Gece Hayatı

Tazmanya Gece Hayatı

Hobart deniz atmosferine sahip bir şehirdir. Barları, denizcleri ve eğlence tarzı oldukça iyidir. Salamanca Place sırasında bulunan barlar, diskolar, kafeler, klüpler oldukça iyidir ve genellikle deniz kenarında birçok etkinlik ve partiler düzenlenmektedir.

Barların çoğu saat 11: 00’da açılıyor ve sabahın ilk saatlerine kadar açıktır.

Ayrıca Hobart, Avustralya’nın en eski opera tiyatrosu Theatre Royal’a da sahipken, Federasyon Konser Salonu, Avustralya’nın en iyi orkestralarından biri olarak kabul edilen Tasmanya Senfoni Orkestrası’nın ev sahibidir.

Küçük olmasına rağmen, Launceston kasabası, geç çalışma saatlerine kadar devam etmesini sağlayacak övgüye değer pubdır. Kulüp ve bar seçenekleriyle canlı bir gece hayatına sahiptir.

Meşhur İçecekler

Birinci Sınıf Biralar

Launceston Boag bira ve Hobart’ın Cascade birası şu ana kadar üretilen iki büyük biradır ve üretim sürecine ve bazı örneklere yakından bakmak için hem Cascade Brewery hem de J. Boag & Sons Brewery’yi gezebilirsiniz. Boag birası geleneksel olarak kuzey adalarının favorisidir, Cascade bu rolü güneye doldururken, adalılar daha sık yerleştikçe ve bira tercihlerini de yanlarına aldıklarında bu ayrım artık azalmaktadır.

Malt Viski

Tazmanya viski endüstrisi Tazmanya Whiskey Tours veya Whisky Trail gibi gruplarla gezebilir. Ayrıca uzman bir rehber eşliğinde, hikayeler ve yapılma şekilleri hakkında çok şey öğreneceksiniz.

Tazmanya’daki üç büyük viski damıtma tesisi şunlardır:

  • Overeem Distillery, Overeem Single-Malt Viski yapan bir aile şirketi.
  • Sullivan’s Cove Whisky, sadece küçük gruplar halinde, yalnızca geleneksel yöntemlerle ve yalnızca Tazmanya malzemeleri kullanan lüks bir marka.
  • Hem eski fıçılarda hem de yenilerde ve onları “gururla Tazmanya” yapan eşsiz bir karaktere sahip büyük bir viski seçimi sunan, bir başka malt viski üreticisi olan Hobart’taki Lark Distillery.

Şaraplar

Tazmanya’nın Avustralya anakarasından daha güneydeki konumu ve serin iklimi nedeniyle, adada üretilen şaraplar, kuzeyde yapılanlardan lezzet olarak farklıdır. Üretilen başlıca şaraplar Pinot Noir, Chardonnay ve Sauvignon Blanc’dır.

Sizi, adım adım, çeşitli Tazmanya şarap üretim bölgelerine götürecek olan birçok tur grubu vardır, ancak üzüm bağları arasında gezmeyi ve şarap imalathanelerini kendi başınıza ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. Adadaki ana üzüm yetiştirme bölgelerinden bazıları şunlardır: Launceston’un hemen kuzeyindeki Tamar Nehri Vadisi, Derwent, Kömür ve Huon Nehri Vadileri’ni (Hobart’tan uzak olmayan) içeren “Güney Şarap Rotası” ve çok daha fazlası…

 

Tazmanya’da Önerilen Yerler

….

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top