Nerede Kalınır

Tazmanya Nerede Kalınır

Turist merkezleri yoğun olarak yazları, paskalyalar ve resmi tatillerde rezerve edilir. Hafta sonu gezileri anakaracılar tarafından popülerdir (‘MONA etkisi’). Bu nedenle daha ucuz hafta ortası ücretleri arayabilirsiniz.

Müstakil konaklama yeri Plaj evleri, şehir daireleri ve tarihi evler oldukça yaygındır. Kamp ve karavan parkları Tazmanya’da bulunmaktadır.

 • B & B’ler ve Butik konaklamalar: Birçok B & B, tarihi evlerdir. Butik oteller oldukça kalitelidir.
 • Oteller ve moteller: Kültürel Miras otelleri (artı birkaç çağdaş olanlar) ve sayısız araba park yeri vardır.
 • Hosteller: Tazmanya’da çok sayıda olmasa da Hobart’ta bulunmaktadır.

Müstakil Konaklama

Tazmanya’daki müstakil tatil evleri ve apartman daireleri, genellikle gece veya haftalık olarak kiralanan orta dereceli yerlerdir. Çocuklarla veya bir grup arkadaşınızla seyahat ediyorsanız bir seçenektir. Tarihi kır evleri daha pahalıdır, ancak gecelik 200 $ ‘dan başlayan, genellikle kahvaltı sunan yerlerdir.

Websiteler:

 • cottagesofthecolony.com.au
 • homeaway.com.au
 • tasvillas.com

Kamp

Çoğu ulusal parkta kamp yapmak için bir park kartı satın almanız ve daha sonra küçük (elektriksiz) site ücreti ödemeniz gerekir (genellikle çift / çocuk 13 dolar / ücretsiz, ek yetişkin 5 dolar). Tesisler genel olarak oldukça basit fakat çoğu zaman tuvaletleri, piknik banklarını ve şömineleri (BYO ahşabı) içermektedir. Ulusal parklarda çok sayıda ücretsiz kamp alanı da bulunmaktadır.

Özellikle popüler olan birkaç mekan dışında (örneğin doğu kıyısındaki Freycinet Ulusal Parkı) milli park kampları için yer ayırtmak mümkün değil. O yüzden erken gelmelisiniz. Kamp ücreti, tesisteki kasalarda veya ziyaretçi merkezlerinde ödenebilir.

Websiteler:

 • parks.tas.gov.au
 • campingtasmania.com

Karavan Parkları

Tazmanya’da ayrıca sıcak duşlar, mutfaklar ve çamaşır yıkama olanakları bulunan çok sayıda ticari karavan parkı vardır. İki kişi için siteler genellikle 25 – 30 $ fiyat aralığında yer almaktadır. Lüks siteler genellikle 30 ile 40 dolar arasındadır. Bazı parklar, ucuz yurt tarzı konaklama birimleri ve kabinler sunmaktadır. Kabin konfigürasyonları değişkendir, ancak küçük bir banyolu ve küçük bir mutfaklı bir kabinde iki kişi için 100 ila 170 $ ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Websiteler:

 • caravanparkstasmania.com
 • tasmaniantouristparks.com.au

Oda ve Kahvaltı (B&B)

Tazmanya’nın B & B’leri, restore edilmiş hükümlü evlerinden, lüks manastırlara ve sahil bungalovlarına kadar her şeyi barındırmaktadır. B & B olarak bildirilen bazı yerler aslında sağlanan kahvaltılar ile kendi kendine yeten evlerdir. Sadece daha ucuz olan oda ve kahvaltı tesislerinde banyo olanakları ortaktır. Bazı B & B ev sahipleri konuklar için akşam yemeği hazırlayabilir (genellikle 24 saat önceden bildirilmesi gerekir). Fiyatlar genellikle çift başına 150 ile 300 dolar arasında değişiyor.

Tazmanya’da, Hobart ve Burnie kadar kentsel yerlerde ve St Clair ve Stanley Gölü kadar uzak yerlerde giderek artan sayıda en popüler butik otel vardır. Fiyatlar kesinlikle yüksektir, en az 300 $ bir gece ücretidir.

Yararlı Websiteleri:

 • beautifulaccommodation.com
 • tasmanianbedandbreakfast.com
 • ozbedandbreakfast.com
 • tasmanialuxuryaccommodation.com.au

Oteller ve Moteller

Tazmanya şehirlerinde, otel konaklama genellikle rahat ve şıktır. İş seyahatinde olanlara ve orta seviye turistlere yönelik (genellikle 160 $ ​​’dan iki katına kadar), bir restoran / kafe, oda servisi, spor salonu ve çeşitli diğer imkanlara sahip olma eğilimindedirler.

Orta seviye moteller, otellerle (çay-kahve yapma imkanı, buzdolabı, TV, banyo) benzer özelliklere sahiptir. Bekarlar için nadiren daha ucuz bir fiyat vardır, bu yüzden bir çift veya üç kişilik bir grup olarak seyahat ediyorsanız daha iyi bir seçenek olabilir. Fiyatlar standartları yansıtır, ancak genellikle bir oda için 120 ila 160 $ ​​arasında bir ödeme yaparsınız.

