Nerede Kalınır

Şili Nerede Kalınır

Şili her bütçeye uygun konaklama imkânı sunmaktadır. Oda fiyatları tek kişilik veya iki kişilik konaklama için aynı olabilir. İki yataklı bir çift ve bir ana yatak (ortak yatak daha pahalı) ile fiyat farkı olabilir. Wi-fi ortaktır.

 • Oteller: Tek yıldızlı bütçe otellerinden, beş yıldızlı lükse kadar geniş bir fiyat yelpazesi sunar.
 • B & B’ler: Şehirlerde ve turistik destinasyonlarda yaygındır, genellikle orta düzeydedir.
 • Hospedajes Homey
 • Cabañas: Tatil alanlarında, genellikle mutfağa sahip gruplar için iyi bir seçenek.
 • Genç gezginlere yönelik Pansiyonlar: Bütçe yerleridir.
 • Kamp: Yaz aylarında oldukça yaygındır, bazen grup ücretleri indirimli bulabilirsiniz.

Kamp

Şili gelişmiş bir kamp kültürüne sahip olsa da, doğaya dönüş yolundan çok uykusuz, şahane bir şarkı atmosferi bulabilirsiniz. Organize edilen kampların çoğu, büyük alanlar, tam banyolar ve çamaşırhaneler, ateş çukurları, restoran veya snack bar ve temel asado (barbekü) için bir ızgara ile aile odaklıdır. Birçoğu maliyetlidir çünkü asgari beş kişiden ücret almaktadırlar. Kişi başı ücret talep etmeyi deneyin. Uzak bölgelerde, genellikle içme suyu veya sıhhi tesisler olmadan ücretsiz kamp vardır.

Pansiyonlar ve Kırsal Evler

Daha fazla yerel kültür için casa de familia’da (misafirhane) kalın. Özellikle turizmin daha az olduğu güneyde, ailelerin ve kırsal çiftliklerin evlerini açmaları yaygındır. Konuklar her zaman mutfak ayrıcalıklarına sahip değildir, ancak genellikle bol yemekler veya çamaşırhane hizmetleri için makul fiyatlar ödeyebilir. Turist büroları bu konaklama yerlerinin listesini tutarlar.

Hospedajes

Hem hospedajlar hem de rezidanslar (bütçe seçenekleri) genellikle köpük şilte yatakları, sert yastıklar, temiz çarşaflar ve battaniyeler ile ev gibi sade konaklama birimleri sunar. Banyo ve duş olanakları sıklıkla paylaşılmaktadır, ancak bir kaçında özel banyolu odalar bulunmaktadır. Duş almadan önce personelden calefón’u (sıcak su ısıtıcısı) açmalarını istemeniz gerekebilir. Kahvaltı genellikle kahve ve kruvasan tarzıdır.

Hosteller

Yurt tarzı pansiyonları genellikle sosyal bir atmosfer isteyen ancak daha fazla para vermek istemeyenler tercih etmektedir. Hosteller genellikle gençler ile doludur. Avrupa’da yayınlanan birçok listeye ve iyi standartlara sahip olan Backpackers Chile (www.backpackerschile.com) için broşürleri arayın. Çoğu yer, Hostelling International (HI) kartında ısrarcı değil, üye olmayanlar için biraz daha fazla ücret alıyor. HI’nın yerel ortağı Asociación Chilena de Albergues Turísticos Juveniles’dir.

Oteller

Oteller özel banyo, telefon ve kablolu veya uydu TV içeren bir oda sunmaktadır. Kahvaltı, temel ve sıklıkla dahil olsa bile her zaman servis edilir. Garip bir saatte, yazın yüksek sezonunda veya tatil hafta sonu boyunca varacaksanız rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Güney Amerika’da ‘motel’ terimi, bazıları için saatlik ücretlerle ‘aşk oteli’ için bir örtmecedir.

Refugios

Bazı milli parklarda, Conaf veya atanmış bir imtiyaz sahibi yürüyüşçüler ve yürüyüşçüler için refugios (rustik barınaklar) bulundurur. Birçoğu Conaf’ın sınırlı bütçesi nedeniyle bakımsız kalıyor. Özel rezervlerde bazen kulübe tırmanma trekking için refugios vardır.

Kiralık Konaklama

Santiago’da uzun süreli kiralama için Pazar günleri El Mercurio (www.elmercurio.cl), Santiago Craigslist (http://santiago.en.craigslist.org) veya haftalık sınıflandırılmış liste El Rastro (www.elrastro.cl) ‘daki listeleri kontrol edin. ). Viña del Mar, La Serena, Villarrica veya Puerto Varas gibi tatil bölgelerinde, insanlar konut sağlamak için yaz aylarında ana yollarda tabelalar asarlar. Ayrıca turizm ofislerini, market dışındaki bülten panolarını veya yerel gazeteleri kontrol edebilirsiniz.

Konaklama Vergileri

Birçok orta ve üst düzey otellerde, ABD doları cinsinden (nakit veya kredi) ödeme,% 19’luk IVA’yı (impuesto de valor agregado; katma değer vergisi) yasal olarak kaldırmaktadır. IVA’nın fiyatlara dahil edilip edilmediğine dair herhangi bir soru varsa, ödemeden önce netleştirin. Bir otel, onlara söylemeden bu durumu kaldırmayabilir. Teoride, indirim kesinlikle dolar veya kredi kartıyla ödeme yapanlar içindir ve yabancı bir pasaport gösterilmesini gerektirebilir.

 

Şili’de Kalınacak en iyi yerler

Önerilen Yerler

 • WineBox Valparaiso
 • Wild Patagonia
 • Awa
 • Lemu Lodge Vaihu 
 • Atacama Awasi
 • La Montaña Mágica 

Butik Oteller

 • Hotel Magnolia
 • La Yegua Loca
 • OCIO Territorial Hotel
 • Pampa Hotel

 Lodges (Müstakil Konaklama, Dağ Evi gibi..)

 • Parque Las Nalkas
 • Fundo Los Leones
 • Ñamku Lodge
 • Isla Bruja Lodge
 • Hacienda Santa Cristina

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top