Ucuz Bilet Bulmak İçin Neler Yapılır

Seyahat etmek belki de her insana iyi gelen bambaşka bir aktivitedir. Farklı yerler keşfetmek, farklı insanlar ile tanışmak ve farklı kültürleri tanımak kadar daha heyecanlı ne olabilir ki? Kimi insan zaman olmadığı için kimi insan da maddi durumu yetersiz kaldığı için maalesef seyahat planlarını rafa kaldırabiliyor. Özellikle yoğun tempo ile çalışan insanlar şehir içinde bile hiçbir yere gidemiyor. Böyle olunca da zamanının çoğunu evde bilgisayar veya telefon ile geçirmek zorunda kalıyor. Ucuz Bilet Bulmak konusu, günümüzde oldukça önemli bir hal almaktadır.

 Maddi açıdan biletlerin de pahalı olması ile birlikte insanlar seyahat etmekten vazgeçiyor. Peki ya ucuz uçak bileti bulursanız hala planlarınızı erteler misiniz? Hep beraber ucuz uçak bileti bulmak için hangi yolları izlemeliyiz buyurun bakalım…

 Ucuz Bilet Bulmak İçin Sezonda bilet almayın

Ucuz Bilet Bulma Havaalanı
Ucuz Bilet Bulma Havaalanı

 Öncelikle sezonun yoğun yaşandığı bir dönemde seyahat etmezsek uçuşumuzu oldukça iyi bir fiyata gerçekleştirebiliriz. Ya da eğer uçuş tarihimiz daha önceden belliyse biletimizi erkenden almak da bize maddi açıdan iyi bir kazanım getirebilir. Ancak her zaman biletimizi erken almak uçak biletini ucuza alacağımız anlamına gelmeyebilir. Şöyle ki, uçuş tarihimiz belli oldu ama hala bilet almadık. Bu noktada bazen firmalar eğer bilet satışlarını çok gerçekleştiremediyse veya uçak dolmadıysa fiyatları düşürebiliyor. Doluluk oranı istenilen düzeye ulaşana kadar biletlerde indirim söz konusu olabiliyor. Bunun için de sürekli internet sitelerini takip etmek bizim elimizde.

 Hafta içini tercih edin

Uçak Temsili
Uçak Temsili

 Diğer açıdan ucuz bilet bulma planı yapıyorsanız özellikle hafta içini tercih edebilirsiniz. Çünkü hepimiz biliyoruz ki hafta sonu alınan biletler hafta içine göre biraz daha pahalı olabiliyor. Eğer bu konuda esnek bir tavra sahip olursanız kazanan siz olursunuz. Özellikle perşembe ve salı günleri alınan biletler diğer günlere oranla daha hesaplı olabiliyor.

 Son anda alınan biletler her zaman daha pahalı olma riskini taşıyor. Bu yüzden seyahat tarihiniz belliyse, zaman açısından bir sorununuz yoksa bileti yaklaşık 2 ay önce almanız avantaj sağlayabilir. Ancak yurt dışı uçuşlarında bu pek de avantaj sağlamayabilir. Çünkü yurt içinde uçuş sayısı yurt dışına göre daha fazla olduğu için çok sayıda uçuş gerçekleşir. Böyle olunca da uçuş seferi arttıkça bilet avantajı da artar. Az sayıda uçuşlarda çok fazla indirim söz konusu olmayabiliyor. Aynı zamanda aktarmalı uçuş gerçekleştirerek de uçuşu kısmi olarak indirimli almak mümkün.

 Ucuz Bilet Bulmak İçin Farklı siteleri araştırın

Ucuz Bilet Bulma ve Pasaport
Ucuz Bilet Bulma ve Pasaport

 Diğer önemli nokta ise gidiş-dönüş bilet almak yerine tek yönlü uçuşları tercih etmeniz olacaktır. Çünkü bazen tek yönlü uçuşlar haya yolu şirketlerine göre farklılık gösterebiliyor. Ucuz bilet bulmak için, tarayıcınız üzerinden farklı hava yolu şirketlerinin listelendiği aramaları gerçekleştirerek en uygun uçak biletini filtreleyebilirsiniz. Hangi saatte nereye uçacağınızı planladı iseniz ve en uygun bileti bulduğunuza inanıyorsanız, hiç kaçırmadan alın. Bunun için mutlaka firmaların e-bültenlerini takibe alın. Eğer firmalara üye olursanız, mail kutunuza indirimli uçuşların haberi anında gelir. Arama motorunuzdan uygun uçak bileti araması yaparak ucuzabilet.com, enuygun.com gibi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Her gün yayınladığımız diğer gezi rehberi ve seyahat içeriklerimizi okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için Teşekkürler.

 
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Diğer Yazılarımız

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Kasım 23, 2019
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı ).push({});
Scroll to Top