana hafif lagers ve Balboa daha ağır bira çeşididir.

Seco Herrerano: Panama’nın ulusal kokteylidir. Şeker kamışından üç kat damıtılmış ve çok güçlüdür. Çok fazla içerseniz ertesi gün başınız ağrıyabilir.

 

Panama’da Önerilen Yerler

 

Son Yazılar

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz'in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon) Belem Kulesi, Dom Manuel döneminde Targus nehrini korumak amacıyla inşa edilmiştir. Önceleri nehrin ortasında olan kule, bölgede yaşanan deprem sonrası kıyı tarafına kaymıştır. Bir dönem hapishane olarak da...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top