Nerede Yenir

Tazmanya Nerede Yenir

Tazmanya ‘kanıtlanmış ada’ olarak adlandırılmıştır. Süper deniz ürünleri, sulu meyveler, sert çekirdekli meyveler, süt ürünleri, el yapımı biralar, mükemmel şarapları ve viski çeşitleri Tazmanya menüsünde dikkat çeken tatlardır. Tazmanya çevresinde, organik çiftlikler, meyve bahçeleri, üzüm bağları ve küçük işletmeler taze yerel ürünler sunmaktadır.

Temel Bilgiler

Tazmanya’da yemek yemek bu günlerde bir zevktir. Üst düzey restoranlara birkaç hafta önceden rezervasyon yapılmalıdır.

  • Kafeler: Tazmanya kafeleri yerel yaşamın merkezidir. Buluşma yerleri, konuşma alanları ve kahvaltı, öğle yemeği mekanlarıdır. Buradaki kahve genellikle oldukça güzeldir.
  • Restoranlar: Lüks seçeneklerden, ucuz sokak lezzetlerine kadar birçok seçenek mevcuttur. Deniz ürünleri ve sığır eti göze çarpan malzemelerdir.
  • Pub: Biftekler, şnitzel, deniz ürünleri öğle veya akşam yemeğinin yanı sıra birkaç bira ve çocuklar için biraz dondurma için pub’a gidebilirsiniz.

Meşhur Yemekleri

Tazmanya Atlantik somonu: Yetiştiriciliği ve lezzetiyle ünlüdür.

Çavdar viskisi gravlax: Kahverengi şeker, karabiber ve tuz ile çavdar viskisinde marine edilmiş kahverengi alabalık, deniz alabalığı veya somon filetosu.

Sığır eti: Kimyasal madde içermeyen meralarda beslenen çimen Tazmanya’nın wagyu sığırları dünyanın en iyisidir.

Sızma zeytinyağı: Tazmanya zeytinyağı, dünyanın belki de en iyisidir.

Yabani Abalone: ​​Midyeye benzer.

Peynir: Kayda değer örnekler arasında Roaring Forties Blue, Ashgrove Olgun Çedar ve Wicked’in Triple Cream Brie’i vardır.

Leatherwood bal: Ünlü yağmur ormanı bal çeşididir.

Siyah yer mantarları: Belki de, dünyanın en iyi yer mantarları bulunur.

Wasabi: Japonya’ya ihraç edilmiştir ve Ashgrove peynirinde yerel olarak kullanılmıştır.

Lamington: Hindistan cevizli çikolatalı kek.

Tazmanya elmalı kek: Tazmanya bir zamanlar Apple Isle olarak biliniyordu ve bu kek, tatlı ya da ekşi meyve ile yapılabilir.

 

Tazmanya’da Yemek yenilebilecek en iyi yerler

.

Son Yazılar

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında  İstanbul'un Topkapı semtinde bulunan ve İstanbul'un fethini anlatan ve bu fetih ile ilgili sergilerin bulunduğu bir müzedir. Müze 2009 yılında açılmıştır. Müzenin yapımına harcanan toplam miktar ise yaklaşık olarak...
Daha Fazla
Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları

Muhteşem Çeşme Plajları İzmir ilinin nadide ilçelerinden biri olan Çeşme, tatil yapmak adını gidilmesi görülmesi gereken eşsiz bir yerleşkedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ile deniz kum ve güneş üçlüsünü buluşturan ilçede birçok plaj...
Daha Fazla
Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019)

Doğu Ekspresi Hakkında Her Şey (2019) Ankara'dan başlayıp Kars'a kadar uzanan bir tren yolculuğudur. Ülkemizde her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen eşsiz manzaralara tanıklık ederek seyahat edilen bir turdur. Güzergah boyunca Kırıkkale,...
Daha Fazla
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgemizde bulunan, doğal güzellikleri ve yeşilin her tonunu barındıran ve bunları irili ufaklı yedi göl ile taçlandıran milli...
Daha Fazla
PREV NEXT
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Scroll to Top