Gece Hayatı

Rusya Gece Hayatı

Rusya’nın gece hayatı bildiğiniz üzere oldukça hareketli ve eğlencelidir. Özellikle Moskova, St Petersburg ve diğer büyük şehirlerde, tüm ihtiyaçları karşılayacak zengin gece kulüpleri ve barlar bulunmaktadır. Bir sürü yeni mekân açılmaktadır.

Moskova’da önerdiğimiz yerler:

Solyanka (çok güzel bir kalabalık vardır)

 Rodnya (gençlerin mekanı)

 Simachev Bar (oldukça zevklidir)

Strelka Bar (eski entelektüel tarzda).

St. Petersburg’da önerdiğimiz yerler:

Groboedov’a (efsanevi ve çok şık)

Purga (yılın her günü Yeni Yıl Arifesi)

Dom Beat’e (hipsters tarzı).

Daha sakin bir deneyim arayanlar için birçok alternatif vardır. Tiyatro, sirk, konser ve çeşitli gösteriler daha geleneksel akşam eğlenceleri sunar. Biletler önceden mevcuttur veya performanstan hemen önce bilet gişelerinden satın alınabilir. Ziyaretçiler, fiyatların bazen Rus vatandaşları tarafından ödenen fiyatlardan daha yüksek olabileceğini not etmelidir.

Meşhur İçecekler

Chai: Tatlı çay sütsüz olarak servis edilir.

Votka: Genellikle çeşitli baharatlarla tatlandırılır ve renklendirilir. Zubrovka (üvez ağacı meyveleri ile), Starka (koyu, pürüzsüz, yaşlanmış votka) ve Pertsovka (acı biber ile yapılır). Russky Standart, Stolichnaya ve Gzhelka da popüler markalardır.

Krushon: Soğuk “punch”. Şampanya, brendi ve yaz meyveleri içi boş bir karpuzun içine dökülür ve birkaç saat boyunca soğutulur.

Nalivka: Meyve veya meyvelerle yapılan tatlı bir likördür.

Nastoika: Şifalı özellikleri olan bitkilerden, yapraklardan, çiçeklerden, meyvelerden ve bitki köklerinden zenginleştirilmiş şaraptır.

 

Rusya’da Önerilen Yerler

….

Son Yazılar

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Öğrenci Vizesi Nedir Ve Nasıl Alınır? Genel Bilgiler Öğrenci vizesi, öğrenimini yurt dışında yapmak isteyen veya bir dil okulu aracılığı ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurmuş olduğu bir vize türüdür. Yalnızca bir orta...
Daha Fazla
Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top