Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Roma Kalıntıları

Cezayir, dünyadaki en dikkat çekici Roma mimarisi kalıntılardan bazılarını barındırmaktadır.

Ulusal Eski Eserler Müzesi: Cezayir’in mirasının zenginliği, bu müzede bir araya getirilmiştir.

Djemila: Basitçe söylemek gerekirse, dünyanın en büyük tarihi yerlerinden birisi olarak kabul edilir.

Timgad: Afrika’nın Pompeii’si olarak bilinir ancak Pompeii’nin aksine burada sıfıra yakın kalabalık vardır.

Hippo Regius: Eski Hıristiyan kültürünü anımsatan zengin Roma kalıntıları vardır.

Tipaza: Âdete, ayaklarını sıcak mavi Akdeniz’in içine uzatmış olan, bir Roma şehri.

Cherchell: Eski Roma kalıntıları arasına kurulmuş, bir balıkçı köyü.

 

Şehirler

Algiers (Cezayir Şehri): Yaklaşık 3 Milyon nüfusuyla Cezayir şehri (Algiers), Cezayir’in başkenti, aynı zamanda siyasi ve kültürel merkezidir. Bu şehirde, Fransız binalarının güzel karışımını, müthiş dar sokakları ile Casbah, güzel parklar ve Cezayir Körfezi’inin güzelliklerini göreceksiniz.

Annaba: Cezayir’in doğusunda, Tunus sınırının yanında 200.000 nüfusa sahip bir kasabadır. Fransız mimarisine sahip binaları, Saint-Augustin için inşa edilmiş bir tepenin üzerinde çok güzel bir kilise ve muhteşem plajlara sahiptir.

Batna: Cezayir’in doğusunda, Aures bölgesinde modern bir şehirdir. Yakınlarında dünyanın en güzel Roma kalıntılarından biri olan Timgad ve ayrıca Ghoufi Kanyonları bulunur.

Bechar: Sahra’daki küçük şehir, Fas sınırından çok uzakta değildir.

Constantine: Doğuda bulunan etkileyici bir şehirdir; tarih ve geleneklerle dolu, kayalıkları ve çeşitli köprüleri ile oldukça etkileyici bir yerdir.

Oran: Cezayir Şehri’nden (Algiers) sonraki en büyük şehir, aynı zamanda sömürgecilik döneminden birçok etkileyici bina ile Cezayirliler tarafından ikinci Paris diye nitelendirilirler. Oran, plajları, gece kulüpleri ve dünyaca ünlü Raï müziği ile parti ve eğlence şehridir.

Sétif : Kabylia’nın güneyinde bulunan bu şehirde, oldukça ılıman sıcaklıklar ve kışın ara sıra kar yağışı bile görülür. Yakınlarında çok güzel bir antik Roma şehri olan Djemila bulunur.

Tamanrasset: Güneydeki en büyük şehirdir. Sahra ve Hoggar dağlarına seferler için başlangıç ​​noktasıdır.

Bejaia: Kabylia’daki en büyük ikinci şehir, muhteşem sahil şeridi, muhteşem plajları ve güzel mimarisi ile görülmeye değer bir yerdir.

Ghardaia: Çölün muhteşem Mzab mimarisi ve sanatı ile başladığı UNESCO listesindeki bir şehirdir.

Tipaza: Cezayir şehri’nin (Algiers) yanında, güzel plajları ve deniz kıyısında Roma kalıntıları olan çok hoş bir şehirdir.

Mostaganem: Oran’ın yanında bulunan bu şehir, kültürü ve sayısız ve güzel plajları ile tanınan çok turistik bir şehirdir.

Tlemcen: Tarihle dolu sofistike bir şehirdir. Camileri ve mimarisiyle göze çarpmaktadır.

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top