Inkeepers Tazmanya (www.innkeeper.com.au) bakabilirsiniz.

Hosteller

Tazmanya’da kurulan YHA ağı sadece üç hostelden oluşuyor, ancak çoğu büyük şehirde backpacker konaklama yerleri bulunabilir. Genellikle kendi nevresimlerinizi temin etmeniz gerekebilir veya çarşaflar yaklaşık 5 ABD doları karşılığında kiralanabilir. Uyku tulumları genellikle kabul edilmez.

Bağımsız Pansiyonlar

Tazmanya’da çok sayıda bağımsız pansiyon vardır, ancak standartlar çok büyük farklılıklar göstermektedir. Birçoğu eskidir. Yeni amaca yönelik olarak inşa edilmiş hostellerde, genellikle ortak kullanım alanları ve bol miktarda banyo alanı bulunan daha düzenli tesisler bulunur. Diğer iyi yerler, sahibi de yönetici olduğu küçük, samimi pansiyonlardır.

Bağımsız sırt çantasıyla çalışan tesisler genellikle yatakhane yatakları için 27 ila 37 dolar, ortak banyolu iki yataklı veya çift kişilik oda için 80 ila 100 dolar (özel banyo varsa 100 $ ‘a kadar) talep etmektedir.

Barlar

Bazı Tazmanya barları restore edilmiştir. Hobart’taki yeni Alabama Hotel, birinci sınıf bir örnektir, ancak genel olarak, pub odaları küçük ve yıpranmıştır. Genellikle merkezi ve ucuz seçeneklerdir. Ortak tesislere sahip bekarlar / çiftler 70 / 90 dolardan başlar. Ancak hafif bir uyuyan iseniz, barın üstünde bir oda rezervasyonu yapmaktan kaçının.

 

Tazmanya’da Kalınacak en iyi yerler

Henry Jones Art Hotel

Super-swish HJ’ler 18 aylık bir yenilemeden sonra açılmıştır. Restore edilen sahildeki Henry Jones IXL reçel fabrikası içerisinde, reçel yapım makineleri ve devasa ahşap kiriş kalıntıları ile birlikte açılmıştır. 400’ü aşkın sanat eseri bulunmaktadır ve bar, restoranlar, kafeler dünya standartlarındadır.

Genel Bakış

25 Hunter St

Şehir merkezine 4.11 km

MACq 01 Hotel

Eski Macquarie Rıhtımı No 1, şu anda tamamı ahşap paneller ve beton olan 114 odalı bir sahil otelidir. Sahildeki süitler özel uşaklarla donatılmıştır ve üst kattaki süitler, rıhtımlara bakan büyük bir suni çim balkona sahiptir. Otel bünyesindeki iki restoran ve henüz tarih öncesi olan Evolve de dahil olmak üzere üç bar bulunmaktadır.

2018’de MACq01, Gourmet Traveller dergisi tarafından Avustralya’nın en iyi minibarını sahip olan otel ünvanını kazanmıştır.

Genel Bakış

18 HUNTER ST

Şehir merkezine 4.22 km

Pumphouse Point

Eşsiz ve etkileyici olan Pumphouse Point, 1940 yılında St Clair Gölü üzerinde inşa edilmiş, dar bir iskele ile erişilen, daha küçük bir art-deco alt istasyon ve kıyı şeridinde gizli bir inzivaya erişilen üç katlı bir hidroelektrik pompa evini kaplar. Pumphouse odaları en iyisidir, ancak Shorehouse’da kalsanız bile güneş tarafından aydınlatılmış salonlarına erişeceksiniz. Yerle ilgili her şey dünya standartlarındadır.

Genel Bakış

1 Lake St Clair Rd

@VDL

Limanın yakınındaki bu 1840’ların deposunun bluestone duvarlarında yapılanlar inanılmazdır. İki süit ve müstakil çatı katı dairesi bulunmaktadır. Dekor ve olanaklar birinci sınıf olup tasarım mobilyalar, çağdaş sanat, şık banyolar ve misafir kullanımına yönelik bisikletler içermektedir.

Genel Bakış

16 Wharf Rd

Şehir merkezine 1.44 km

Two Four Two

Launceston’ın mutfaklı en iyi konaklama birimi olan süper şık Two Four Two, şık Charles St şeridindeki kafelerden birindedir. İki çift kişilik stüdyo ve dört kişilik  dairede tam donanımlı mutfaklarda kahve makineleri, geniş banyolar (bornozlu) ve kaliteli çarşaflar ile donatılmış rahat yataklar bulunmaktadır. Hepsinde kitap, DVD, Tazmanya şarapları, sanat eserleri var ve ücretsiz bisikletler vardır.

Genel Bakış

242 Charles St

Şehir merkezine 0.70 km

 

Kamp Alanları

 • Richardsons Beach
 • Fortescue Bay Camp Site
 • Darlington Camp Site
 • Wineglass Bay Camp Site

Plaj Klübeleri

 • Shackeau
 • Beach Path House 
 • Red Gate Cottage

 

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top