Ulaşım

Şili Ulaşım

Havayolu ile Ulaşım

Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Cezayir’e hava yoluyla ulaşmaktadırlar.

Cezayir’de iki büyük uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Cezayir’in 17 km güneydoğusunda bulunan Houari Boumediene Havaalanı, ülkenin en büyük ve en işlek olanıdır ve çok sayıda uluslararası havayolu tarafından sunulmaktadır. 2018’de yeni bir terminal açılmıştır. Cezayir’in ikinci uluslararası havalimanı, bir çok Kuzey Afrika ve Avrupa noktasına uçuş hizmeti sağlayan Oran’ın Es-Sénia Havalimanı’dır.

Ayrıca, Constantine Mohamed Boudiaf Uluslararası Havaalanı ve Annaba’s Rabah Bitat Havaalanı’ndan (genellikle tümü Air Algérie tarafından gerçekleştirilen) birkaç uluslararası uçuş vardır.

Ulusal havayolu şirketi Air Algérie (https://airalgerie.dz), Kazablanka (Fas), Dakar (Senegal) ve Bamako (Mali) dahil olmak üzere Kuzey ve Batı Afrika’ya çok uygun fiyatlarla bir çok sefer düzenlemektedir; ve gayet makul bir uluslararası ağa sahiptir . Günde birkaç kez Paris’e ve diğer birçok Fransız kentine , haftada birkaç kez Londra, Frankfurt, İstanbul ve Dubai’ye sefer düzenlemektedir.

Bir Fransız havayolu şirketi olan Aigle Azur (www.aigle-azur.com), Paris Orly’den Cezayir’e günlük uçuşların yanı sıra Marsilya, Lyon, Lille ve Toulouse dahil olmak üzere beş büyük şehirden seferler düzenlemektedir. Günlük iki Orly-Oran uçuşu ve Annaba, Bejaia, Constantine, Djanet, Setif ve Tlemcen’e daha az sıklıkta seferler vardır.

Tassili Airlines (www.tassiliairlines.aero), Fransız, Paris, Marsilya ve Strazburg şehirlerine uçuş yapan, özel olarak işletilen yeni bir havayolu şirketidir.

Kara Yolu ile Ulaşım

Cezayir, altı ülkeyle kara sınırlarını paylaşmaktadır ancak Tunus sınırı dışındaki tüm sınırlar ve sınıra yakın bölgeler kara yolu ulaşımı için kapalı ve / veya tehlikelidir.

Bisiklet ile Ulaşım

Tunus ile Cezayir arasında bisikletle geçiş yapmak mümkündür. Diğer tüm kara sınırları kapalıdır.

Otobüs ile Ulaşım

Doğu Cezayir’deki Annaba ile Tunus’un başkenti Tunus arasında günlük otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Araba ve Motosiklet ile Ulaşım

Yalnızca Tunus ile Cezayir arasında araba ya da motosikletle geçiş yapmak mümkündür, ancak tüm belgelerinizin hazır olduğundan emin olun.

Otostop ile Ulaşım

Teknik olarak Tunus-Cezayir sınırına doğru otostop ile ulaşmanızı hiçbir şey engellemeyecektir. Ancak, güvenlik ve kaçakçılık sorunları nedeniyle sizi arabasına almaya gönüllü pek kişi bulamayabilirsiniz.

Otostopun çok fazla güvenli olmadığının farkında olun ve önerilmemektedir. Otostop yapan gezginler küçük ama potansiyel olarak ciddi bir risk aldıklarının farkında olmalıdırlar.

Tren ile Ulaşım

Yalnızca Fas ve Tunus arasında şehirler arası tren yolculuğu yapılabilmektedir. Sadece kuzey kısmındaki büyük şehirlerden ulaşılabilinir.

Denizyolu ile Ulaşım

En ucuz seçenek olmasa da Cezayir’e Avrupa’dan feribotla ulaşmak mümkündür.

Algérie Ferries (http://algerieferries.dz), Algiers, Annaba, Bejaia, Oran ve Skikda’yı Marsilya’ya (Marsilya-Cezayir haftada iki ya da üç kez) ve Oran ve Alicante’ye (haftada bir ya da iki kez) bağlar. Ayrıca Valensiya (İspanya) ve Mostaghanem (Oran yakınında) ve Cenova (İtalya) ve Skikda arasında nadiren de olsa seferler düzenlenmektedir. Algiers şehri ile Marsilya arası biletler Algérie Ferries ile koltuk başına DA7400, kabin için fiyat DA20.000 ve yukarısıdır.

Bir Fransız şirketi olan Corsica Linea (www.corsicalinea.com), Marsilya ve Algiers arasında feribot seferlerini (bir koltuk için DA25.000’den) haftada bir kez düzenlemektedir ve bu fiyat Algérie Ferries’den çok daha pahalıdır.

Marsilya’ya yolculuk 20 saat, Alicante’ye 10 saat sürer.

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top