Seyahat İpuçları ve Önerileri

Tayland Seyahat İpuçları ve Önerileri

Ne götürülmeli

  • Yaz aylarında Cezayir’in kuzey kısmını veya herhangi bir zamanda Sahra’yı ziyaret ediyorsanız güneş şapkası.
  • Kış, ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret ediyorsanız kalın giysiler
  • Su şişesi
  • Antik Roma bölgelerini dolaşmak için iyi yürüyüş ayakkabıları
  • Euro cinsinden nakit

Ne giymeli

Cezayir’de ne giyeceğiniz yılın zamanına ve nereye gideceğinize bağlıdır, ancak Cezayir Müslüman bir ülke olduğundan ve yaz yağışları nadir olduğun için, her zaman mütevazı giysiler önerilmektedir. Erkekler kısa şortla dolaşmamalı (plaj hariç) ve kadınlar ayak bileği uzunluğunda elbiseler ve üst vücutlarını kapatan giysiler giymesi önerilmektedir (kuzey şehirlerinde tişörtler giymekte sıkıntı yoktur). Gelişmiş kuzey şehirleri genellikle dağ ve Sahra köylerinden daha liberaldir. Kırsal kesimde başörtüsü giyilmesi zorunlu olmasa da önerilebilir.

Kalkış Öncesi Kontrol Listesi

  • Vize başvurunuzu kalkış tarihinden en az bir aydan (veya daha fazla) önce başlatın.
  • Sahra bölgelerine yapacağınız turları en az bir ay önceden ayarlayın.
  • İki hafta önce, iç hat uçuşlarını ve otel konaklamalarını ayırtın.
  • Kuzey Afrika’daki Roma İmparatorluğu’nun tarihini okuyun ve araştırın.

Çocukla Seyahat

Cezayir’in kuzeyinde yer alan tüm şehirlere, çocuklarla seyahat etmek genellikle oldukça kolay ve basittir. Ana yollar iyi durumdadır ve çoğu yer arasında büyük mesafeler yoktur; büyük şehirlerdeki süpermarketler, bebek bezleri, bebek maması ve diğer eşyalarla doludur. Birçok restaurant çocukları ağırlamaktan mutluluk duymaktadır (yüksek sandalyeler veya çocuk menüleri vardır). Otellerin çoğu aile odalarına sahiptir ve Cezayir’in sahil kesimlerinde kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz daireler sıkça bulunur. Büyük şehirlerde oyun parkları bulunur.

Güneyde çocuklarla seyahat etmek farklı bir konudur. Mesafeler çok uzun ve çok sıcak olabilir. Bununla birlikte, daha büyük çocuklar çölün tadını çıkarırlar ve bazı tur şirketleri ‘aile dostu’ çöl turları sunar (deve ve kum sörfü). Yaz aylarında çocuğunuz ne yaşta olursa olsun, çöl bölgelerinde seyahat etmek iyi bir fikir değildir.

Kadın Gezginler

Cezayir’deki yalnız bir kadın gezgin, genellikle hem olumlu hem de olumsuz olmak üzere çok fazla ilgi çekecektir. Evli olup olmadığınızı ve çocuk sahibi olup olmadığınızı ve neden yalnız seyahat ettiğiniz size günde birçok defa sorulabilir. Şimdiden bu sorulara hazır cevaplar ayarlarsınız sizin için daha kolay olabilir. Cezayirli kadınlar, yalnız seyahat eden turist kadınlar ne yapıyorlarsa yapsın, onların planlarına katılmak istediklerini söyleyeceklerdir. Bu sayede, asla kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz.

Nasıl giyindiğiniz, insanların sizi karşı algı ve tutumu üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Uzun etek ve uzun kollu koruyucu elbise giyinmeye dikkat edin. Kültüre saygı kadar, sıcaklardan korunmak içinde bu giysiler tercih edilebilir; ancak, başörtü zorunluluğu asla bulunmamaktadır.

Eğer laf atma veya istenmeyen durumlara maruz kaldığınızda, bunları görmezden gelmeye çalışmak bir olasılıktır. Bu işe yaramazsa, yardım almak için diğer insanlara (kadın veya erkek) başvurmak iyi bir fikirdir. O kişi, çok hızlı bir şekilde yakalanabilir.

Yalnız seyahat eden bir kadının yaşayabileceği en garip durumlardan biri, bir yerel rehber tutmasıdır. Çoğu tamamen dürüst ve güvenilir olacaktır; ancak bazılarının daha romantik fikirleri olabilmektedir. Bir kılavuzu tutarken iyi araştırmanız önerilir.

Çalışma ve Gönüllülük

Gönüllülük

Cezayir’de pek fazla gönüllü çalışma olanakları bulunmamaktadır.

Çalışma

Cezayir’deki işsizlik seviyeleri oldukça yüksektir ve vasıfsız yabancıların Cezayir’de çalışması için çok az fırsat bulunmaktadır. Nitelikli İngilizce öğretmenleri (özellikle Fransızca ve / veya Arapça konuşanlar) okullarda diğer mesleklere göre daha kolay iş bulabilirler. Petrol endüstrisinde çalışan birçok yabancı bulunmaktadır, ancak bu tarz işler yüzünden Cezayir’i gezecek vaktiniz olmayacaktır.

Son Yazılar

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi

Foça Gezi Rehberi Nerededir? İzmir iline bağlı Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçe merkezidir. İlçe genel olarak Yeni ve Eski olarak adlandırılan iki merkez ve etrafında kurulu kasaba,...
Daha Fazla
İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi

İğneada Gezi Rehberi Hakkında Kırklareli ilinin bir beldesi olan İğneada, denizden mavisini, dağlarından yeşil rengini almayı ihmal etmemiştir. Gezmeye doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Gidenlerin tekrar tekrar görmek...
Daha Fazla
Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara'da bulunur. Ankara'nın göbeği denilen Ulus'ta bulunan Müze, Ankara Kalesinde yer alır. Ankara Kalesine her ilçeden ulaşım mevcuttur. Ulus'a giden her vasıta ile Ankara Kalesinde...
Daha Fazla
Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz’in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon)

Portekiz'in Tarihi: Belem Kulesi (Lizbon) Belem Kulesi, Dom Manuel döneminde Targus nehrini korumak amacıyla inşa edilmiştir. Önceleri nehrin ortasında olan kule, bölgede yaşanan deprem sonrası kıyı tarafına kaymıştır. Bir dönem hapishane olarak da...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Scroll to Top