Yunan Adaları Vizesiz Tur Hizmeti

Ülkemizin yanı başında olan Yunan adaları Ege ve Akdeniz kıyılarında bulunan kişiler için vizesiz tatil imkanı sunmaktadır. Bu hizmetleri sunan tur şirketleriyle anlaşan kişiler bir haftaya kadar bu adalarda vizesiz olarak tatil yapabilmektedir. Vizesiz olarak sunulan hizmetler kapıda vize imkanıyla verilmektedir. Tur şirketleriyle anlaşma yapan kişiler bütün masraflar dahil tatil hizmetlerinden yararlanmaktadır.

 Yunan Adaları Tatil

Yunan-adaları-Santorini
Yunan-adaları-Santorini

 Yunan adaları Ege ve Akdeniz’de yer almaktadır. Onlarca adanın Ege Denizi içerisinde olmasına rağmen birçok noktasına tatil beldeleri kurulmuştur. Ülkemizin dibinde olan bu adalara gitmek isteyen kişiler ada turları hizmetlerinden yararlanmaktadır.

 Yunanistan’a bağlı ada sayısı binin üzerindendir. Bu adaların sadece 160 kadarında insanlar yaşamaktadır. Bu sayede bu yerlere ziyaret edilmektedir. Ziyaret eden kişilerin tatil yapma imkanı da adalar üzerinde mevcuttur. Tur şirketleri dışında adaların tümünü gözlemlemek oldukça zordur. Böyle bir hizmet için kişinin özel yatı, vizesi ve pasaportu olmasına gerek vardır.

 Yunan Adaları Turu

Yunan-adaları-Tur
Yunan-adaları-Tur

 Ülkemize yakın olmasından kaynaklı kısa süreli tatilleri için Yunan adalarını tercih eden sayısı oldukça çoktur. Değişik bir ülkede keyifli vakit geçirmek için tercih eden kişiler genellikle tur şirketleriyle anlaşmaktadır. Tur şirketleri yaz, kış hizmet vermektedir. Önceden yapılan rezervasyonla kaliteli ve ucuz hizmet alabilme imkanı bulunmaktadır.

 Adalara tur düzenleyen şirketlerden sadece ülkemizden değil, tüm Dünya‘dan insanlar gelmektedir. Bu ziyaretler için tur şirketleriyle anlaşan kişiler, istenilen belgeleri hazırlamak yükümlülüğündedir. Çünkü Avrupa Birliği ülkesi dışında ki ülkelerin vizesi Yunan adalarına girme durumu sadece kaç yollarla olmaktadır.

 Yunan Adaları Vize

Vize
Vize

 Normal vize alımı için Yunan adalarına gidecek Türk vatandaşları geçerli pasaportlarıyla 90 günlük vize alabilir. Vize alım aşaması önceden yapılan başvuruyla sağlanmaktadır. Yapılan başvuru takibi sonucu çıkartılan vize ile Yunan adalarına gidilmektedir.

 Ülkemizden Yunan adalarına gitmek isteyen kişilerin pasaport dışında vize alması gerekmektedir. Kısa süreli olarak alınan kapı vizesi tur hizmetleri için yeterli görülmektedir. Ayvalık, İzmir, Muğla gibi bölgelerden bu kapı vizesi, gümrük kapılarından alınmaktadır.

 Yunan Adaları Kapıda Vize

 Adalarda kapıda vize 7 gün süre kullanımı için verilmektedir. Kısa süreli tatiller için verilen kapıda vize, tur şirketleri tarafından istenmektedir. Tur şirketleriyle tatil imkanı sağlayan kişiler, uzun süreli 90 günlük vize almak yerine kapıda vize avantajından yararlanabilir.

 Adalar arasında kapıda yada normal vize istemeyen adalarda bulunmaktadır. Bu adalara ziyaret gidecek kişiler vize alma gereği duymadan, tur şirketlerinin gezisine katılabilir. Kapıda vize hizmeti sunan tur şirketleri sayesinde vize çıkartma zahmetine girilmeden turlara katılma imkanı olmaktadır.

 Yunan Adaları Vizesiz Yerler

Yunan-Adaları-Mykonos
Yunan-Adaları-Mykonos

 Yunan adalarında vizesiz gidilmeyen yerler kapıda vize ile girilmektedir. Bunun dışında vizesiz girilme durumu söz konusu değildir. Ancak kapıda vize işlemlerini yapan tur şirketleri sayesinde bir nevi yunan adaları vizesiz giriş yapılmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için tur şirketleriyle anlaşma yapmak gerekmektedir.

 Bu adalar arasında, Atina adaları, Samos adaları, Mikonos adaları, Kos adası, Meis adası, Santorini adası, Rodos adası ve meis adası bulunmaktadır. Bu adalara kapıda vize imkanı sayesinde vizesiz giriş yapılmaktadır.

  Gemi Turu

Gemi-Turu
Gemi-Turu

 Yunan adalarına gemi turu hizmetlerinden yararlanan tatilcilerin Türkiye’den hareket ettiği noktaları bilmeleri gerekmektedir. Rodos adasına gitmek isteyen tatilciler, Fethiye ve Marmaris’ten hareket eden tur şirketleriyle anlaşması gerekmektedir. Kos adasına ise Bodrum’dan hareket edilmektedir. Sakız adasına hareket edecek kişiler ise İzmir Çeşme’den hareket eden tur şirketleriyle hareket etmektedir.

 Antalya‘nın yanı başında ki meis yunan adasına gidecek kişiler, Kaş’tan hareket eden tur şirketiyle hareket etmektedir. Samos adasına gidecek gemiler ise Kuşadası’ndan hareket etmektedir. Ayrıca ülkemize çok yakın olmasıyla bilinen büyük Yunan adalarından Midilliye girmek için, Ayvalık limanından hareket eden gemilerle yolculuk edilmektedir.

 En Ucuz Yunan Adaları Turu

Yunan-Adaları-Cruise-Gemi-Turu
Yunan-Adaları-Cruise-Gemi-Turu

 Yunan adaları turları ortalama 600 euro civarı olmaktadır. Ortalama 3600 liraya gelen tur şirketleri arasında ucuza seyahat eden firmalar bulmaktadır. En ucuz Yunan adaları turları arasında Celestyal Cruise gibisi ile hizmet veren tur şirketleri bulunmaktadır. Bu tur hizmetlerinden yararlanacak kişiler erken rezervasyon avantajlarından yararlanmaktadır. Celestyal Cruise ile tur biletleri 4 gece 5 gün olarak 3000 lira gibi bir ücrete sunulmaktadır. Tam donanımlı bir hizmet erken rezervasyon yapıldığında fiyat avantajları sunulmaktadır.

 

Her gün yayınladığımız diğer gezi rehberi ve seyahat içeriklerimizi okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için Teşekkürler.

 
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Diğer Yazılarımız

Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi

Kasım 23, 2019
Yedigöller Milli Parkı Gezi Rehberi Yedigöller Milli Parkı ).push({});
Scroll to Top